Nejčastěji kupovaný typ uhlí?

Od: Datum: 29.11.12 13:27 odpovědí: 36 změna: 14.02.13 17:55

mám dotaz

jaký je nejčastěji kupovaný typ uhlí do litinového kotle Viadrus Emka?

topím dřevem, ale chci koupit uhlí akorát nevím , jaký druh vybrat?!

ořech, kostka? nějak mi to hlava nebere ;))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.12 13:29

Černé brikety s nápisem L.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.11.12 15:35

kup brikety nebo černé litina je jen na tyto typy hnědé jde ale stojí to za prd,jinak máš návod tak koukni na typy paliv uvedených

Ohodnoceno: 0x

Od: ladaadal*
Datum: 29.11.12 13:32

Já mám starší typ Viadrusu a kupuju černou kostku. Brikety jsem nikdy nezkoušel. Ořech je moc drobnej. Hnědý shoří jak papír. Zkoušel jsem i uhelné kaly. Do bočního plnění byly super, ale šílenej bordel a práce kolem, takže jsem od nich upustil.

Od: weka®
Datum: 29.11.12 13:36

a při plném naložení kotle(dejme tomu 5-6článků)vydrží hořet jak dlouho?

Datum: 29.11.12 13:47

Topení uhlím jsem vyloučil a nahradil uhelnými briketami...Je potřeba vyzkoušet co se komu hodí,vyhovuje...

Každé topeni je alchimie kde záleží na mnoha okolnest...zateplení domu a trubek,jaky mate kotel,komín atd.

Vše je individuální a je potřeba se topení ve vašem domě naučit...

Datum: 29.11.12 15:36

barák kromě střechy zateplen...

.trubky staré hrubé...

obvod je bez čerpadla...samotížný...

dřevo topí v tomto čase kdy je teplota kolem +-10stupňů, na 60-65+-stupňů...;)

Datum: 29.11.12 13:57

Jak píše kejmilos, to si musíš odzkoušet. Já když nafedruju 4-5 lopat, vydrží to 24-28 hodin. Soused se stejným množstvím vydrží sotva 12, takže opravdu záleží na konkrétním kotli, topivu, systému, topiči...

Datum: 29.11.12 15:38

takže myslíš, že pro mě bude nejlepší kostka?

topím dřevem, takže když udělám žhavé a do toho přidám v krutých mrazech 2-3lopaty , tak si myslím, že to udělá nějaký ten lepší čas, jak když bych topil dřevem ;) stačí mi klidně i 8-12hod... ;)

Datum: 29.11.12 15:01

emka je starej poctivej kotel sežere všechno od dřeva po uhkí, brikety i koks*smich*

doplněno 29.11.12 15:44:

jestli co nejméňe přikládat tak zvítězil koks

Datum: 29.11.12 15:36

právě, že sežere..ale chci o něco pohodlěnjší topení, kdy tam tak často nemusím lítat a hlavně, aby to topilo až do rána či dopoledne ;)

Datum: 29.11.12 15:53

Máte na kotli zabudován regulátor tahu kotle?Je to zařízení,jež otvírá a přivírá spodní dvířka na kotlipodle toho akou si nastavíte teplotu na kotli.S tímto zařízením se zvyšuje komfort s topením v kotli na tuhá paliva.

Datum: 29.11.12 15:58

no právě že to nemám :( reguluji to pouze tím, že do vzduchové klapky dole na dvířkách dávám nějakou třísku;)

tím dávám buď méně vzduchu nebo více a popř. na noc to úplně zavírám...:-D to je ale jasný,,..

každopádně na novějších kotlích jsem to viděl...;)

když bych sis s tím pohrál, tak bych si něco podobného(samozřejmě amatérského) mohl udělat...

zapsat zhruba teplotu jakou to v daný okamžik bude mít v okruhu a bude to třeba jen na řetízek který se někde bude navíjet a odvíjet ;)

Datum: 29.11.12 16:05

Vzadu na kotli musí být zaslepený vývod na tento regulátor.Mrkněte tam.Amatersky nic nedělějte,ten regulátor se dá koupit za 800.Kč.

