Kompresor tlačí málo

Od: Datum: 23.03.12 21:02 odpovědí: 9 změna: 24.10.15 23:36

Mám pístový bezolejový kompresor Gude 24Litrů.Tlačil pouze do 1 baru.Vyčistil jsem co se dalo a přetěsnil.Nyní tlačí 2bary.

Měl by natlačit 8 barů.Vzduch nikde neuchází.Tlak 2 barů v bombě vydrží.

Poradíte kde může být chyba?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.12 21:16

Míst kde může být chyba je víc.

Může být nějakým zpúsobem ucpané sání kompresoru.

Může být poškozené těsnění na pístu, který má stlačit vzduch a přetlačit vzduch do nádoby.

Stejně tak může být podřená trubka, ve které chodí píst. O podřenou trubku se poškodí těsnění a kompresor nedává tlak.

Ještě je možné, že v jednosměrném ventilu na výtlaku (za pístem kompresoru) je nečistota, která brání jednosměrnému ventilu v uzavření. Proto se vzduch z nádoby může vracet do kompresního prostoru místo toho, aby přibýval v nádobě.

Taky může být někde prasklina, která se se zvyšujícím se tlakem zvětšuje a dovoluje vzduchu unikat. Presklina může být někde skrytá a vzhledem k hlučnosti kompresotu ani neuslyšíš, že někde uniká vzduch.

Musíš hledat a postupně zkontrolovat a nebo vyloučit jednotlivé části. Tak se snad dopracuješ k najítí závady.

Ohodnoceno: 0x

Od: patricius*
Datum: 23.03.12 21:49

Připadá mi že př navyšování tlaku,se vrací vzduch sáním.

Když jsem to rozebíral a zkoumal ,tak nahoře na pístu je gumové těsnění(kolečko) které jsem vyměnil.Pod pístním kroužkem je gumička,která roztahuje pístní kroužek.Gumičku jsem taky vyměnil,aby byla lepší komprese.

Je tam ješte nějaký ventil s pružinkou.Ten mi připadá nepoškozený.

Nečistoty mohu vyloučit.Měl jsem to rozebrané do šroubku.

Od: milanm
Datum: 18.10.15 10:05

Dobrý den,

taky mám tento problém. Vzduch jde spíše přes sání ven a do nádoby da nax 2,5 Atm.

Můžete mi poradit co s tím?,

Děkuji Milan

Od: pepa*
Datum: 18.10.15 11:01

V hlavě kompresoru jsou ventily. Sací a výtlačné. Jestliže některý netěsní, buď jde tlak s pohybem pístu přes saní ventil zpět do sání nebo se z takové větve vrací zpět do válce. Dělá to nasátá nečistota, pružinka, membrána. Vše musí být perfektně čisté, hladké. Může být i prasklina v hlavě.

http://www.2e-kompresory.cz/n…petny-ventil-dn-40-pn-10.html

Datum: 18.10.15 16:30

Zapomněl jsem napsat , že se jedná o olejový kompresor AC 2000-25. Dneska jsem ho přetěsnil a tlak je stále na 2,5 Atm.

Ze začatku jako když nasává , ale pak jednoznačně to fouká přes filtr ven.

Děkuji za odpověˇ-radu.

Milan

Datum: 23.10.15 07:17

Kompresor Matrix AC2000... tak hlavní problém byl s těsněním v hlavě válce. Udělal jsem nové těsnění, vše vyčistil a kompresor jde bezvadně .

Milan

Od: pepa*
Datum: 23.10.15 19:36

Tak jsem s tou hlavou nebyl daleko od pravdy. Fajn.

Od: bery*
Datum: 24.10.15 23:36

Mě před lety u olejového 10bar Einhellu odešel ventil v hlavě pouštějící vzduch z válce do nádoby a ne naopak. Měl podobu pružnýho plechovýho jazýčku dolehajícího k výstupní díře a prostě se uklepal. Poptával jem to u dovozce a celou ventilovou desku mi nabízeli asi za 8 stovek nebo tak nějak. Vystřihnul jsem to z plechu a zaleštil ho do hladka. Za chvíli se to zase uklepalo a na třetí pokus jsem konečně trefil plech z pružnýho materiálu a drží to do dneška, od tý doby už naběhal hodně desítek motohodin jen s občasnou výměnou oleje. Já naopak nemůžu přijít na to, kudy mi tak za 5 dní uteče kompletní obsah 50l nádoby ...

Od: ju®
Datum: 18.10.15 10:43

pokud věříte bezolejové hračce za 3.000 že bude tlačit 8 atm, tak ano, otázka je jak dlouho...obraťte se na výrobce či toho kdo vám tento kvalitní stroj prodal...nedám dopustit na svého staříka z T-111 se vzduchojemem...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.