Plastová okna - jak poznat Polská?

Od: Datum: 02.06.11 20:40 odpovědí: 40 změna: 22.02.16 03:55

Budu si nechat provádět výměnu plastových oken, nechci jakákoliv polská okna, jak zjistím, že okna která mi firma přijde namontovat jsou z Polska? Každá z oslovených firem se chválí tím, že nepoužívají okna vyrobená v Polsku, ale nemám možnost si to ověřit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.11 20:53

A jak se poznají nekvalitní okna? A jak se poznají kvalitní okna? A jaký je rozdíl mezi kvalitním oknem a nekvalitním? A kdo řekl, že všechna okna vyrobená v Polsku jsou nekvalitní?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.11 21:06
avatar

ikac, kdybyste viděl polská okna po několika letech, tak změníte názor.

Hlavní je kvalita skla a zapravení, nikoliv profil!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.06.11 08:39
avatar

Většina oken je z Polska (alespoň tady na ostravsku.Chápu.že v Budějicích tomu asi bude jinak,vzhledem ke vzdálenosti od Polska).Mám známeho,který má okna z Polska už 6 rok.Podotýkám,že bílé a nemá s nima sebemenší problém a ani barva nevypadá ,že by byla nějak zažloutlá,nebo něcopodobného.Sám jsem teď měnil okna,takže jsem se o to dost zajímal.Takže bych apriory netvrdil,mže vše z Polska je špatné.Ikdyž na druhou stranu,mám z Polským zbožím ,taky svoje zkušenosti a vím co jsou zač.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.11 22:47
avatar

Polská okna poznáte jednoduše - jsou o třetinu levnější než domácí. Taktéž kvalita zpracování je mnohdy na lepší úrovni než tuzemská, materiály jsou stejné a skla?... 18 cenových návrhů - vše 1,1. Já dostal 1,0 s pokovením.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.11 09:00
avatar

Hlavně jsou poznat podleochraných nálepek,které myslím nikdo nebude přelepovat*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.11 21:18

Milane, souhlasím. Můžete mít zlaté okno, ale když do špatně nebo škaredě zapravíte, nebude to mít žádný efekt, takže jednoznačný znak kvality je zednické provedení..

Jiank já proti polským oknům nic nemám, ono pokud mně někdo nabídne panelákovou balkonovou sestavu za 6.500, nemohu od toho čekat to stejné jak od sestavy za 11.000 a rekneme si to na rovinu, 90% lidí v prvé řadě hledí na finance. Já pokud vybárám okna, dívám se na výztuhy, jestli jsou svařené, jakou mají tloušťku, jestli jsou pozinkované nebo ne, jakou má tloušťku profilu samotný rám, jaké dodávají kování atp.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.11 22:41
avatar

Ono když si objednáte okna přes českou firmu, tak montáž samotná probíhá vždy v režiji domácích zaměstnanců bez ohledu na to jestli jsou okna domácí nebo z dovozu. Některé firmy mají své stálé montážníky, kteří jsou placení od hodiny nebo si najímají externí montážníky za cenu na dílo. Pak to může být problém, protože dílo se odfklákne, ale cena je stejná domluvená. Nicméně na reklamačku by to nemělo mít vliv, záleží, jak se k tomu firma postaví. Na druhou stranu bych netvrdil, že okno za šest a půl bude horší než za devítku, je to jen o ceně práce a poláci skutečně pracují levněji a ve většině případů kvalitněji, takže i to levnější okno může být kvalitnější.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.11 06:23
avatar

tak s tím také souhlasím.Vyšší cena určitě není záruka kvality

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladajaskva*
Datum: 05.06.11 10:48