Datum: 29.11.12 16:24

no něco je vepředu...je to velká záslepka tak na 36ku maticový klíč...toš nevím jestli to nebylo náhodou tam?!

doplněno 29.11.12 16:30:

http://www.sittek.cz/product_…p?cPath=43_44&products_id=159

nepatří do toho zaslepeného místa náhodou tohle? ;)

Datum: 29.11.12 16:42

Ano,regulátor tahu to je.Je nutno zjistit jakého průměru zaslepený otvor je.Bude nutno použít pravděpodobně nějaké redukce.

Datum: 29.11.12 16:50

no asi to nebude špatná věc ;)

vlastně podle teploty výstupní vody do systému sám reguluje tah vzduchu?chápu to správně?

Datum: 29.11.12 17:07

Je to vynikající věc,která vám zlepší komfort obsluhy kotle.Kotel roztopíte,naplníte palivem a na regulátoru,který musí být samozřejmněseřízen,nastavíte požadovanou teplotu v kotli.Tu teplotu musíte vypozorovat aby byla tak vysoká aby jste se cítil v domě příjemně.Používám ještě termostatické hlavice na radiátorech.Systém mám samotížný a topení je pohodlné.Uvidíte úsporu na palivu a ke kotli nebudete muset běhat tak často.Nakonec vám přitakám ten problém jste pochopil správně.

Datum: 29.11.12 19:43

ten regulátor dokážu seřídit sám?

když už ho tam budu dávat, tak ať se je vše ok...

snad mě to nebude stát další peníze za topenáře apod?!

doplněno 29.11.12 19:44:

jinak termorugulační ventily mám na topeních, kde se až tak netopí...tam kde je otevřený prostor a pohybujeme se tam celý den, tak tam jsem je sundal a topení jedou naplno...

Datum: 29.11.12 19:46

Když už ho tam namontuješ, tak pak seřizuješ jen zezačátku dýlku řetízku. Když to pak vychytáš, máš po starostech, to ti ani nikdo, myslím neseřídí, to si musíš vysondovat sám.

Datum: 29.11.12 19:51

každopádně asi vypustit vodu z kotle?že? ;)

vše to poměřím a pak vyrazím na nákupy možná jak říkáte nějaká ta redukce a je to ;)

toš jsem zvědav, jak to bude šlapat a jak se mi změní teplota apod ;)

Datum: 29.11.12 20:52

Vodu z kotle musíte vypustit.Doporučoval bych tento regulátor FR 124-3/4 A 30-90 st.Koukněte na internet.Seřízení probíhá takto kotel je studený na teploměruCCa 20 st. a při této teplotě nastavíte na regulátoru min. teplotu a mezi regulátor a klapkou na dvířkách natáhnete řetízek v takové délce aby řetízek byl napnutý a klapka maximáně otevřena.Poté natopte kotel cca na 7O st a na regulátoru nastavte řetízek tak aby dvířka byla uzavřene a na regulátoru nastavte 70 st a řetízek musí být zase napnutý. Na systém určitě přijdete.Přeji mnoho úspěchů.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.12 22:14

díky moc za radu...co nejdřív se do toho pustím a dám vědět ;)

doplněno 29.11.12 22:19:

a není náhodou tenhle typ určený jen pro vrchní kolmé připojení?

já mám totiž vodorovné připojení tohohle regulátoru...mám starý kotel viadrus emka

doplněno 29.11.12 22:41:

jinak tenhle typ regulace máte odzkoušený, že mi ho doporučujete?;)

Datum: 29.11.12 23:54

Mám ho na kotli H 424 je ve vodorovném provedení.

Od: bgmaniac*
Datum: 30.11.12 11:56

Ta záslepka mi přijde dost velká.. mám Viadrus U24, má v levém horním rohu předního článku taky takovou velkou jak na radiátoru, ale ta je zaslepená normálně, asi je to kvůli formě na odlévání, mají to všechny články a v tomto místě jsou propojeny. Na regulátor tahu je klasická 3/4", ale ta je v pravém horním rohu.. není tam ještě nějaká?

