Elektrika od Energetického centra

Od: Datum: 16.06.11 13:47 odpovědí: 23 změna: 19.06.12 19:31

Dobrý den!

Nemáte někdo zkušenosti s dodávkou elektrické energie od společnosti ENERGETICKé centrum Jih? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.11 15:38
avatar

Dobrý den, s výše uvedenou společností sice zkušenosti nemám, ale v současné době také měníme dodavatele elektřiny. Přecházíme k United Energy Trading. Pokud má Vaše společnosti licenci od Energetického regulačního úřadu, tak bych se ničeho nebál. Jestliže se jedná o firmu České Energetické Centrum a.s., tak zvyšte pozornost, na portálu http://www.srovnejenergie.cz má negativní reakce v diskuzi. http://www.srovnejenergie.cz/…eske-energeticke-centrum-a-s-

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrulin1*
Datum: 16.06.11 16:47

Ano, je to České Energetické Centrum a právě píši ještě ve lhůtě 30 dní odstoupení od smlouvy. Tak snad bude vše OK

Datum: 16.06.11 18:26
avatar

Tak fandím, aby Vám neudělaly nejaké potíže. Předpokládám, že když sem takhle píšete, že Vás odlovil jejich zaměstnanec někde na ulici nebo přišel domů a až když od Vás odešel, jste si uvědomil, co vlastně chtěl. Nechtěl jste k nim přejít. Jestli je to skutečně tak, tak postupujte podle instukcí se všeobecnými podmínkami, které by měly být součástí smlouvy. Pokud budete posílat nějaké dopisy, tak vždy doporučeně, ať máte alespoň něco v ruce, často se stává, že dopisy s výpovědí které byly zaslány jako obyčejný dopis se někde ztratí. Vím o čem mluvím, každý rok měním pojišťovnu u povinného ručení, a vždy mi nějaká vyjde levněji, než ta, kterou zrovna mám. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrulin1*
Datum: 16.06.11 19:12

No vše pošlu s dodejkou doporučeně. Ale díky své vlastní blbosti budu několik týdnů v nervech. Co jsem četla jejich reference, tak to je děs.Budu doufat, že za svou blbost moc nezaplatím :(

Od: plastelina*
Datum: 26.07.11 22:30

Dobrý večer,

i já se ešte vracím k této téme, dnes byli i u nás v baráku, mladí z Energetickeho Centra, nabízeli smlouvy s garantovanou nejlevnejsi sazbou za dodavky energie... ... Tak jsem ze zvedavosti zabrouzdala na net a dočetla se nesčitelné množství nelichotivých nemilých veci na tuto spolecnost.

Avšak tomu nerozumím, ptž když sem si porovnala moji stavajici smlouvu (mam e-on) s jejich nabídkou( s nabidkou tech Energ.Cent) , tak mi to opravdu vyšlo levnějic... A TEDA NEVIM: CHCI NEZAVISLE RADY. Klidne Vám svoje výpočty pošlu do interní pošty a mužem to spolu probrat, fakt mne to zajímá, a jen málo lidí tomu rozumí... já sem taky laik a srovnávám jen čísla co mám v ruce. Děkuji za další názory na toto nikdynekončící avšak tolik finančně náročné téma ;)

Nemá někdo doma starou fakturu Energ. Centra že byh srovnala jen přibližne s fakturou mýho e-onu? já vím, sazbyse mění, a jsou i na netu, ale vidět fakturu v realu, mozna by mi to otevřelo oči..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.07.11 22:39

Dívám se na to tak, někdo tu elektriku vyrábí, po něčích drátech běží. Nemyslím, že tyto společničky mají vlastní dráty, takže využívají cizí a jim hradí nájem. Budou vždy levnější? V čem je háček?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: plastelina*
Datum: 26.07.11 22:51