Dobrý den. Není rozdíl v kvalitě oken vyrobených v Česku, Polsku, v Německu a v Tramtárii. Je rozdíl, z čeho jsou ta okna vyrobena, jaké je tam použito sklo a potom zejména na montáži a konečném zapravení okna do budovy. A zde bych si odvážil tvrdit, že i špičkové okna, které Vám nějaký Jouda alias PAT a MAT špatně zabudují, budou ve finále třeba i horší, jak méně kvalitní okna třeba i z Polska, které budou zabudované správně. A co se týká výběru oken, tak bych na to šel následovně. Výběr profilu, výběr zasklení, nalezení českého výrobce, nalezení firmy, která to současně vyrábí i montuje a teprve se ptát a hledat reference. A jedním ze základních parametrů je délka výskytu na českém trhu, reference od zákazníků a nejlépe od uživatelů z Vašeho okolí. Zde bych třeba mohl vyjmenovat namátkou - RI okna Bzenec, Decro Bzenec, VPO Protivanov, Mechanika Prostějov, Reisewitz Mostkovice ( u Prostějova ) . Určitě existuje celá řada dalších firem. Ale množství používaných profilů je podstaně menší, jak počet výrobců. S pozdravem Laďa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: veronika88*
Datum: 30.06.11 10:17

Hlavně nedoporučuji Artokna - vlastní zkušenost. Máme od nich okna i dveře na novostavbě RD, typ profilu - VEKA. První problém nastal hned při dodání. Nejdřív, že přivezou všechno, skutečnost ale byla taková, že nepřivezli výplň k hlavním dveřím, kterou přijeli namontovat až za měsíc a na základě naší urgence. Po půl roce jsme zjistili, že máme prasklý dveřní rám a 4 rámy u oken, takže následovala reklamace. Reklamační řád mají zpracovaný pěkně, ale co se týká termínů, tak ty bohužel nedodržují. Po častých urgencích jsme se dočkali a po 2 měsících nám konečně přijeli rámy vyměnit. Zjistili, že dveře praskli z důvodu špatné montáže a okna byly chybná z výroby. Bohužel, když jsme druhý den kontrolovali jejich dílo, zjistili jsme, že nám odřeli 1 kliku u okna a u téhož okna, je špatně uříznuté zkosení lišt v rohovém spoji, takže spoj nesedí, tudíž je tam díra od 1 do 5 mm (kterou museli vidět už při montáži, ale nějak je nenapadlo se nad tím pozastavit). Takže nás čeká další reklamace + řešení kompenzace zničených špalet u dveří, které už jsme měli hotové. Tak uvidíme, jak dopadneme a zdali nás celý proces reklamace nečeká za dalších pár měsíců znova. Aspoň že záruka je 5 let. A pak to vidím na nová okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrsinger*
Datum: 30.06.11 15:13

Rozhodně hledejte VÝROBCE oken, který i montuje (těch je většina, ne-li všichni) a chtějte reference. Solidní výrobce Vám ukáže i výrobu, kde se můžete přesvědčit, jaké výztuhy opravdu dávají do profilů.

Obliba prodejců (polských) oken je mít vystavené řezy oken s minimálně 2mm silnou výztuhou, ale ve skutečnosti do oken cpou 0,7mm apod. Pevnost plastových oken dělají výztuhy!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanos
Datum: 14.09.11 09:48

Zdravím,

já si to ověřil jednoduše - na obchodníka jsem vybalil, že chci vidět, jak se okna vyrábí. Protože mě neustále opakoval, že jsou výrobce a nejenom jakýkoliv prodejce. No, nepřekvapilo ho to a tak jsem šel do PKS okna. Ikdyž to asi není moc běžné, já si tím ověřil, že zrovna oni skutečně okna z Polska nevozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.11 12:12

myslis PKS mont? Zo Zdaru/Sazavou?

Este stale vyrabaju z toho nestastneho profilu Deceuninck, vozeneho z Polska?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ikac
Datum: 14.09.11 12:29

Co máte proti profilu Deceuninck?

Datum: 14.09.11 23:53

Ako najvacsi problem tohto vyrobcu profilov, povazujem za takmer nemozne, dosiahnut predpisanu rohovu pevnost zvarenca.

Ak mate moznost polozit vedla seba profil z Belgicka a Polska, tak ten polsky nema taky lesk a je je vidiet farebny odklon do seda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: okenar*
Datum: 19.09.11 21:58

vlado - už jsem slyšel a viděl napsáno mnpžství idiotin, ale takovouto ještě ne

deceunick z Polska a z Belgie - jak to poznáš? Leda, že by Ti plast našeptal zemi původu.

