Bezespárová (betonová) podlaha na WC

Od: Datum: 05.11.12 23:16 odpovědí: 8 změna: 14.11.12 18:20

Rád bych na WC sundal staré lino a udělal nějakou primitivní (a levnou) bezespárovou podlahu. Pod linem najdu nejspíš od lepidla upatlaný beton. Nešlo by to jenom nějak přestěrkovat (mám např. pytlík cementu) a něčím natřít? Představuju si takovou tu jednolitou hladkou podlahu. Jsou to jen asi 2 metry čtvereční! Takže žádné velké nákupy... Charakter stavby: panelák. Děkuju za rady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.12 23:18

Kup si ve slevě zbytek lina a polož ho na to staré.Budeš mít podlahu rychle,pěkně a levně hned hotovou.

JABRAKA

Datum: 06.11.12 17:21

taky nechapu proc si nekoupi odrezek pekneho lina a ma to hotovo, nebo nalepovaci ctverce...

Od: mowla*
Datum: 05.11.12 23:25

Od lepidla upatlaný beton je potřeba vyčistit (ideálně přebrousit) a jako bezspárovou podlahu doporučuju polyuretanovou stěrku - není levná, ale na 2 metry čtvereční to zase není částka likvidační... ;)

http://www.ab-plast.cz/polyuretanove-podlahy

doplněno 06.11.12 10:25:

To Jabraka: Naprosto souhlasím... Slušná PU stěrka stojí okolo 500,- za metr čtvereční - v případě ´dvoumetrového´ záchodu je skoro škodat si na to brát splátkový kalendář...

:-D

Datum: 06.11.12 07:42

Jakákoliv stěrka a obzvlášť ta PUR,přijde asi 2x tolik jako nové lino.

JB

Od: dery®
Datum: 06.11.12 07:52

Mně by v tomhle případě o cenu nešlo. Nikdy bych nedala nové lino na staré. Když jsem viděla, co bylo pod starým linem po původních majitelých našeho domu...nejen lepidlo, ale i plíseň...no hnus. Na záchodě je přece jen větší vlhkost a většinou i chladněji, kdo ví, jak to bude vypadat tam.

Myslím, že to za opravu stěrkou stojí, 2 m2 přece nikoho nezruinují...

Datum: 06.11.12 15:55

Nejde tak ani o ty náklady,ale hodně nepříjemná práce,která ženské asi nebude sedět.Stěrka musí být precizní,,takže záchod bude několik dní bez funkce.Skutečně bych doporučil,pokud je původní lino přilepené,jen pečlivě umýt,okolo vydesinfikovat a položit nové lino.Toto vše může být hotovo za hodinu práce.Ani není potřeba odmontovávat mísu.

JABRAKA

Datum: 06.11.12 19:18

A proč zrovna bezespárovou?Kupte rychletuhnoucí lepidlo na dlažbu,dlažbu a sparovací hmotu ,vejdete se do +- tisíce kč a pokud uděláte na koso tak to bude i dobře vypadat.A držet bude jako židivská víra! a je to do osmi hodin hotové!

Od: michalt*
Datum: 14.11.12 18:20

Tak lze např. použít nějakou samonivelační stěrku, nejlépe s výztužným vláknem, např. tuto http://www.levnestavebniny.cz/weberniv-dur-.3445/ a pak zbrousit cementový šlem (u takto malé plochy by šlo asi zvládnout i ručně?) a natřít - doporučuji nátěr na bázi polyuretanu, transparentní je třeba Polyurex. Nebo nějaký krycí... Taky jsem to řešil a toto byl jediný a nejlevnější způsob, na který jsem přišel. V místnosti jako je záchod je podlaha tak málo mechanicky namáhána, že by to mělo vydržet.

Ale pamatovat na to, že to je experimentování, takže to nikdy není zaručené a taky se to nemusí povést. Netradičním postupům zdar!

(Tradiční by bylo udělat tam gletovaný beton, na to je potřeba jen cement a písek a šikovný ruce... ale v tenký vrstvě to je taky trochu experiment)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.