Povinnost přispívat do fondu oprav

Od: Datum: 27.11.12 18:17 odpovědí: 14 změna: 20.01.13 15:16

Dobrý den,

mám povinnost přispívat do fondu oprav bytu, který byl zakoupen k rekonstrukci a po té byl ihned po dokončení rekonstrukce prodán , v bytě jsem nikdy nebydlel ani neužíval společné prostory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: briketa007*
Datum: 27.11.12 18:25

Já myslím, že ano. Je jedno k jakému účelu byl byt zakoupen. Prostě ho vlastníte a musíte se podílet na údržbě domu.

Prostory jste třeba využíval tím, že přes ně přistupovali dělníci do bytu, ty si svítili a možná i nadměrně znečistili rekonstrukcí ...

Honza

Ohodnoceno: 2x
 
Od: artik*
Datum: 28.11.12 11:30

Do fondu oprav nic neplaťte ( stejně asi žádnej nemáte ), ale pozor ať si to nepletete se Zálohou na správu domu ( tam platit musíte ,když jste spolumajitel vlastnického podílu )

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 27.11.12 18:27

A ty jsi ten byt odnesl do firmy, kde ho zrekonstruovali? Asi těžko, všichni dělníci šlapali po společných prostorách, aby ti zvedli cenu bytu, tak kde je problém? Prostě máš byt a musíš přispívat do fondu oprav. Je jedno, jestli v něm bydlíš nebo ne. Vlastníš ho.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.12 19:03
avatar

dnes byl publicistický pořad na CT a tam bylo právě řečeno že zákonná taková povninost není! ale háček je ve stanovách jež obvykle bytové domy mají a tam je FO právě obvykle stanoven a zakotven. Tak a teď to dejte k soudu, ať rozhodne.

doplněno 27.11.12 19:05:

mj, FO se týká fasády, střechy, balkonů, chodby, společné elektřiny a výtahu. Tazateli opravdu se Váš byt těchto spol. částí domu nedotýká? Já myslím, že dotýká.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pit
Datum: 28.11.12 09:07

z čeho se pak mají platit revize, vždyť jich není málo. Každý rok hasičáky a hydranty, plyn po třech letech, el. a hromosvod, výtahy, výměna vodoměrů atd. Bylo by to hezké užívat byt a neplatit do fondu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 28.11.12 11:31

to se platí ze záloh na správu domu . Fond oprav je něco jiného

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.12 19:49
avatar

toto není pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 13:03
avatar

Dobry den povinost tam je ale vetsinou zalezi jak se majitele bytu dohodnou my jsme to zrusily nastehoval se k nam do baraku knovy soused s kterym jsme meli problemy s placenim nechtel platit ,tak se fond rozdelil nikdo nic neplati a je klid

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 13:21
avatar

"Fond oprav"je u majitelů bytů označen jako "dlouhodobá záloha na opravy"Poplatek za správu - krátkodobá záloha na správu domu a bytu.Obě musí majitel platit.

JABRAKA.

doplněno 20.01.13 13:22:

Do nájmu se ještě platí záloha na správu domu a pozemků.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.01.13 13:24

Nelamte si hlavu, on žádný fond oprav neexistuje (a zvl. ne fond oprav bytu!). Přečtěte si zákon o vlastnictví bytů a Stanovy. Tudíž do něčeho takového co neexistuje nelze ani přispívat. Ozřejměte si, co to vlastně SVJ je a co vlastník hradí. Takže jste koupil byt, provedl v bytě úpravy a dráže prodal. Když byl byt mezi koupí a prodejem rekonstruován (co to je?) po tuto dobu nebylo nic na baráku opravováno, hrazeno? Předpokládám, že služby byly hrazeny. Co na to správce?
Jak je něco zavrtaného v mozku, tak jako osobní vlastnictví, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 13:32
avatar

Vás neustále dráždí pojem osobní vlastnictví. Opět konstatuji, že je to běžně používaný výraz, kterému každý rozumí. Používají jej obecní úřady, realitní kanceláře i odborné časpopisy. Znovu (už potřetí) se vás ptám, jak byste pojmenoval stav, kdy byt není ani ve vlastnictví státu, ani obce, ani družstva, nýbrž je ve vlastnictví jednotlivce nebo manželské dvojice. Tím, že neustále tvrdíte, že osobní vlastnictví neexistuje, jen vnášíte zmatek do hlav tazatelů. O jaké vlastnictví se tedy podle vás jedná?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.01.13 14:30

Já nikde nic nevnáším, náš právní řád tento pojem prostě nezná (už)! Tak jako jakýsik fond oprav u SVJ! Co používá lid ... Dělení vlastnictví z dob komuny, jsme už trocha jinde.
O co se jedná? To nám říká zákon. Staré, kde to bylo jsou již neplatné, neúčinné. Pokud nevěříte v tomto případě, račte si přečíst - § 37 ZoVB. No a též OZ, nemluvě o LZPS. Takže já nic pojmenovávat nemusím!
Tudíž, neblbněte lidem hlavy!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 15:16
avatar

Vaše chápání práva je poněkud kuriózní. Jestliže je zrušen zákon o osobní vlastnictví bytů, neznamená to ještě, že nemůžeme byt, který je ve vlastnictví jednotlivce nazývat vlastnictví osobním. Je-li byt ve vlastnictví státu, pak lze hovořit o státním bytu; je-li ve vlastnictví obce, jde o obecní byt; je-li ve vlastnictví družstva, jedná se o družstevní byt. A je-li majitelem jednotlivec, tak jak toto vlastnictví nazveme? Klidně lze použít pojem osobní vlastnictví a není to nic protiprávního.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.13 13:38
avatar

Pokud to máte ve stanovách zakotvené,tak po dobu Vašeho vlastnictví (tj v průběhu rekonstrukce do prodeje ( pak ano,v té době jste toto měl platit,po prodeji ne,pak je už jiný majitel!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.