Kvalitní polská okna jsou v podstatě stejně drahá jako česká, rozdíl cca max.5 %

Ohodnoceno: 0x
 
Od: romanos
Datum: 29.09.11 10:55

Vlado, nemám nic proti profilu ze kterého dělají na PKS okna. Kdyby byl profil a jeho následné zpracování u výrobce na takové úrovni, jak si chybně myslíš, nepatřili by mezi největší výrobce a dlouhodobě by se na trhu neudrželi. Vše musí odpovídat i z ohledu pevnosti, jinak by to praskalo, kroutilo se to, atd. a to by zlikvidovalo každou firmu, nehledě na to, že by jí odešli zákazníci.

BTW: profily, které jsem viděl určitě neměly odklon do nějaké šedé barvy, žádné polské popisy, atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: s111
Datum: 11.10.11 22:30

Zdravím,

okna z Polska bych nebral.cena odpovídá kvalitě- ta je velmi mizerná,nejenom,že se okna musí natírat aby vydrželi tak cca 15 let ,ale hlavně jsou vyráběny z materiálu,který většinou nesplňuje požadavky EU.jedná se hlavně o vypařování látek při vyšších teplotách, které jsou zdraví škodlivé.v bytě jsme měnil okna dřevěné za dřevěná,jednou za tři roky si je natřu a hlavně vím čím.a cena? ze tří nabídek na plastová okna,včetně těch polských mne to vyšlo o 8 tisíc dráž na celém bytě mluvím o roce 2005.myslím,že ten ,kdo si dává domů plastová okna ať z Polska nebo z Čech šetří na nepravém místě,zdraví Vám nikdo nevrátí...a ty plísně,jé,těm se daří a ty okna co špatně za 3 roky těsní a to rosení oken,to se musí stále otírat a k tomu plastový parapet...brr...že v tom někdo může bydlet. V

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.11 08:56
avatar

s111, respektuji Váš názor, ale asi jste mimo.

"se se okna musí natírat aby vydrželi tak cca 15 let"*** jako že plast se musí natírat? už jste viděl okna po 15 letech?

"většinou nesplňuje požadavky EU"*** ale toto ničím nedokážete

"ze tří nabídek" vy jste měl jen tři nabídky?

"..roce 2005" ale dneska se píš konec 2011

plísně, rosení ...ale to je úplně o něčem jiném...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.10.11 11:30
avatar

s111 nejspíš jste Polské okna neviděl ani s rychlíku, jinak byste toto nemohl takhle napsat. U nás je několik firem, kde se okna vyrábí, ale všichni už přesunuly výrobu do Polska nebo na Slovensko, a kdo to neudělal, nemohl konkurovat a zavřel. Sám mám Polské okna a jsou daleko kvalitnější než vyrobené v česku, bohužel je to tak. Materiály jsou stejné. Pohybuji se ve výrobě dřevěných oken, dveří, interiérových dveří, plastových oken a dveří a byl jsem taky v Polsku a ti poláci v přepočtu fakt pracují za třetinu toho, co u nás. Své okna jsem vybíral z 18 cenových nabídek a právě ty vyrobené u nás byly o třetinu dražší než ty vyrobené v polsku. Dřevěné okna by mě stály jednou tolik, co ty polské. Mám dvojsklo 1,0 s pokovením, to mi nikdo nenabídl. Nemusím je jednou ročně přetírat tou přibalenou sračkou, co jste k těm oknům určitě dostal. Dřevo je samozřejmě dřevo, nechápu lidi, kteří si nechají udělat dřevěné okna v bílém laku, ale plast je téměř bezúdržbový. Seřizoval jsem desetileté dřevěné okna, které byly tak rozeschlé, že to nebylo možné. Dnes je ta kvalita dřevěných oken opravdu sice někde jinde, ale opět to odpovídá ceně. Za kvalitní dřevěné okna by jste si bohužel musel připlatit daleko víc než jen osm tisíc... i když, dřevo šlo v poslední době hodně nahoru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: evzen
Datum: 20.01.16 11:23

Jakožto bývalí zaměstnanec PKS okna vám mužu s jistotou říci že výroba oken v PKS je minimální cca 5% ostatní okna jsou dovážena z Polska. Ve chvílikdy jsem měl balamutit zákazníky jsem raději dal výpověď a začal jsem schánět práci u konkurence, do měsíce jsem opět prodával česká okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bajbic*
Datum: 14.11.11 15:51

