Nejde jeden radiátor-ostatní bez problémů

Od: Datum: 03.12.12 09:26 odpovědí: 10 změna: 15.01.13 20:31

PORADTE: Nejde mi jeden radiator-žebřík v koupelně. Všechny ostatní radiátory jedou perfektně kromě tohoto jednoho. Přívodní trubka je studená, ventil funguje normálně, vše odvzdušněno.Patrně bude potřeba pročistit celý okruh. Kamarád mi v rámci "promazání" topného ohruhu přidal do otopné vody automobilní olej 5W40, aby to prý lépe promazalo. Když jsem asi 3x vypouštěl a napoštěl ten žebřík, vyšel z toho pěkný bordel a mám dojem že to spíš někde bude ucpané. Tlak vody tam je podle toho, jaky nastavim na kotli v pořádku. Akorát je to všechno studený. Vedle v místnostech jsou normálně horké.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: martondra
Datum: 03.12.12 12:25

Nechapu proc vam lil do otopne soustavy olej?Co mate za kotel?

Ohodnoceno: 0x

Od: vaasaa
Datum: 03.12.12 19:39

to taky nechápu, ale jelikož je to kamarád a vystupoval jako mistr světa v obalsti topenářství, neměl sem důvod nevěřit...kdyz sem videl jaký bordel vytekl poprvé když jsem stopnul kotel a vypustil tento žebřík, to bylo jako černá bramborová kaše...tento známý mi ještě dělal podlahové topení stylem domo-robo a to je kapitola sama pro sebe...to budu muset nekoho opravdu kvalifikovaného aby to spravil, nebo celé předělal...jo holt tyto věci se dělaly před létem, tekže funkčnost (naprosto naprd a k ničemu) zjišťuji až teď. Kotel mam plynový Protherm Tiger (ten ale valí dobře jak na ohřev vody tak na topení-v jiných místnostech je parádně).

Od: martondra
Datum: 03.12.12 12:27

Zkuste zastavit vsechny radiatory jestli vam bude topit ten zebrik, tak to chce zregulovat prutok.

Datum: 03.12.12 19:29

zkusil jsem varianty pustit vse naplno ale taky vsechno od garaze v suterenu az po topeni v 1patre zastavit a nechat jen ten zebrik naplno..kotel naplno (plynový) natlakovat na 2.3 a nechal sem to hodinu makat a nic. porad studeny...asi mi to fakt ten debilni olej nekde zacpal..

Datum: 03.12.12 12:51

přimíchat automobilový olej do radiátorů? *bum* Blbší radu jsem neviděl.

No ale on ten důvod nefunkce žebříku může být i jinde. Některá oběhová čerpadla slouží jen pro rozpohybování vody. Mají dost malou dopravní výšku, samy o sobě nevytlačí vodu příliš vysoko. A tady je možná váš problém. Voda si vždycky teče cestou nejmenšího odporu a jestli může téct jinudy, pak sama od sebe do výšky nikdy nevystupuje. Není přívod do žebříku nejvyšším bodem systému?

Datum: 03.12.12 19:34

ano, zebrik je nejvetsim bodem v systemu, resp. jsou jeste vyvody na pudu, ale ty jsou zaslepené. Ale nutno říct, že před aplikací toho oleje do systému normálně hřál a parádně v koupelně bylo vždy fakt vedro a po natlačení toho oleje pomalu přestával až je studený a hotovo. Zkoušel sem ho vypustit napustit odvzdušnit, zvýšit tlak...no zatím nic.

Datum: 03.12.12 19:59

Co zkusit ten žebřík sundat a podívat se, jestli to není někde tím nesmyslným olejem a bordelem z něho ucpaný.

Datum: 03.12.12 20:14

jako posledni variantu vyzkousim o vikendu...

Datum: 06.12.12 11:23

Tak vyřešeno: částečně vypuštěno a vyčištěný ventil-rozhybany je tam nejaka membrana a ta byla zatuhla...a špinavá. ted uz se napousti v pohode.

Datum: 15.01.13 20:31

Dobry den jestli nebude problemna privodu teple vody do radiatoru ,jestli neni ucpany radiatorovy ventil necistotami,ja bych skusil vypustit vodu z topeni sundat radiatorovy zebrik vycistit ho vymenit ventil,poradne ovzdusnit pripadne priskrtit ostatni radiatry aby nabehl a zacal topit ten zebrik popripade vyskouset jestli funguje cerpadlo nebo zvysit otacky na cerpadle

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.