Dluh na pojistce povinného ručení

Od: Datum: 05.04.12 12:16 odpovědí: 15 změna: 25.06.12 08:07

Zdravím, chtěla bych se zeptat , na kom je možno vymáhat dluh za pojistné u pojišťovny. Smlouvu na povinné ručení na auto podepsal a sjednal jako pojistník můj přítel, ale majitel auta jsem byla já. Sjendával klidně pojistky jak se mu líbilo a neplatil. Já o tom neměla ani tušení , smlouvy jsem neviděla ani nepodepsala. U pojišťovny znikl dluh, a já si myslím, že dluh je povinen uhradit pojistník, neboť smlouvu sjednal a podepsal. Bohužel pojišťovna má jiný názor a chce vymáhat pojistné i po mě. Je to možné?

Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 05.04.12 12:55

- pojišťovna žádné dluhy nevymáhá

- ČKP vymáhá sankční platky do garančního fimdu, za každý den částku podle zákona X počet dnů kdy bylo vozidlo nepojištné

- povinnost uzavřít pojistnou smlouvu má provozovatel vozidla, první koho obešle ČKP je ten kdo je uveden jako provozovatel vozidla v registru vozidel, to jste tedy Vy

- máte 3 možnosti, zaplatit, nebo prokázat že jste v uvedené době nebyla vedena v registru vozidel jko provozovatel vozidla , nebo že jste v uvedeném období už auto nevlastnila, to se dá doložit kupní smlouvou

Ohodnoceno: 2x

Od: artepa*
Datum: 05.04.12 13:12

To je odpověď, kterou jsem opravdu nehledala.

Datum: 05.04.12 13:11

Prosím zde bylo myšleno přesně to , co jsem napsala. Kancelář pojistitelů je jedna věc , tam samozřejmě dlužím já, jako majitel vozu. Ale dlužné pojistné je druhá věc a to vymáhá pojišťovna po tom, kdo sjedná pojistnou smlouvu.

Datum: 05.04.12 13:27

Špatně položený dotaz, ale přečtěte zákon o povinném ručení, pro neplacení pojistného pojistka zaniká, ale byla jste určitě písemně vyrozuměna, tam hledejte odpověď...nebo to naskenujte a dejte sem a my vám poradíme...Také nikdo z náš nečetl, k čemu se smluvně zavázal Vás partner, a také nechápu, na základě čeho vymáhá popjišťovna něco po Vás, když jste smlouvu neuzavřela a nepodepsala, ani jste nikoho k uzavření smlouvy nezmocnila.../ to je Vaše tvrzení / Pokud byla smlouva uzavřena bez Vašeho vědomí a souhlasu, byla od počátku neplatná, v tom případě bylo auto nepojištěné a Vás čeká sankce - poplatek do garančního fondu ČKP, jak jsem již jednou napsal.

No a závěrem, předpokládám že jste plnoletá a svéprávná a pokud jste měla auto, jezdila jste se zelenou kartou, takže jste o pojistce věděla...

doplněno 05.04.12 13:29:

Na té Vaší "story" něco nehraje, dokud partner platil pojistku na vaše auto, bylo vše ok, teď je zle...no a pokud jste vlastnila a provozovala auto, máte ze zákona povinnost VY, jako provozovatel, ne ON...

Datum: 05.04.12 14:16

Děkuji za diskusi. Já jsem auto vlastnila, protože ho hned při koupi napsal na mě. Ale auto celou dobu měl jako své, já jsem v něm nejezdila. Měla jsem ještě jedno, opravdu svoje. Po rozchodu mi trvalo dlouho, než jsem se domohla za pomoci policie k autu. Zelenou kartu jsem dostala i s TP. Samozřejmě platnou, neboť teď už je auto dva roky pojištěno jinde a je vše v pořádku. Dluh u kanceláře pojistitelů jsem si zjistila sama, neboť jsem je kontaktovala , jestli se něco náhodou nedluží za minulá léta. A zjistilo se , že ano. Ale protože byla uzavřeno několik pojistek na povinné ručení, kde jsem byla uvedena jako majitel vozidla s nesprávnou adresou, nikdy se ke mě nedostala žádná obsílka. Na pojišťovně UNIQA mě sdělili, že pojistku může uzavřít kdo chce na co chce. A ten kdo ji uzavře je pojistník a já jsem tam uvedena jen jako majitel vozu. Nic si neověřují a smlouvu prostě uzavřou . Složenky a platby chodí na pojistníka. Upomínky možná i na mě, ale opět byla špatná adresa , tak mi nic nedošlo. Takže já jsem opravdu neměla o techto posjistných smlouvách z roku 2009 a 2010 ani tušení. Nicméně mě paní vedoucí řekla , že dlužné pojistné mám vlastně já.