Tak okna by se měla posuzovat podle kvality provedení a použitých materiálů, než podle místa původu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.11 21:39

hlavni rozdil je v pouzitem kovani,je vetsinou levnejsi a musi se casteji serizovat.neplati to vzdy,ale ve vetsine pripadu.profily uz maji docela srovnatelne,porad se vam ale muze stat ze dostanete slabsi,a to ma vliv na drhnuti kovani apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kogel*
Datum: 25.01.12 10:19

Dobrý den.
Polská okna ano, nebo ne. Několik poznámek
1/ kladné ohlasy na polské výrobky, obecně nikdy nebyly. Poláci se vždy snažili prodávat levně a tato zásada se téměř vždy promítne do kvality produktu.
2/ Z hlediska dopravy do ČR, kdy okna jsou zásadně navážena auty, připočtěte tuto nákladovou položku. Na CZ hranice to mají výrobci od 50 do 500 km., dále pak po ČR a až poté jsou okna rozvážena k zákazníkům. I přes tuto skutečnost jsou taková okna v obdobných cenách jako české. Náklady jdou ušetřit jen na vstupu.
3/ Poláci jsou patrioti a v česku nakupují jen vyjimečně. Mají zájem podporovat svou ekonomiku a ne českou, německou a jinou. Pokud pracují v zahraničí, tak utrácet a investovat jezdí domů. Z jakého důvodu tedy mají mít češi zájem financovat poláky?
4/ Žádná polská firma nemá oficiální zastoupení v ČR. prodávají jen přes obchodníky a tito mění dodavatele dle ceny. V důsledku se tedy urputně brání reklamacím a opravám, protože mnohdy neví, od koho okna v danou chvíli nakoupili a uplatnit reklamaci u firmy, od které již okna neodebírá, je opatrně řečeno, složité, né li nemožné. Navíc se obchdník mnohdy prostě ztratí a založí novou firmu aby se reklamacím, na které nemá finanční rezervu, vyhnul
5/ když jsem nechal prodejcům polských oken nacenit okna, vždy něco scházelo a jako důvod bylo uvedeno, že jsem to a ono nepožadoval. Obvykle se jedná o podkladový profil, bezpečnostní kování, pojistka proti výklopení okna. Jakmile vše docenili, byl jsem na stejné ceně a mnohdy vyšší. Tedy nejen polský výrobek ale i způsob prodeje.
6/ nikde jsem se nedočetl jediný důvod, proč bych měl, polská okna kupovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobrak*
Datum: 25.01.12 11:49

1/Mám z Polska kuchyn ,plastová okna ,střechu a občas i brambory, maso ,ryby.VŽDY jsem byl maximálně spokojen.Za své peníze jsem dostal vždy kvalitní zboží.

2/Na hranice to mám cca 20km ,kde jsou již prodejci kteří prodávají ve stejných cenách jako Poláci.Při větší objednávce, jsem dopravu měl vždy zdarma .

3/Proč bych měl za své peníze dělat charitu a podporovat Čechy?

4/Zatím jsem žádnou reklamaci neměl ,takže nemůžu posoudit.

5/Vždy jsem výrobek dostal kompletní s jasnou cenou a vždy minimálně o třetinu levnější než v České Republice

6/Nemám ani jeden důvod proč bych měl kupovat předražené zboží u nás a podporovat nestydaté zisky naších rádoby podnikatelů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.12 17:15
avatar

dobráku, konečně někdo kdo jen nehaní...proč tolika lidí z Čech jezdí do Polska na nákupy...

