Jak vybrat správnou postel

Od: Datum: 28.11.12 09:23 odpovědí: 11 změna: 04.02.13 16:41

Zařizujeme si novou ložnici a potřebujeme vybrat postel. Zaujali nás z masivního dřeva, ale nemáme s nimi žádné zkušenosti. Jaká jsou kritéria pro správný výběr na co nezapomenout? Poraďte. Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: telon
Datum: 28.11.12 10:37

Dbal bych na absolutní zdravotní nezávadnost, což jste v podstatě už udělali tím, že chcete masiv a ne zapáchající lepené materiály. Ještě byste měli zjistit, zda výrobce používá ekologické laky apod. Mezi další kritéria bych ještě zařadil kování - některé je udělané tak dobře, že i při případném stěhování lze postel bez problémů rozmontovat a zase složit bez toho aniž by tím díly trpěly. Některé postele mají kování udělané tak, že nikde zvenčí na posteli nejsou vidět šrouby, což je také příjemné.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.11.12 14:30

Kování - to mě nenapadlo. Podle čeho se pozná kvalitní? (značka, robusnost). Že nebudou šrouby vidět s tím samozřejmě počítám.

Datum: 28.11.12 15:43

Kování bych si nechal ukázat od truhláře dopředu. U mé postele je udělané tak, že lze bočnice vysunout směrem nahoru, jinými slovy se do sebe nezasouvají díly z masivu, ale jen kování do kování. Postel tak lze rozmontovat a smontovat třeba 500x aniž by se cokoliv opotřebovalo. Pokud to takhle udělané není, nábytek po rozmontování a zpětném smontování už není to co byl po prvním sestavení, začne vrzat apod.

Datum: 28.11.12 12:51

Masiv dobrý, ale podle mě je tělo postele jen asi tak 20% z celku. Jestli je udělaná kvalitně, dá se vpodstatě poznat hned.

Od soukromého truhlářství bych se toho nebál.

Ovšem mnohem důležitější je výběr roštu a matrace, případně i lůžkovin a to je věc poměrně individuální a není na to univerzální rada.

Datum: 28.11.12 14:40

Matrace je samozřejmě také důležitá. Nyní máme matrace Tropico a docela spokojenost, ale koupíme také nové. Co se týče roštu tak ten bude pevný.

Datum: 28.11.12 15:50

Neřekl bych. Pokud si koupíte sebekvalitnější zdravotně nezávadnou matraci a lůžkoviny a vše dáte do rámu z dřevotřísky, která bývá i v dnešní době prolitá lepidly, bude to k ničemu. Stejně tak to samozřejmě platí obráceně - pokud bude rám z masivu, tak by se neměl výsledek degradovat výběrem špatné matrace nebo jakékoliv jiné součásti.

Datum: 30.11.12 08:07

Pevný jsem myslel z masivu. Dřevotřísku bych nechtěl. Matraci asi značky Tropico, nebo má někdo jiný tip?

Od: jerome*
Datum: 27.12.12 20:10

Ahoj, přímo tropico jsem zatím neměl, ale kombinace studené a líné pěny zní slibně. U líné pěny mohou nastat problémy v létě, kdy se v noci více potíš - má někdy problémy se savostí. Ale vypadá to, že ta studená pěna to vyrovná :). Já mohu doporučitmatraci taštičkovou, není to teda pěna, ale pružiny, nicméně zatím komplet spokojenost.

Jinak všeobecně taky podporuji masiv. Je to určitě nejlepší volba, která se dá udělat. :)

Od: majklm*
Datum: 04.02.13 16:16

Ahoj, souhlasím s předchozím komentářem. Důležitá je postel, matrace i rošt. Masiv je výborná volba. Rady přímo od výrobce masivu najdeš tady, tak kdyžtak mrkni: http://www.maxi-postele.cz/Tema/Poradna/

Datum: 04.02.13 16:20

hlavně bacha na rošt , dřevěná postel s dřevěným roštem při *srdce* hrozně vrže *smich*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.