Únik vody z bazénu v potrubí

Od: Datum: 19.05.11 08:27 odpovědí: 3 změna: 13.05.14 10:45

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně opravy potrubí do bazénu. Zjistil jsem příčinu úniku vody z bazénu a to někde v místě mezi skimrem a filtrací, poblém je v tom, že je to zapuštěný bazén a kolem dokola je vybetonovaný povrch, vzdálenost mezi skimrem a filtrací je 20 m. Proto není možné rozbít beton s terasou, ale spíš se mně jedně a možnosti, jak to šetrně vyřešit, zda je možné vlít nějakou kapalinu do skimru a ta projede až k filtraci nebo tam je možnost vsunout pružnou hadici, ale zde je otázka, zda projde i přes 90 stupnňvé kolena, kterých tam určitě bude aspon 4. Každý den je hladina o 1 cm nižší na ploše 27 m2.

Moc díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.11 08:53

Látky které dokáží utěsnit netěsné potrubí existují...viz.:

www.bcgcz.cz/zakladni-info-bcg.php

Jde jen o to, zda jste si zcela jist netěsností potrubí...Protože pokud se jedná o venkovní bazén, tak přirozený odpar vodní hladiny je v letním období i 7-8mm.

Ohodnoceno: 0x

Od: ladajaskva*
Datum: 19.05.11 09:06

Dobrý den. Máte opravdu únik vody, nebo se pouzeu snižuje hladina? Ono se té vody celkem hodně odpaří. Tomu se dá dost zabránit bublunkovou fólií. Do potrubí , které má navíc pravoúhlé kolena nedostanete žádnou hadici. Budte rád, když tam protlažíte elektrikářské pero. Pokud je to prasklina, tak utěsnit chemicka, ale o tom vím prd, akorát, že se to s úspěchem používá u topení a chladičů aut. S pozdravem Laďa

Od: lada2014
Datum: 13.05.14 10:45

Měli jsme vnitřní bazén s prosakujícím potrubím, mokré mapy na zdech u základu. Konstrukce bazenu: polystyrénové tvárnice vylité betonem, položená a slepená fólie na polystyrénu. Hledal jsem informace o BCG technologii, ale neodvažil jsem se sám do chemie. Bourání obkladu kolem je vyloučené.
Hledali jsme jiné možnosti. Po kontrole jsme našli prasklé potrubí.
Oprava byla provedena vyvložkováním

Láďa

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.