škoda že nemůžu dát bod, tak alespoň *palec* a *hej*

Kolik českých firem zničilo kvalitní okna...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.01.12 13:03

Nejjednodušší je se zajet podívat do firmy - např. PRAMOS, výrobní haly, materiál na výrobů profilů je dodávám v pytlích (kuličky). Je to česká firma, vyrábí si vlastní profily a z nich i okna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.12 14:59
avatar

A ty kuličky jsou z Číny, které používá celá evropa:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.01.12 17:04

strejček - vy v tom závodě snad pracujete a nebo jste tam byl jako já na dlouhé exkurzi? Napřed jsem se pořádně dívala a ptala a pak objednávala.

doplněno 25.01.12 17:06:

pardon - stirecek, už se to nestane, našla jsem brejle

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.12 18:53
avatar

No já dělám kolem oken a dveří již několik let, plast, dřevo, hliník, kombinované, tak vím jak to chodí. Nebo snad chcete tvrdit, že němci se budou zabývat tím, zda je lepší vyrobit kuličky z odpadu a platit obrovské peníze na ekologii nebo je jednodušší je dovézt z číny. Ono totiž tyhle odpady se třídí na plast, sáčky, igelity a místo na skládky míří do číny. Pořád se to vyplatí, tam dělníci pracují zadarmo a v "jiných" podmínkách a na ekologii se zrovna nehledí.

Navíc dnes už je doma málo firem, které dělají okna, většina těch firem se přestěhovala do polska jako ta naše nebo na slovensko. Doma se dělají okna s nálepkou český výrobek, dostávají přídavek jako luxokna, oknostyl, oknolux atd kde je zaručena domácí výroba (ze stejných materiálů) jen jsou dražší, ale úplně stejné kvality jako ty okna dovezené třeba z polska. Sám mám okna vyrobené v polsku, ale od jiné firmy než pracuju a můžu vám říct, že byly o třetinu levnější než okna sousedova z česka. Zatímco on je třikrát reklamoval a dodnes nadává na kvalitu zpracování, kvalitu svarů a kvalitu kování, tak já s tím nemám žádný problém. Jeho okna dokonale znám, poněvadž už ho přestalo bavit někoho volat na seřízení, dělám mu to já. Věřte, že u nás se stále hledí na to, kde ušetřit, tak se šetří na všem, co jde a kolikrát byste se divila, na čem se dá ušetřit, až to hlava nebere. Zákazník to nepozná, protože kupuje českou kvalitu a když jsem byl v polsku, tam na takové fígle ještě tak nehledí, tedy zatím asi nemají potřebu. Opravdu věříte tomu, že panasonic je z japonska nebo bmw není ze slovenska nebo číny?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 25.01.12 21:03

Opravdu věříte tomu, že panasonic je z japonska nebo bmw není ze slovenska nebo číny?

Ne tomu opravdu nevěřím, ale ohledně oken věřím tomu co jsem viděla v závodě a ve výrobně. Tazatel se ptal - jak pozná polská okna, tak jsem mu odpopvěděla. .Jsem s okny moc spokojená a 7 let záruku vám moc firem na okna nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.12 21:30
avatar

No ano, možná jste viděla montáž, ale určitě jste neviděla, že by tam z těch čínských kuliček odlévali nebo lisovali plastové profily. Já ta okna znám, prostě jedna věc jsou profily, skla, kování, jiná věc je kompletace. Za pracovní směnu uděláte klidně dvěstě plasťáků, ale dřevěnných zhruba 10-12oken. Dřevo se kupuje tam, kde je lepší cena, třeba z tater po vichřici. Neříkám, že by mělo být nekvalitní, jen se ho na zdejším trhu objevilo v jeden okamžik hodně, tak cena byla výhodná.Chápete? Tak stejné je to i s ostatním zbožím. Já jsem oslovil 18 firem, ale žádná mi nenabídla dvousklo 1,0, všichni měli jen 1,1, myslím tepelný odpor.Navíc skla mají zvenku pokovení, kvůli ultrafialovému záření, místnost se tak v létě nepřehřívá, v zimě tolik nepouští tepla ven. A to jsem ani ve smlouvě neměl, byl to takový bonus. Myslíte, že třeba taková ikea v polsku má rozdílnou kvalitu? Třeba kuchyně z ikei zakoupené v polsku mají jen jediný rozdíl - jsou o polovinu levnější. Proč? protože u nás se dají prodat za jednou takovou cenu a lidé je koupí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.01.12 08:02

.....ale určitě jste neviděla, že by tam z těch čínských kuliček odlévali nebo lisovali plastové profily...

