Únik vody z bazénu v potrubí

Od: Datum: 19.05.11 08:27 odpovědí: 3 změna: 13.05.14 10:45

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně opravy potrubí do bazénu. Zjistil jsem příčinu úniku vody z bazénu a to někde v místě mezi skimrem a filtrací, poblém je v tom, že je to zapuštěný bazén a kolem dokola je vybetonovaný povrch, vzdálenost mezi skimrem a filtrací je 20 m. Proto není možné rozbít beton s terasou, ale spíš se mně jedně a možnosti, jak to šetrně vyřešit, zda je možné vlít nějakou kapalinu do skimru a ta projede až k filtraci nebo tam je možnost vsunout pružnou hadici, ale zde je otázka, zda projde i přes 90 stupnňvé kolena, kterých tam určitě bude aspon 4. Každý den je hladina o 1 cm nižší na ploše 27 m2.

Moc díky za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.11 08:53
avatar

Látky které dokáží utěsnit netěsné potrubí existují...viz.:

www.bcgcz.cz/zakladni-info-bcg.php

Jde jen o to, zda jste si zcela jist netěsností potrubí...Protože pokud se jedná o venkovní bazén, tak přirozený odpar vodní hladiny je v letním období i 7-8mm.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladajaskva*
Datum: 19.05.11 09:06

Dobrý den. Máte opravdu únik vody, nebo se pouzeu snižuje hladina? Ono se té vody celkem hodně odpaří. Tomu se dá dost zabránit bublunkovou fólií. Do potrubí , které má navíc pravoúhlé kolena nedostanete žádnou hadici. Budte rád, když tam protlažíte elektrikářské pero. Pokud je to prasklina, tak utěsnit chemicka, ale o tom vím prd, akorát, že se to s úspěchem používá u topení a chladičů aut. S pozdravem Laďa

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lada2014
Datum: 13.05.14 10:45

Měli jsme vnitřní bazén s prosakujícím potrubím, mokré mapy na zdech u základu. Konstrukce bazenu: polystyrénové tvárnice vylité betonem, položená a slepená fólie na polystyrénu. Hledal jsem informace o BCG technologii, ale neodvažil jsem se sám do chemie. Bourání obkladu kolem je vyloučené.
Hledali jsme jiné možnosti. Po kontrole jsme našli prasklé potrubí.
Oprava byla provedena vyvložkováním

Láďa

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.