Datum: 30.11.12 12:17

http://www.elektroplynlukov.c…iadrus_nahradni_dily_emka.htm

jedná se o číslo 12...

doplněno 30.11.12 12:18:

pro vysvětlení ;)

Datum: 29.11.12 17:17

Přes den používám regulátor, aby držel kotel pořád stejnou teplotu (dle teploty venku a v domě), na noc to nafedruju, nechám kapku rozpálit, pak vše pozavírám, spodek zašprajcnu tyčkou a na vrch hodím pár časopisů. Když to uděláš kolem osmé večer, do oběda druhého dne tam nemusíš, pokud ti nezačne být zima.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 29.11.12 19:22

No teda - to by se mi taky líbilo! My máme letos poprvé kotel (předělávali jsme topení z akumulačního na pevná paliva) a nemáme žádné zkušenosti, takže mně to hodně zajímá. Máme kotel Dakon 20 a u něj je dporučený OŘECH 1. Jedeme přesně podle návodu, ale z hnědého uhlí je spousta popela a aby vydržel přes noc - to se nám ještě nepovedlo. Jak to u tohoto kotle docílit? Nebo je to uhlí (Ledvice) ne zas tak ideální?

doplněno 29.11.12 19:24:

A ty časopisy nahoru (špatně prohořívají - jistě úmysl) proč? Jaký je fakt důvod?

Datum: 29.11.12 19:30

No, v první řadě se obávám, že s hnědým uhlím tento efekt nedocílíš, není-li zásobník uhlí jako u automatu. Já používám černé. A ty časopisy přesně tak. Začal jsem s nima, když mi uhořela klapka do komína a nešel přivírat. Je jak kus plechu, kterej drží teplo a brání v tahu do komína, takže o to dýl to vydrží, ale na rozdíl od plechu do toho pak šťouchneš a rozsype se to na popel.

Datum: 29.11.12 19:52

Nojo, asi jo, jistě máš pravdu. Zásobník nemáme, uhlí jsme koupili letos v říjnu 30q s tím, že pokud se osvědčí, koupíme další. Takže raději černé? Googlila jsem a na jiných portálech se k tomuto tématu vyjadřovali i jiní - hlavně ve prospěch černého uhlí. Je to dilema...*nevi*. Asi spálíme to co máme a přejdeme na černé. Takhle běháme ke kotli a vynášíme kbelíky popela... Ach jo...

Datum: 30.11.12 05:49

Zmatenko, jestli máš kotel na černé uhlí určený (plecháč ti to propálí), tak je černé lepší. Má větší výhřevnost. Nekteří lidé si vydedukují, že hnědé je laciné, tak ho nakoupí, ale nedojde jim, že je za poloviční cenu, ale spálí se ho 3x tolik. Energetická vydatnost je úplně někde jinde. A mluvím z vlastní zkušenosti, tchán kdysi kupoval hnědé na podzim a černé na zimu. Byla to hloupost. To je lepší na podzim topit tvrdým dřívím (máme zdarma z vlastního lesa).

Datum: 29.11.12 19:52

no já klapu taky na komín nemám, takže budu preferovat asi taky ty časáky ;))

teď hlavně musím nakoupit někde slušné uhlí a můžu začít folovat

Datum: 29.11.12 23:34

tak regulace vyřešena...

abychom ukončily téma...

koupit mám tedy uhlí černé kostku a budu spokojen?

je to asi nejpoužívanější do starých litiňáku,že?

Datum: 13.02.13 20:11

Chci se zeptat jak jste spokojen s topením?

Datum: 13.02.13 22:15

paráda

uhlí topí krásně...velká kostka nejlepší varianta...topeníčko hajcuje jako nikdy...

samozřejmě dřevo taky dává sílu, ale na příští zimu bych chtěl hlavně uhlí

Datum: 14.02.13 06:21

Je to pak o něčem jiném, viď?:D Jak se říká, láska zahřeje, ale uhlí je uhlí.*smich*

Datum: 14.02.13 17:55

dřevo je fajn, ale hodně pracné...;)

uhlí je dražší, ale pohodlné

doplněno 14.02.13 17:57:

a hlavně velká kostka byla parádní...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.