PS. Když se lidi rozejdou , jsou vždy problémy. Já vím, že mám ze zákona povinnost a také jsem předpokládala a věřila , že je uzavřena stále stejná smlouva, o které jsem věděla , ale také věřila , že se platí. TAkže vím , že sankce odČKP se nevyhnu a také to s nimi řeším. Mě jde jen o dluh u pojišťovny, když jsem se u nich k ničemu nezavázala a pojistku nesepsala.

Datum: 05.04.12 15:04

Když to řekla paní vedoucí, je top určitě o.k...čím více pojisitek, tím větší provize...bez ophledu na platnosrt smluv...nakonec s edopracujete k exukuci, pokud jste měla na nepatné smlouvě blbou adresu, a nepřevbírala obsílky...a bránit s ebudete u soudu

Datum: 05.04.12 17:31

artepa, musím souhlasit s nu, páč tak to být nemůže. Někde je komunikační chyba. Co budete dělat s čkp?

Datum: 05.04.12 18:33

Pojistník je ten, kdo sjedná pojištění, platí pojistné a má nárok na vyježděný bonus z této smlouvy. Je úplně jedno, kdo je pojištěný. Může být shodný s pojistníkem nebo ne. Pokud je jiný, je to uvedeno v pojistné smlouvě. Složenky a upomínky chodí na pojistníka. Pokud smlouva zanikne pro neplacení, pojišťovna vymáhá pojistné od poslední splátky do ukončení smlouvy. Od ukončení smlouvy je to Váš průšvih, že nemáte pojištěno, ale dluh pojistného jde za pojistníkem.

Datum: 05.04.12 20:40

děkuji. Aspoň to. Dluh u kanceláře pojistitelů jsem již uhradila. Zajímala mě ta pojišťovna. Díky.

Datum: 24.04.12 16:06

právě že kolega píše o pojištovně, tam po Vás nemůžou chtít vůbec nic, páč vy nemáte s nimy smlouvu...

ICQ 55180641
mailto: milan.cukrar@volny.cz

čkp je zbytečné platit...

Datum: 05.04.12 20:42

Zdravím. To jsem uhradila. Teď řeším tu pojišťovnu.

Od: student*
Datum: 24.04.12 13:42

Dobrý den , chtěla bych se zeptat - milancukrar - jak postupovat při nezaplaceném pojištění v zimě , kdy auto stálo na soukromém pozemku? Nyní na jaře se pojistka zaplatí a vozidlo bude opět používáno . Za dobu , kdy v zimě se vozidlo nepoužívalo nastanou pokuty, nezbyvá tedy než čekat na dopis od ČKP?Nedá se tato pokuta nějak obejít , že vozdilo nebylo používano . Děkuji za odpověď

Datum: 24.04.12 16:04

studente, porušil jste zákon a hrozí Vám sankce buď od ČKP, nebo od úřadu, klidně i od obou. Čkp se lze vyhnout PROKÁZÁNÍM, že jste vozidlo neprovozoval. Jak přesně, to je na dlouhé psaní a pochopení...

ICQ 55180641
mailto: milan.cukrar@volny.cz

Od: bb*
Datum: 22.06.12 15:34

Dobrý den,

to by mě zajímalo, jak lze sjednat pochopení u Asociace pojistitel, aby odpustili dluh. Jelikož podobně dopadla tchýně, která nikdy nevlastnila řidičské oprávnění, ale v roce 2008 ji zemřel manžel, ona sice vůz podědila, ale odstavila na soukromém pozemku a až po dvou letech přepsala na sebe a vyřadila z evidence.Pojistka byla vypovězena pro neplacení, tam dluh uhradila a pak přišla další rána od kanceláře pojistitelů.Je to starý člověk 75let o věci týkajících se vozidla se nestarala-obstarával manžel, takže byla v domění, že když se vůz nepoužívá nebezpečí nehrozí.

Datum: 25.06.12 08:07

bb. to je na delší vysvětlení, ale stačí se podívat kdy se musí uzavřít pojištění...když chcete provozovat vozidlo, přesněji, když ho provozujete bez pojištění, náleží sankce. Jestliže Vaše tchyně (ani nikdo jiný) neprovozovala vozidlo, je to třeba doložit čkp a ta musí případ ukončit.

Nepoužívání není argument.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.