Stačí akrylátové vaně nožičky?

Od: Datum: 26.11.12 13:06 odpovědí: 13 změna: 08.01.13 10:43

Koupili jsme si tvarem běžnou akrylátovou vanu a přátelé velkou rohovou. Je lepší nějakým způsobem ji podezdít (jak?) nebo jim budou stačit koupené nožičky? Děkuji za rady!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.11.12 13:12

K většině van lze dokoupit (resp. zatím jsem nepotkal žádnou, ke které by to nešlo) patřičné nožičky - a ty stačí...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.11.12 13:13

Výrobci dodávají nožičky a s nimy by i velká vana měla být zátěžově testovaná čili odpověď je ano.. nožičky stačí. Protže ale plast má nějaku tepelno dilataci tak můžete čekat ,že vana sce udrží tvar - na to je výrobcem testovaná, ale bude se vám trhat ze silkonu po stranách. Většina zedníků proto dáv pod vanu itong a na to foukne pěnu aby co nejvíc snížili průhyb vany při zatížení. Jestli to je funkční vychytávka nebo je to jen pro klid duše to vám neřekne nikdo.

doplněno 26.11.12 13:14:

Buď mám zmrzlý prsty nebo vynechává klávesnice, nasekat takových chyb v tak krátkém textu se mi už hezky dlouho nepodařilo

Ohodnoceno: 2x

Od: axus®
Datum: 26.11.12 13:23

Nedavno jsem take zastavoval akrylatovou vanu a v navodu bylo, ze nozicky neslouzi k trvalemu zatizeni, pouze jako opora pri stavbe (me to bylo jedno, protoze jsem mel v planu obezdivat tak jako tak).

Nadruhou stranu se k te vane nechal dokoupit predni plastovy kryt, ktery stejne nic nepodepre, takze v tom pripade nozicky byt dostatecne stejne museli.

Kazdopadne bych ji prinejmensim co nejlepe ukotvil k prilehle stene, aby se nehybala a nemohla se napr. prekotit. Kovove nozicky by pak nemeli mit problem tihu udrzet a dno samotne vany je jiste dostatecne vyztuzeno, aby se mimo podpery neprohybalo.

Ohodnoceno: 2x

Od: hop®
Datum: 26.11.12 21:51

Jakákoli vana je pevnější a stabilnější, pokud ji podezdíme. Podezdívkou nemyslím předezdění, kterým podložíme pouze horní okraj vany, podezdění je pode dnem vany.

Jedinou výjimku, kterou nepodezdívám, tvoří hydromasážní vany, která mají od výrobce kompletní konstrukci, která podpírá okraje i dno a má kvalitní štelovací nožičky, usazuje se většinou na finální dlažbu - kvůli údržbě agregátů musí být občas přístupná ze všech stran - tedy vyndavací a zastamdací...

Od: ladaadal*
Datum: 26.11.12 21:54

Zadělával jsem několik van a vždycky jsem pod ně doprostřed strčil dvě tři cihly a trochu betonu nebo kus ytongu a lepidlo. A je to znát. Tam, kde to není se při lezení nebo stoupnutí do vany vše vlní jak gumovej bazén, tam, kde je to podložené je to opravdu vana. Jinak Jabraka: osobně zkušenosti s pěnou nemám, ale kolegovi se stalo, že se po půl roce odtrhla a při pohybech ve vaně vrzala jak starý vrata. Možná to byla náhoda, to nevím, ale radši bych do pěny nešel. Není nad pořádnou maltu či beton. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.01.13 10:43

Souhlasím i my jsme do prostředka dali cihly.

Od: romannedved
Datum: 26.11.12 22:22

Zdravím, připojím skromný názor, snad pomůže.
Rohová vana mi byla postavena na nožičky, na 4 místech zavěšená okrajem do zahmoždinkovaných háčků a obezděná ytongem.
Po prvním "vlezu a posezu" sem věděl, že nechci mít nemístnej pocit, že každej větší pohyb to rozskřípe (časem a víc a víc), tak sem jednu tvárnici vykopnul, vanu napustil plnou vody a všechny kraje zatížil cihlama, aby to všechno pěna nezdvihla či nepokroutila a během asi týdne sem celý vnitřní prostor vyplňoval (od zpoda nahoru a od nejzašších míst postupně až k otvoru, kudy sem se tam soukal já) cihlama, polystyrenem, pěnou (tou hlavně). Prostě sem ty materiály střídal a všechno prolepoval pěnou.

Dneska je to asi rok a půl a vana je jeden celek se zdmi i podlahou, nemluvě o příjemným "nedutým zvuku" jejích stěn...

Řešení "čim víc pěny tim líp" je sice dražší, ale je to vyplněná všude a v případě demontu je potřeba jenom nůž...

Datum: 26.11.12 22:36

Jelikoz se tim zivim, tak musim kvuli reklamacim dodrzovat technologicke postupy vyrobce, takze vana musi stat na nozickach, nesmi se dno podezdivat, ma byt prichycena k obvodovym zdem, to je zahaknuti do prisroubovanych zavesu a predni steny uz muzou byt podezdeny. Nikde a nikdy nebyly a nejsou problemy, tam, kam chodim vany opravovat je to prave kvuli tomu, ze to nejaky prase zednicky podezdil pode dnem a nebo vanu polozil krajema a nebo i dnem na penu. Tohle jsou prave ty nejhlavnejsi duvody potrhaneho silikonu, pokud navic nekdo nesetril a nedal srackovej silikon a stenu poradne neodmastil technickym benzinem.

Od: hop®
Datum: 26.11.12 23:39

PECENKAV: I já se tím živím, proto vany raději podezdívám, zazdívám, i předezdívám. Potom nemusím řešit ŽÁDNÉ reklamace, protože to prostě funguje. I přesto, že podle Vás jsem prase, neodmašťuji benzínem, nepužívám přiložené závěsy na okraje vany. Nepodezdívám pěnu. Neřeším reklamace, nejsou...

Od: chegue
Datum: 07.01.13 21:21

Dobrý den, setkal jste se již s případem, že vana po usazení (itong + cca 2cm lepidlo po okrajích) byla "prohnutá"?

Jde o delší vrchní hranu vany (lem), kde průhyb je cca 6mm na 1700mm délky vany. Jelikož na hranu vany navazuje obklad, tak je i oněch 6mm dots zřetelných. V těchto místech vana není nijak zatěžována, navíc jde o zcela novou jště nikdy nepoužitou vanu tzn. vada by musela být z výroby?

díky.

Datum: 08.01.13 10:04

Ne, pri mem zpusobu montaze se to stat nemuze, ale HOP ti urcite poradi co s tim, ten je sikovnejsi.

Datum: 27.11.12 08:27

Ten paskvil odkazu mého příspěvku,který mi zboural google,hovoří o konkrétních výliscích,ke každé vaně.Je to zcela bezpečné a jednoduché.Jen to asi nebude levné řešení.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.