Topný žebřík netopí celý

Od: Datum: 24.04.11 00:15 odpovědí: 10 změna: 02.05.11 18:50

Hledal jsem hledal, ale nenašel. No možná mě někdo sjezdí, že špatně *smich*. Dostal jsem a namontoval, otopný žebřík do koupelny. Sehnal jsem i správnou kapalinu určenou jako náplň. Vím, že ho asi nemůžu naplnit celý vzhledem k roztažnosti při ohřátí. Mám však problém s tím, že i přes mé pokusy s odvzdušněním v natopeném stavu, netopí všechny příčky. Jsou teplé jen příčky cca ve 3/4 žebříku. Nad touto zónou a i pod ní jsou příčky studené.Je nějaký postup jak na to? Poradíte někdo?

Děkuji Milan

doplněno 25.04.11 09:39:

Ten muj žebřík je cca 730 v , 630 š. Ty žebřiny jsou prohnuté. Když osáhnu tu boční trubku (ve které je zasunuto topné tělísko), tak je opravdu teplá jen zhruba v délce 25 cm a toto teplé pásmo je až nahoře této bočnice. Toto mi přijde dost divné, protože pro správnou cirkulaci topné kapaliny v tom radiátoru, by ohřev měl být někde dole, aby telá mohla stoupat a chladná, která předala teplo padat zase dolů. :) Tedy ja si to aspoň takhle představuju. Buď to těleso netopí celé, nebo jestli by se nemělo nějak povysunout dolů (jestli to tedy vubec nějak jde).

Děkuji za případné rady. Milan


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ladajaskva*
Datum: 24.04.11 00:49

Dobrý den. Okopíroval jsem Vám údaje od výrobce Koradu. A předpokládám, že je to u všech otopných žebříků stejné. čili naplnit celé a expanzky netřeba.

Trubková otopná tělesa KORALUX mohou být vyráběna jako samostatná přímotopná elektrická otopná tělesa. Jsou osazena elektrickým topným tělesem vybaveným omezovačem teploty a naplněna nemrznoucí směsí, což umožňuje použití v objektech s předpokládaným poklesem teploty do -10 °C.

Elektrické topné těleso se připojuje na pevný elektrický rozvod přívodním kabelem do instalační krabice nebo lze na přívodní kabel namontovat dodatečně příslušenství pro připojení do síťové zásuvky. V závislosti na požadovaném komfortu obsluhy a hospodárnosti provozu se jedná o:


  • síťovou vidlici s ručním spínačem VS 1 (obchodní označení Z-SKV-0002)

  • elektrický regulátor teploty R10A (obchodní označení Z-SKV-0003)


Přímotopná elektrická tělesa KORALUX mohou být instalována pouze ve svislé poloze a nevyžadují při provozu expanzní ani pojistné tlakové zařízení.

S pozdravem Laďa

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mils®
Datum: 24.04.11 13:02

Moc děkuju, když si přečtu tu svou otázku tak vidím, že jsem zapomněl napsat, že se jedná o žebřík vytápěný el. topným tělískem cca 300W a s regulací. Jak ale píšete, bude to asi u všech stejné či podobné.

Děkuju za info.

Datum: 24.04.11 13:26

ke každému žebříku se kupuje topné těleso které je výkonově určené pro ten daný žebřík.Je možné že máte žebřík s velkým topným výkonem ale ele. těleso určené pro výkonově nižší žebřík. Pak vám ho dostatečně nevytopí.

300 W el.těleso je určené pro žebříky š. 450 v.940 mm rovný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.04.11 13:25

Ještě je možné ,že při vybalování žebříku Vám zapadla dovnitř plastová zátka co je v závitu a brání uvnitř cirkulaci.Jednou jsem se setkal s podobným problémem když si majitel při montáži našrouboval tu topnou tyč zezhora, což je absolutně špatně ale to tu snad nehrozí.A pokus se to nezlepší tak jedině reklamovat to tělísko.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mils®
Datum: 25.04.11 14:54

Asi nezbude nic jiného, než to vypustit, rozebrat, prohlédnout a to i to topení. Případně topení reklamovat, jestli netopí ve své celé délce.

doplněno 25.04.11 14:56:

Jo, opravdu tělísko mám namontované dole.

Od: hop®
Datum: 25.04.11 20:14
avatar

Možná bych zkusil po odšroubování zátek průchodnost "stojin" žebříku dlouhým drátem (dle výšky žebříku) nebo opticky, teoreticky se i při výrobě může stát chyba...

Možná zkuste ještě zveřejnit typ a výrobce, v tabulkách bývá psán doporučený výkon patrony (300W se mi zdá málo).

Co se týká naplnění, tyto případy řeším úplným naplněním a ponecháním pootevřeného odvzdušňuváku, při prvním zkušebním naplnění tam asistuji s hadrem a pak už je klid.

Studený žebřík ve spodní půlce ukazuje na malý výkon tělěsa. Studený žebřík v horní půlce ukazuje na nedostatečné naplnění. Oboje v případě, že žebřík nemá konstrukční ani výrobní vadu...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mils®
Datum: 28.04.11 18:21

Děkuju hope.

Opravdu po uplném nalití začalo topení topit i nahoře, ale spodní třetina zůstává chladná. Asi máte pravdu, že 300W je na tento žebřík málo. Ještě jsem se zapomněl zeptat, jak dlouho ten žebřík odvzdušňujete? Zapnete topení, otevřete odvzdušňovák a máte ho otevřený, dokud něco vytéká?

Moc děkuju za rady.

Od: hop®
Datum: 01.05.11 22:47
avatar

Mám ho otevřený navždy.

U žebříku, který je zapojený do otopné soustavy s dalšími radiátary, je nutné tento žebřík odvzdušnit a uzavřít. Pokud je tento žebřík vytápěn pouze patronou, nechavám odvzdušňovací ventil pootevřený, nehrozí potom exploze vlivem přetopení a odpařování vody je minimální. Pokud po několika letech žebřík v horní části zůstává studený, stačí dolít vodu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mils®
Datum: 02.05.11 18:50

Moc děkuju, hned to prubnu.

Od: mils®
Datum: 25.04.11 23:11

Jedná se o výrobek TRADEKO EL.05MgO .

doplněno 25.04.11 23:21:

Dle kabelu soudím, že by tam mohlo být toto tělísko

http://www.tradeko.cz/5-el-05e-mgo.html

a je to napojeno na tento regulátor

http://www.tradeko.cz/index.php?menu=18

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.