Nejste přihlášen/a.
myslím, že všechny zdi kolem domu jsou nosné , takže to u všech bude stejné. Stačí díra v průměru cca 15cm. Dušoval bych se, že žádné povolení určitě není potřeba.
Zatím se nám kolem mřížky nic neusazuje, ale máme ji krátce. Nejvíce to bude asi hrozit v zimě, při kondenzaci par. Stavební dozor mě ujistil, že se toho příliš bát nemusíme, že dnes se už nevaří každý den, takže než tam nějaká špína vznikne bude to trvat hódně dlouho.
ale přesto máme mřížku asi cca 5 -8 cm daleko od zdi,. je to za domem, takže to esteticky nevadí.
Ted něco podobného řešíme na budově kterou zateplujeme majitel si dal trubku cca 20 centimetrů ven měla by být uvnitř hladká kůli malému tření a hluku a chtělo by to i zpětnou klapku protože mimo par se zpřes digestoř vytrácí z bytu i teplo a trubka by měla mít spád směrem dolů alespon 2 % tady něco o tom je tak se podívejte bydleni.idnes.cz/... tady je pár rad
Domnívám se, že stačí otvor pro 110mm trubu. Proč zbytečně vrtat větší. V půjčovně vypůjčete kvalitní vrtací kladivo a vyvrtejte. Povolení?!?!?!? Nepřeháníte? na všecho povolení.. Samozřejmě že se jedná o Váš dům!
Mám dojem,že do fasády u činžovních domů to nepůjde.Před nedávnem jsme rekonstruovali byt a je nějaké nařízení,že z fasády nesmí žádné výfuky být.Kvůli tomu bylo nutno vyvložkovat starý komín.Má se tím zamezit obtěžování nájemců nad uživatelem.
Majitel se ale rozhodl dát výfuk do komína dobrovolně,takže nevím,zda to je nějaká vyhláška.
JABRAKA
Tak samozřejmě, že průměr otvoru, resp. trubky pro vývod závisý především na instalované digestoři. Je nejlepší zachovat průměr, který má výstup z digestoře a redukovat pouze v nutném případě. Redukcí totiž dochází ke snížení výkonu digestoře a zvýšení hlučnosti. Tohle jsem si nevymyslel, právě teď taky řeším digestoř a kromě toho, že je tato informace logická, uvádí ji i spousta výrobců digestoří.
Odpovím jednoznačně. Jste ve svém a otvor pro digestor do stěny vašeho domu statiku jistě nenaruší. Není ani tak velký problém v usazování mastnot (asi i odkapávání) okolo vývodu... spíš je nutné vzít v potaz stoupající páry. Velmi záleží na umístění vývodu - pokud je pod pdobitím krovu, je to docela problém, který se projeví s určitým zpožděním...
no určitě by se mohlo přihlížet na změnu fasády a tak by nějaké to povolení mělo být něco podobného jsme řešili z okny ale snad po tom nikdo nepůjde a když jo je to otázka chvilky to zrušit pokud tedy není fasáda nová
Pokud to je možné, protáhněte vývod až za hranu střechy (za okapy) nebo jej protáhněte podbitím kolmo vzhůru. Páry, které hlavně během zimy stoupají do podhledu dokáží nadělat velkou neplechu. Podhled i stěna pod ním vlhnou a namrzají, což vede k odlupování omítky a hnilobě podbití. Tato věc se projeví s určitým zpožděním, ale o to složitější bude její řešení - nakonec vás stejně donutí k vysunutí či vztyčení vývodu... věřte tomu, že vím, o čem mluvím.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.