Malovani pokoju vs pruhy po válečku

Od: Datum: 03.12.12 04:40 odpovědí: 8 změna: 03.12.12 14:26
Dobry den, muzu se zeptat kde jsem udelal chybu pri malovani pokoju? Pouzil jsem uz namichanou tonovanou barvu, maloval jsem valeckem, technikou, ze jsem vzdy prekrival kouskem uz namalovany pruh a tak jsem pokracoval az do konce a i po uschnuti tam zustaly videt pruhy od vedeni valecku. Tusi nekdo v cem jsem mohl udelat chybu? Muze byt treba i spatna barva? Uz jsem par pokoju takhle vymaloval a po uschnuti ty pruhy vzdicky prestaly byt videt a tentokrat ne.
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.12 07:53

Vlhkost zdi, prostředí, špatně rozmíchaná barva.

Od: dery®
Datum: 03.12.12 07:58

A co penetrace, čili sjednocení savosti podkladu?
I když je fakt, že i když jsem malovala bez penetrace, bylo vše ok. Takže bych to tipla na špatně rozmíchanou barvu.

Od: hans75
Datum: 03.12.12 08:14

laicky si myslím, že některé barvy a tóny to dělají. Když je místně vrstva barvy silnější (zvláště ty překryvy) tak je to vidět. Před nedávnem jsem maloval válečkem podezdívkovou barvou tmavě hnědou dokonalé to také není.

Datum: 03.12.12 09:13

Nikdy jsem nemaluvala v pruzích. Vždycky jsem malovala, jak to vyšlo. Klidně jsem vjela do vedlejší části. Právě proto, že to dělá pruhy. A taky nikdy nemaluji jedním směrem. Jedu válečkem sem tam. Jen vím že se po chvilce do namalovaného nesmím vracet, že váleček barvu strhne. Kocouři a šmouhy při druhém nátěru zmizí. *jasne* Já si myslím, že jste zbytečně pečlivý. Chce to metodu ŽAVES (žádné velké smolení);) Jedním směrem jen štětkou strop.

Od: mowla*
Datum: 03.12.12 11:47

Pokud pruhy malby ´kopírují´pohyby válečku, jde o kombinaci savého podkladu a málo kryvé barvy, pokud jsou skvrny tmavší a světlejší barvy ´nahodilé´, jde o nesourodý povrch (nejednotně savý). Pomůže jen vymalovat další vrstvou (příp. vrstvami)...

doplněno 03.12.12 12:20:

Aha - nebylo zmíněno, že vymalování je takto čerstvé... :-D

V tom případě ano, pokud je v bytě vysoká vlhkost (a při současném počasí je poněkud ´obtížné´ trvale větrat), je velmi pravděpodobně, že se vyschnutím ´pruhatost´ minimálně zmírní - možná zcela zmizí (těžko říct, takto na dálku)... Každopádně malba musí vyschnout před další případnou vrstvou, takže není kam s malováním spěchat - topit, větrat je nyní ´na pořadu dne´...

;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.12.12 12:14

A je mozny ze by to jeste nastacilo od vcerejska od odpoledne, kdy jsem to maloval jeste poradne proschnout a ze by ty pruhy jeste mohli zmizet? Je to malovany v byte s vysokou vlhkosti vzduchu. Nepripada me ze by povrch byl hodne savej nebo ze by barva spatne kryla.
Datum: 03.12.12 12:31

Je možné, že jste koupil barvu, co pořádně nekryje, ale možná je tu i druhý důvod. Ani ten nejlepší profi váleček vám barvu nenanese rovnoměrně.

Při malování válečkem se nejdříve udělá pár tahů svisle a pak se barva roztírá krátkými tahy našikmo.

Datum: 03.12.12 14:26

Když nanáším pruhy barvy,nanáším vždy tři pruhy po 50 cm vedle sebe.Pak ty pruhy vezmu hned napříč křížem.Pokračuji vedle s malým překrytím.Zásadně nanáším barvu válečkem zdola nahoru,tahy dolů vynechám.Válečkem se na zeď nesmí tlačit.

Nakonec nechám barvu zaschnout a druhý den opravím případné prosvítající místa.Zásadně nepoužívám penetrace.

JABRAKA

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.