Jak je možný že v te smlouve garantuji cituji ižší cenu el. a plynu než současny dodavatel po celou dobu platnosti smlouvy. A jak je možný že skutečne ty částky v sazebníku jsou nižší nez je ma muj stavajici dodavatel? ja tomu fakt nerozumim.. :/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pat*
Datum: 05.09.11 18:02

dobry den je jesne ze je velke mnozstvi spolecnosti ktere lakaji lidi ruznym spusobem jen kvuli podpisu.nebudu oponovat ale i ja jsem se setkal s dylery od centra a bylo to podle meho v poradku vysvetlili me to obztojne a dokonce mi i rekli ze jde odstoupit do mesice bez udani duvodu a bez sankci.mam tudle spolecnost uz rok a je to ok.da se s nema sice zdlouhave ale normalne komunikovat.dporucuji emajl je to rychlejsi.ne ze bych stal na jejich strane ale vse funguje jak ma.navic je potreba si uvedomit kolik lidi se upsalo jako my a kolik lidi napise ze jsou spokojeni vesmes nikdo.nemaji tu potrebu neco resit.pisou jen lidi kteri jsou nespokojeni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.09.11 19:21
avatar

Jak jsem stará tak jsem blbá. Normálně tyto slušně oblečené chlapečky nabízející kde co okamžitě vykážu ale zrovna přijela dcera s vnučkou z dovolené a já idiot ač jsem se 3x ptala zda sepisuji nějakou novou smlouvu z jiným dodavatelem a byla ujištěna, že NE a že to dělá pro Eon se dala zlomit a manžel na kterého je to psané to na můj popud podepsal. Hned jak hošan odešel jsem vzala lupu jelikož jinak ta písmena nepřečtete a nastudovala, zděšena okamžitě volala tomu chlapci a ten mi do telefonu skoro vynadal, že nechci šetřit, tedy dobrá smlouvu trhá, ovšem dnes došla SMS, že mi EC děkuje ä tak nový telefonát tomu hochovi a takjsem byla nasr... že mi práskl telefonem. Pak jsem to sepsala, výpověď + "pochvala" onoho hocha a odeslala mejlem s tím, že výpověď jim ještě příjde poštou. UŽ MI PSALI! Výpověď přijali a řeší se, tak zítra maže manžel na poštu a holt za doporučený dopis ještě utratí ale za blbost se platí a já doufám, že smlouvu zruší. Ještě jednou zde může někdo zazvonit a letí ze schodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.11 10:46
avatar

Dobrý den, konečně po třech urgencích a 2 měsících mi přišla písemná zpráva z energetického centra, že odstoupení od smlouvy je platné ale mám kontaktovat EON a zjistit si, zda jsem stále jejich zákazník. Doufám, že jsem dosatečně poučená a že se už nedám ošidit těmi prolhanými podomními prodejci. Komunikace s centrem byla šílená, telefony neberou a na e mail odpovídají vygenerovaným e meilem, vše tedy pouze písemně a doporučeně a i tak než odpoví, trvá to věčnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrulin1*
Datum: 14.10.11 11:19

Tak já za sebe musím říci, že sice komunikace s ČEC hrozná, ale bezproblému jsem odstoupila od smlouvy ve výpovědní lhůtě. Vše jsem posílala doporučeně a ještě telefonicky ověřila, zda jim dopis došel.

Od: luccik
Datum: 10.01.12 16:50

Dobrý den, chci se zeptat, jakou výpověď jste poslala? Já jsem si našla tuto, myslíte, že po vyplnění bude dostatečná? Děkuji za radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.01.12 17:30
avatar

Já napsala jednoduše-komu, od koho, kdy byla smlouva uzavřená, číslo smlouvy a na základě jakých informací od prodejce-jeho jméno a Odstupuji od smlouvy a datum. Podpis toho kdo smlouvu podepsal. Poslala e mailem, připsala, že zároveň odesílám doporučeně poštou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrulin1*
Datum: 10.01.12 17:41

Dobrý den!

Já také sepisovala výpověď sama, ale volala jsem do toho centra, zda jim došla. Paní mi oznámila, že mají svoje předlohy pro podání výpovědi. Já být Váma bych tam zavolala a ujistila se. Ty výpovědi se dají stáhnout přímo na ´jejich stránkách:

http://www.ec-jih.cz/ke-stazeni/formulare/

Zde jsem je stahovala já.

