Fabia I. nejde otevřít kufr

Od: Datum: 29.04.12 19:38 odpovědí: 12 změna: 14.06.14 19:20

Zdravím, než jsem dnes odjížděl, normálně jsem otevřel kufr u mé fabie I a odjel... když jsme dojel na místo, kufr už nešel tlačítkem na něm otevřít. Fabia má klasický centrál, co odemyká všechny dveře, včetně kufru, nemá páčku uvnitř auta..

Kouknul jsem na pojistky a pojistka 31 - Centrální zamykání - zámek víka zavazadlového prostoru byla vysmahlá, tak jsme ji vyměnil a šel jsem otevřít kufr. Po zmačknutí tlačítka kufr vyskočil jen do první polohy a abych ho otevřel celý, musel jsem zezadu přes sedačky kufr otevřít šroubovákem. Po zavření už nevyskočí ani do první polohy a pojistka je v pořádku... kde může být problém?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.04.12 19:42
avatar

prohlídnout kabeláž do 5tejch dveří a pak vyndat zámek pátých dveří a vyměnit mikrospínač

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.04.12 20:10

Jak psal kolega, velice pravděpodobně mikrospínač. Jinak www.forum.skodahome.cz tam se ohledně servisu auta dozvíte mnoho užitečných informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zz*
Datum: 29.04.12 22:11

určitě máte pořádně dovřeno? Sice né na šáde, ale na koncernu se mi stalo, že víko nebylo pořádně dovřené, a nešlo otevřít... zkuste dovřít :D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ecrazit
Datum: 30.04.12 13:31

během toho, co jsem hledal závadu, jsem kufr dobouchal tak cca 50x :-D zevnitř, zatlačením na mechanismus odemykání šroubovákem ho normálně otevřu.

Od: nu*
Datum: 01.05.12 21:50

rozebrat zámek, očistit od oxidu, promazat, rozpohybovat tu část která při otevírání zatlačí na mikrospínač, jinak to zatuhne a nepomůže ani šroubovák

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ecrazit
Datum: 04.05.12 16:03

Takže jsem vytahal plasty okolo zámku a zkontroloval, jestli to nekde neni ohnuté a jestli se to všude hýbe a tam je všechno v pořádku. Ještě jsem zkusil připojit na elektromotorek externí zdroj napájení a motorek se točil. Sice kufr nedokázal otevřít kvůli slabému proudu, ale točil se.

Takže to vypadá že fakt bude chyba v tom spínači, protože od něj nejde k zámku žádný proud. Jak se k tomu spínači dostanu? Je potřeba zevnitř sundat plasty z pátých dveří nebo stačí zvenku vytahnout tu páčku, kterým spínač mačkám?

Od: nu*
Datum: 04.05.12 16:08

sundat plasty, odpojit kablík a celý zámek ven, sundat gumovou manžetu a pod ní je ta plechová membrána která je celá pokryta jakoisi solí vznikající oxidací, + zbytky starého mazacího tuku, očistit, namazat a složit, připojit kablík atd

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ecrazit
Datum: 04.05.12 16:13

Ale zámek je v pořádku... problém je v tom že do kablíku nepřichází žádný proud. Zámek se jinak hýbe bez problému...

Od: vaclav77
Datum: 09.06.14 21:25

Tak mám stejný problém. Při otevření auta se dají otevřít všechny dveře, ale nefunguje "tlačítko" na otevírání pátých dveří.

Myslel jsem, že je vadný mikrospínač, ale to asi není, protože když zmáčknu tlačítko na otevření kufru na dálkovém ovládání, funguje to. Do spínače na klice nejde proud. Nevíte někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nidram
Datum: 13.06.14 20:36

Dobrý den, mám stejný problém. Nepodařilo se Vám jej vyřešit? Již ca měsíc mi zlobilo otevírání kufru spínačem na pátých dveřích (týden šlo, 2 dny nešlo, nyní už nejde vůbec, pouze dálkovým ovládáním).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaclav77
Datum: 14.06.14 06:27

ano, vyřešil jsem to. Na dálku to fungovalo, tlačítkem na odskakování nikoli.

Byl přerušený vodič v husím krku mezi dveřmi a karoserií. Pájkou jsem to opravil a už to zase funguje bezvadně. Snad to budete mít také tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nidram
Datum: 14.06.14 19:20

Dobrý den, děkuji za Vaši reakci. Dnes jsem odstrojil kryt zadních dveří a vyjmul spínač (kliku). Po vyčištění již vše funguje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.