Plyn kotel

Od: Datum: 03.12.12 12:08 odpovědí: 3 změna: 07.12.12 01:22

Dobrý den,

dotaz...vadí plyn kotli...atmosferickému, stacionárnimu, s bez plamínkovým provozem spínání a vypínání při natápění?
příklad: vychladlý 8min. natápí na 70'C po té vypne...ve stejné teplotě sepne oběhové čerpadlo..roznese nahřátou vodu do soustavy...po 2 minutách následkem vratné vody klesne teplota pod 70'C(30-40'C) vypne se čepadlo a kotel znovu začne natápět cca 4min na 70'C a opět se děje vše dokola, dokud celý cyklus nevypne prostorový termost, který hlídá požadovanou teplotu v domě.

Děkuji a přeji hezký den:)
Pavel P.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 12:31

Nerozumím takovému provozu kotle.

Nad kotlem má být směšovací ventil, kterým si nastavíte teplotu vody která jde do topení.

Oběhové čerpadlo má běžet neustále. Možná to první zapnutí oběhového čerpadla může nastat až při nahřátí kotle. Potom ale už má běžet pořád, dokud chcete vytápět.

Ten plynový kotel je nastavený tak, že při poklesu teploty vody v kotli o asi 6°C (maximálně 10°C) začne vodu dohřívat.

Pokud teplota vody v kotli klesne na 30°C až 40°C, tak se kotel bude ohřívat přes teploty, při kterých se tam sráží voda. To kotli neprospívá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.12 17:38

Máte na špatný kontakt připojeno oběhové čerpadlo. Správně se má čerpadlo rozběhnout při zapnutí kotle a pak má běžet až zase do vypnutí proudu do kotle. Termostat vypíná kotel při dosažení určité teploty výstupní vody a oběhové čerpadlo neustále prohání teplou vodu systémem a voda tak chladne. Když teplota klesne o nastavený rozdíl, tak termostat opět sepne hořák a teplota jde zase nahoru. Tak kotel cykluje v delších intervalech než to máte zapojeno Vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 07.12.12 01:22
avatar

Už zde bylo psáno, máte to špatně zapojené. Je opravdu nesmysl, aby nejdřív kotel topil a po vypnutí kotle se rozběhlo čerpadlo. To Vám takhle zapojoval brouk Pytlík? *zed*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.