Datum: 10.01.12 22:38
avatar

Já s tím problém neměla a výpověď byla přijata, jejich předlohy mě nezajímají, zákon mi neukládá psát na nějaký tiskopis co si kdo vymyslí. Jejich písemné vyrozumění mám doma a pro jistotu jsem volala hned i na EON a byla ujištěna, že jsem stále jejich zákazník.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrh*
Datum: 03.02.12 21:34
Nám tuhle společnost poradil kamarád v hospodě. Pochvaloval si jak si pomohl. Nakonec nás k nim přešlo pět, pak jsem četl článek o problémech, které jejich klienti mají. Naštvanej jsem volal ostatním, ale všichni mi potvrdili, že zatím nemuseli řešit jedinou výhradu. Chápu lidi, co mají špatnou zkušenost, chci jenom napsat, že nic není černobílý.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaromirn
Datum: 18.02.12 21:13
Snacha se minulý týden na mě obrátila o pomoc s tím, že podepsala smlouvu s Energetickým centrem Jih. Všechno jsem to prověřil a podle všeho neudělala žádnou chybu. Ceny mají lepší než EON a podmínky srovnatelné. Myslím, že podle diskusí na Internetu není dobré se rozhodovat, jen to člověka vyplaší. Lepší je věřit smlouvám a porovnávat podmínky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.02.12 10:49
avatar

Napíši jak to bylo krok za krokem a obrázek ať si každý udělá sám. 31. srpna 2011-podvodník přišel domů, nalhal kde co a my podepsali, 1.září 2011-telefon podvodníkovi a žádost aby dostál svému sibu, že smlouvu stornuje, odpověděl, že ano. 3. září 2011 -SMS od centra jih, že děkují, že jsme jejich zákázníky, 4.září 2011-písemné odstoupení od smlouvy, 12. října 2011 dopis že akceptují odstoupení, 21. října 2011 druhý dopis jen od jiné osoby, že akceptují odstoupení, e mail na EON-ujištění, že jsem stále u nich. V pořádku? Omyl! únor 2012 zjištění, že v Sipu není záloha pro EON, 10. února telefon na EON a zjištění, že nás energetické centrum nechala odhlásit od 1.2. 2012. Nová smlouva na EON a tak čekám, zda už v březnu 2012 bude záloha v Sipu. Vím, jaké problémy mají lidé z domu-přeplatky nedostávájí, centrum nekomunikuje, ušetří NIC a pokud by chtěli odstoupit od smlouvy platí velké penále. V TV je stále o dalších napálených lidech. Tak ať se snaše u centra líbí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novluc
Datum: 20.02.12 17:05
Jak už někdo říkal nic není černobílé. Já pročítám diskuze a jen se divím. Spousta nespokojených zákazníků, kteří si stěžují na to, že něco podepsali někde mezi dveřma s rádoby obchodníkem. Tak si říkám, co to s váma je, že si zjišťujete informace až potom. Když nad tím přemýšlím, ani nemá cenu na net psát, že máte s něčím špatnou či dobrou zkušenost, stejně si to lidi přečtou až potom, tak k čemu ty reference tedy jsou? Nevím.
Nicméně, kdyby se přece jen našla hrstka lidí, kteří si nejdřív zjišťují informace a pak až podepisují smlouvy, tak ze své zkušenosti vím, že se dá opravdu ušetřit. Nejsou to závratné pálky, ale každá koruna dobrá - alespoň u nás to tak je. Navíc slouží jako konkurence ČEZU apod., kteří tak nezvyšují ceny do nebes, ale musí se přizpůsobit, když nic jiného i tohle beru jako plus.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jarmilka66
Datum: 28.02.12 14:50
My jsme přešli k ČEC ze dvou důvodů - chtěli jsme pryč od mafiánů z ČEZu a aby jsme ušetřili. Obojí se podařilo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: gghh
Datum: 21.04.12 21:40
no jo, nic neni cernobily - nase domacnost byla predtim u RWE, a proti nemu jsme s CEC teda bezpochyby usetrili. ja jsem osobne za existenci konkurence vuci monopolu rada, clovek si muze vybirat - coz je dobre, za predpokladu, ze to dela dobrovolne. neinformovane podepisovani mezi dverma, to vetsinou nic dobreho neprinasi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: stone
Datum: 14.05.12 11:35
Zkušenosti mám, před pár měsíci jsem podepsal smlouvu a nemůžu si zatím na nic stěžovat. I můj přechod k ČEC proběhl v pohodě, nikde v procesu se bohudík nic nezaseklo.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: terkazet
Datum: 19.06.12 19:31
Nevím, zda Energetické centrum Jih je to samé, co České energetické centrum, nicméně co se týče ČEC, tak u nich jsme od února letošního roku a zatím vše probíhá, jak má. Takže my jsme spokojení.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.