Regulátor tlaku plynu před plynoměrem

Od: Datum: 06.11.12 09:31 odpovědí: 13 změna: 03.02.14 14:25

Zdravím!
Pánové, jak je to s tímto zařízením? Myslíte si, že se dá "správným" nastavením regulátoru (techniky RWE) ovlivnit spotřeba plynu? Myšleno v m3. Domnívám se, že sáhnout do plynoměru se neodváží, ale do tohoto ano... Schopni toho jsou, tomu věřím.
Díky za vaše postřehy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.12 09:34

Myslíte si, že se dá "správným" nastavením regulátoru (techniky RWE) ovlivnit spotřeba plynu?

Ne..

Schopni toho jsou, tomu věřím.

Ne.

Regulátor tam je z důvodu regulace a redukce tlaku...ne z toho důvodu, aby Vám dodavatel zvyšoval spotřebu..Nesmíte být tak paranoidní.

Ohodnoceno: 2x

Od: jokr
Datum: 06.11.12 09:51

Děkuji za zprávu, očekával jsem reakce technicky zdatných. s psychologií, veterinou a právem si poradím sám. Ruším otázku, tyhle kecy fakt nepotřebuji!

Datum: 06.11.12 09:54

Já jsem Vám odpověděl...a správně.

Jestli jste si z toho vzal něco jiného, je mi to líto..ale nic s tím neudělám.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.11.12 10:43

Uliční plynovod může být středotlaký nebo nízkotlaký. Pokud je domovní přípojka připojená ke středotlakému, musí být před plynoměrem regulátor, který sníží tlak v domovním vedení ze středního na nízký, na těch provozních 2,3kPa, na které jsou konstruované domácí spotřebiče. Žádný trik dodavatele v tom nehledejte :)

Čistě teoreticky - pokud se seřízením regulátoru pustí do domu vyšší tlak, bude sice vyšší spotřeba, ale i spotřebiče budou vykazovat vyšší výkon, a naopak - tak či onak, zaplatíte to, co dostanete.

doplněno 06.11.12 10:53:

Na druhou stranu - při vyšším tlaku je toho plynu defacto v jednotce objemu natlačeno více (laicky řečeno), takže ho vlastně máte levnější :) což nemění nic na tom, že účel regulátoru je opravdu ryze technický :)

Ohodnoceno: 1x

Od: rv
Datum: 06.11.12 10:51

Domovní plynoměr je objemové měřidlo. Pokud do něj pustíte 2x vyšší tlak, to je místo současného abs. tlaku cca 1 atm. tlak 2 atm, tak zaplatíte polovinu. Bohužel žádné zařízení od plynoměru dále na to není stavěno a plynaři si to s vámi vyřídí..

Ohodnoceno: 0x

Od: kolo*
Datum: 06.11.12 11:46

Spotřeba se tím ovlivní těžko,protože i když půjde do spotřebiče větší tlak/ v normě spotřebiče/ tak ale o to víc ho přiškrtíte na regulačním knoflíku u sporáku nebo o to dřív vypnete topidlo,protože dřív vytopí místnost

Od: janjan*
Datum: 03.02.14 13:11

Tak už mě štvou.Před 3mi roky mi dali do shránky protokol o úniku plynu na regulátoru který je tedy před plynoměrem a je mi to jedno,když ten únik neplatím.

Dneska totéž abych odstranil závadu na vlastní náklady.Nic na své náklady odstranovat nehodlám a jelikož je to únik tak drobný,že to cítím u hub tak 1dnou do měsíce a únik se mi nezapočítává tak by si to měli řešit oni na vlastní náklady.

S tímhle mě fakt štvou ! Proč to tedy očuchávají,když nesjednají nápravu.

Od: zabu
Datum: 03.02.14 14:09

Spotřeba se tím neovlivní, ale ovlivní se tím plynoměrem naměřená hodnota. Při dvojnásobném tlaku, bude naměřená objemová hodnota poloviční.

Od: andycibulka*
Datum: 03.02.14 13:26

Jen tak teoreticke úvahy : namontujte si pred sporak, plynovy kotel, ne vubec plynovy spotrebic jeste jeden regulator a nastavte ho na vyssi hodnotu nez regulator pred hodinama. Tlak plynu mezi prvnim a druhym regulatorem bude vyssi, nez tlak plynu prichazejicim ke spotrebe.Jeho hustota tedy bude vyssi a hodiny pujdou pomaleji.

Od: hop®
Datum: 03.02.14 13:30

A odkud by se tam ten vyšší tlak asi vzal? *sok* *bzum*

Datum: 03.02.14 13:55

Hope, to je ten rozdíl, mezi teorii a praxí...

:)

Ohodnoceno: 1x

Od: andycibulka*
Datum: 03.02.14 14:10

Spravne Milane.Tento rozdil je pro jiste jedince neprekonatelny. )

Datum: 03.02.14 14:25

Naprosto nepřekonatelný... K tomu už není co dodat.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.