Prosím, zajeďte se do firmy podívat. Ano - VIDĚLA JSEM VÝROBŮ PROFILŮ. Nechci se s vámi dohadovat a nakonec tazateli tohle vůbec nepomůže.Dotaz zněl - jak poznám Polská okna? Odpověď - pokud vidím výrobu profilů i montáž zde u nás v Čechách, tak okna nejsou na 100% Polská. Tečka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruk600*
Datum: 26.01.12 08:54

... jen bych vás chtěl upozornit, že vaše vychvalování vlastní důvtipnosti s vyšší kvalitou Polského dvojskla stojí pouze na odlišném normování a zaokrouhlování při výpočtech. Proto stejné POKOVENÉ izolační dvojsklo je v Polsku deklarováno jako 1,0 a ČR jako 1,1 Tím ovšem nechci tvrdit, že okna od našich severních sousedů musí být nutně nekvalitní.

doplněno 26.01.12 08:55:

..pro uživatele strjcek@

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.12 11:43
avatar

Já mám okna - skla holandské a znova opakuju, že v polsku jsou okna jen zkompletované. Profil Rehau zaoblený, kování Roto. Jestli ty čínské kuličky odlévali u nás, v číně nebo na aljašce je mi úplně jedno, protože jsou všude stejné. Co se týká kvality zpracování, tak poláci jsou o krok dále i přesto, že pracují o hodně levněji. Češi by za ty peníze nikdy nepracovali. Ale nemám nic proti tomu podporovat domácí ekonomiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 28.01.12 12:33

Já nenašla polskou firmu, která by mi dala 7 let záruku jako PRAMOS. Asi jsem špatně hledala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 29.01.12 12:07
avatar

Já jsem nehledal podle záruky, ale podle ceny a kvality cca 18 nabídek s cenami za pět oken od 40tis-70tis kč, rozmezí tudíž velké. Šest firem jsem obešel osobně, byl mezi nimi i ten pramos a místní firma, která si nechává okna montovat v polsku, takže jsem si jednotlivé okna-profily mohl srovnat, ošahat a získat bližší info. U pramosu se mi nelíbilo, že nemá těsnění vkládané a při sváření těch rohů guma ztvrdla a okno buďto spatně doléhalo nebo bouchalo. Není to samozřejmě jen problém pramosu, takový profil v té době používalo více výrobců a taky záleží, jak to měla ta firma dořešené, protože u některých výrobců to neměli vyřešené do dokonalosti. Takže pro mě byla jedna z podmínek vkládané těsnění, které si můžu v budoucnu vyměnit kdykoliv a nemám tvrdé rohy. Navíc jsem si ještě uhádal slevu na zaoblený profil, který byl dražší, dostal jsem ho za cenu hranatého. O záruku mi tak nešlo, protože jestliže okno funguje, tak fungovat bude dál, prakticky se na něm nemá co pokazit. Pokazit správnou funkci nebo zkřížení/prasknutí skel může být příčina ve špatné montáži a to se projeví většinou hned a ne až za dva roky. Výhoda je, že firma má pobočku u nás, takže není problém s ničím, ale jelikož si okna umím seřídit sám, nemusím nikam volat. Jediná vada na kráse byla, že v jedné místnosti nám dali krátké žaluzie - někde se stala chyba, ale do tří dnů po montáži dovezli žaluzie správné, zaplatil jsem fakturu a s okny nemám jediný problém dodnes -tři roky. V ceně jsem měl ten zaoblený profil, skla s odporem 1,0, parapety vnější/vnitřní, žaluzie a síta ve všech oknech, zednické zapravení a jelikož bydlím v přízemí, popravili to i zvenku. Za 42tis je to pěkná cena, soused dal 60tis...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: blackoun007
Datum: 22.02.16 03:55

mužete mi prosím napsat na mail od koho máte vaše okna a zda jste stále s okny spokojen ,mám podobné nároky jako vy a dobrá rada v tomto oboru je nad zlato předem velké díky blackmajer @seznam.cz

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dobrak*
Datum: 29.01.12 15:58

Moc si nefandi ,s tou zárukou to bude jako u Manfildu až se ti něco posere za 4roky tak tě pošlou do prde..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.12 16:19
avatar

před 6lety sem si nechaval dělat plastova okna od firmy RI OKNA a dodnes sem spokojen:)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.