Drahy plyn od RWE - kdo je levnější?

Od: Datum: 01.05.11 23:56 odpovědí: 8 změna: 03.05.11 15:26

Dobry den, uz se mi nelibi jak porad zdrazuji plyn...nemate zkusenosti s jinym dodavatelem nez je rwe a eon?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.05.11 07:30
avatar

Zkuste si porovnat vaši spotřebu plynu a ostatní dodavatele plynu. Na webu jsou různé možnosti porovnání - např. webové stránky usetreno.cz. Pokud tam zadáte svoji spotřebu, vypíše vám to, kolik byste zaplatil u jednotlivých plynařských společností. Než se ovšem rozhodnete pro přestup, dobře si to rozmyslete a pročtěte si dobře podmínky toho nového poskytovatele - hlavně co se výpovědní lhůty týká, možnosti přechodu k někomu jinému a pod. Abyste nenaletěl. Jinak já jsem přešla k ČEZ. A máte pravdu, RWE vyšlo v porovnání úplně jako nejdratžší poskytovatel, a to ještě od června zase zdražují. A nemálo. Ale zdražovat budou asi všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.05.11 07:50
avatar

Máme dobrou zkušenost se společností Bicorn. Měli jsme jen elektřinu a ušetřili nám skoro 5000 za rok, proti E-onu. Nyní jsme k nim přešli i s plynem, zatím roční vyúčtování nemáme, ale mělo by to být podobné jako s elektřinou. a spotřebiče nám spíš přibývají, než ubývají. Takže doporučuji Bicorn.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivlisek
Datum: 03.05.11 12:27

Taky premyslim o bicornu, chci k nim prejit ale nechci udelat nejakou chybu aby to pak nebylo jeste drazsi.

Od: georges*
Datum: 03.05.11 12:32

Vezměte si k ruce Vaši fakturu za plyn, ještě lepší bude poslední vyúčtování, a najeďte na

https://www.enfocus.cz/vypocet-plynu/14-zemni-plyn

A uvidíte jestli najdete něco výhodnějšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.11 12:33
avatar

Nejprve energiemi šetřete-.-.-.a teprve pak, když už není kde šetřit přemýšlejte o změně dodavatele...

70% domů v ČR je nezateplených...mají minimálně dvojnásobnou spotřebu plynu pro vytápění než by bylo potřeba v případě kvalitního zateplení..., ale jejich majitelé budou hledat kde je o 5% levnější plyn, místo aby ho vůbec nespotřebovali, když to není nezbytně nutné. Netýká se to ale jen plynu...nýbrž i všech dalších médií..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr111*
Datum: 03.05.11 13:37

ANO! Můj kamarád také propadnul zateplovací eufoooriii.A tak zateploval a zateploval a zateploval a kdyby bylo zateplovat co tak zatepluje ještě dnes...Zateplil tím nejlepším a nejteplejším kde jakou dírku ucpal.Zateplil dům,vyměnil okna,zateplil střechu,vyměnil topení prostě co šlo...A výsledek?Barák plný plísně takže musí větrat často a pořádně i v zimě (což už není moc usporné) ale hlavně jarní a podzimní sluníčko které ty špatně! a málo! zateplné domy a okna lehce prohřeje bohužel jeho utemovaný dům nemá šanci prohřát a tak si musí přitápět kde my to dělat nemusíme.Takže sečteno a výsledek? Proti nezateplenému domu dříve neušetřil téměř nic a stálo ho to takový peníze! kdy on se návratnosti určitě nedočká a tak jak nám páni budou zdražovat aby si mohli užívat v létě na jachtách tak ani jeho děti tu návratnost jen tak neuvidí.A ke všemu kdo ví co bude za 30-40 let...

Přeji všem nohy v teple a hlavně pořádně zateplit a všechno!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.11 15:26

V takto zatepleném domě se musí umět bydlet a ano, musí se pravidelně větrat (pokud není větrání strojní). Ale dám ruku do ohně za to, že ztráty způsobené otevřením oken dokořán (a ještě lépe do průvanu) 2x denně na 5-10 min nebudou rozhodně tak velké, jako neustále utíkající teplo netěsnými okny, nezateplenými zdmi atd.
Já mám taky zateplené zdi, zateplený strop, vyměněna okna, spotřeba se snížila cca o 30% a ODSTRANIL jsem problémy s vlhkostí a plísní v rozích, protože ty byly před zateplením tak studené, že tam normálně vlhkost kondenzovala. O oknech mokrých až do poloviny ani nemluvím a větrat jsem musel taky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.05.11 15:26
avatar

Čím více budete šetřit tím více stoupne cena plynu plyn bude. Vzpomňte si na vodu, dali se bytové vodoměry a cena vody se závratně vyšplhala.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.