Mokrá zed

Od: Datum: 29.11.12 23:04 odpovědí: 9 změna: 30.11.12 14:25

Hezký večer všem,mám veliký problém předěláváme starý domek a jedna místnost nám udělala tohle.Od září větráme,topíme a nic..:(já už opravdu nevím co s tím do půlky je sanačka a pak to udělalo toto.Když se té zdi dotknu je mokrá..z druhé strany je zděná kulna nově přidělávaná,na druhé straně této zdi je kotelna + kůlna a v té kůlně to udělalo takovou jakoby plísen bílou,nevím co to je.Dříve v této místnosti(tak 20 let to je)byl chlívek s dobytkem..nově jsme to naházeli,vše bylo suché než sem to namalovala a začla zima..děkuji všem co poradí opravdu jsme už bezradní.

doplněno 30.11.12 11:22:

nejhorší co je,jak je z druhé strany zadělaná ta stěna tou kulnou,tak to nejde podříznout z té strany vevnitř :(ptže je tam dvojí zed..:( co s tím máme to zkusit podříznout?co vybourali,tak tam dali ipu,ale pod touto druhou zdí z těch cihel není,ptže ta zed je nosná :(Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mysak6565
Datum: 29.11.12 23:11
vyděl bych to osekat omítku, nechat proschnout znovu nahodit sanační omítkou
Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendy89*
Datum: 29.11.12 23:13

a čím to je způsobené?

Od: edge®
Datum: 29.11.12 23:27

Co bylo suché, nejspíš suché nebylo a po zahození to muselo někudy ven. A nejčastěji se to stává právě v zimě. Jsou pod domem základy? A jeslti ano, jsou nějak izolované?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: rendy89*
Datum: 29.11.12 23:35

ta zed mi tvrdí tchán,že byla suchá,když jsme jí pucovali byla suchá,jen jsme dali barvu udělalo to toto,jinak ten barák má kamenné základy,s přitelem jsme podkopali,dali bublinky a jeho tatínek jí před 5 rokama podřezával,jenže ta vlhkost se chytá i na ostatní zdi v této místnosti.na druhé straně,jak je ta kulna tak vybourali půlku,co byla chycená tím bílým,než dali cihly,dali ipu..jenže ta zed je z 1 řady cihel a pak je další řada cihel.a tam už je ta místnost,do půlky je sanačka,ta je suchá..a vis.foto takto to vypadá :(

doplněno 29.11.12 23:47:

co může pomoci?a jakto že se ta vlkost v jediné této místnosti drží :( všude jinde je sucho krásně..já už opravdu nevím co proto udělat :( musíme spát v obýváku..

Od: marts*
Datum: 30.11.12 08:14

Vypadá by mohla být kondenzační vlhkost. Z jakého materiálu je dělaná ta omítka nad sanačkou? Jinak pokud byl z druhé strany chlívek, tak ve zdivu musí být hodně soli, která táhne vodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 07:48
avatar

z jakého materiálu je zeď, jak je silná, kolik % vlhkosti j v místnosti, i pod touto stěnou je kvalitní hydroizolace?

Osobně bych začal tím, že tu flekatou stěnu natřu na bílo, zatím...

přeji hezký víkend

doplněno 30.11.12 11:28:

Rendy to je na místní prohlídku a šetření. Vlhkost se měří tak, že se tam umístí vlhkoměr. Některé teploměry mají i vlhkoměr. Položte teploměr a vlhkoměr na zeď, přikrejte ho polštářem a uvidíte za několk hodit, jaká je povrchová teplota a vlhkost..

Z Vašeho popisu je asi stěna 30cm silná plus malta, takže velice studená. Bude třeba z druhé strany (studené) zřejmě přiložit tepelný izolant.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rendy89*
Datum: 30.11.12 11:17

máme tam ipu,materiál jsou klasické cihly né duté,jenže dvojí vrstva(jedna řada cihel a pak hned druhájak jsme to odbourali z druhé strany,dali jsme tam ipu),vhkost v místnosti to nevím ,já to neumím změřit :(ale když se tam přijde jde to cítit,že tam je velká vlhkost,když se zatopí a rosvítí bodovky,tak jde vidět pára,mlží se okno,pravidelně tam větrám.

Od: rv
Datum: 30.11.12 08:10

Možná se vám tam sráží vzdušná vlhkost. Zeď je studená, protože není z druhé strany zateplená, a páry vody v místnosti se ve studené zdi mění na kapalnou vodu. Můžete změřit teplotu a vlhkost v místnosti, popřípadě i teplotu zdi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hellmen
Datum: 30.11.12 14:25

Zdi budou pěkně prosolený právě tím,že tam byl dříve ten dobytek a pokud chybí horizontální izolace tak to celé jenom zhoršuje. Cihly i ostatní stavební materiál z bývalých chlévu nikdy do interiéru nepoužívám, dokonce by se vybouraný materiál neměl skladovat v blízkosti rekonstruovaného objektu,protože při dešti se organické soli vyplaví do země a celý problém se může opakovat. Sanační omítka nebude v tomto případě dlouhou životnost,brzy se zanese solemi. Pokud nebude problém s vlhkostí,nebude ani s výkvěty solí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.