Plotové sloupky - jak daleko od sebe?

Od: Datum: 08.07.11 12:19 odpovědí: 7 změna: 25.04.15 22:02

Zdravím, postavil jsem opěrnou zeď, do které budu betonovat sloupky a dávat svařované pletivo /sítě/. Délka plotu bude 32 m. V projektu mám sloupky nakreslené 2 metry od sebe, ale prý se běžně dělají 3 metry. Budou 3 metry stačit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: michal958*
Datum: 08.07.11 12:44

myslím že 3 metry jsou dostačující:)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.07.11 12:56

dost záleží i na místě, kde bude plot stát, pokud je to třeba sněhové pásmo a hodně tam fouká, tak bych moc nepřemýšlel a pořídil o pět sloupků víc. Rozdíl v ceně nebude tak strašný a pevnost plotu se tím značně zvýší. Jinak tři metry na léto stačí.

Od: cepagis*
Datum: 08.07.11 13:54

Ono také záleží na výšce plotu - nejen kvůli vzhledové stránce.

Od: elleanor
Datum: 29.09.11 09:52

Zkuste se podívat na web Vladeka, mají tam dobré vzorečky pro výpočet vzdálenosti pro plotové sloupky, nám to hodně pomohlo, když jsme dělali plot.

Datum: 29.09.11 10:01

Právě jsme dodělali plot se sloupky 3m od sebe.Nezapomeň rohy zakotvit opěrou a dobrý napínací drát.A dolejší příchytkami uchytit do podezdívky.

JABRAKA

Datum: 29.09.11 22:46

Tlachání o ničem. Tazatel napsal "sloupky" ovšem opoměl upřesnit, jaké sloupky. A všichni radí. Znám sloupky dřevěné, plastové, železné jekly, standartní trubky v základové barvě (síla stěny asi 3 mm), systémové poplastované k poplastovanému pletivu (zde velký pozor, zpravidla se jedná o stočený "staniol" o stěně 1,5-2 mm). Při výběru hraje i velkou roli nejen rozteč sloupků, ale i výška plotu. Také řeším obdobné oplocení a nejspíš použiji tradiční pozinkované 5/4 a 6/4 vodovodní trubky při rozteči 2,5 m (stěna asi 3,5 mm), plot v 1,8 m.

Od: sansina
Datum: 25.04.15 22:02

Zrovna se mi hodí se zeptat,jak mají být od sebe dřevěné sloupky prosím,nabízejí na Bazoš-u 8cm/ 230cm to mi připadá nevhodné na plot,to by měly být ty chmelnicové a kde je sehnat?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.