jak vylepšit felicii doma?

Od: Datum: 23.03.12 18:02 odpovědí: 22 změna: 03.03.14 18:30
Dobrý den, jsem zastánce drobných vylepšení na autě. Nemyslím tuning,ale jen taková drobná vylepšení třeba interiéru nebo tak. Nemůžete mi někdo poradit nějaké vychytavky,se kterými jste se setkali nebo je máte? Mam felicii rok 96. Děkuju
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.03.12 19:22

Doma se dá dělat hodně věcí. Třeba pořádně vyčistit přední světla (zevnitř). Světlo drží na šroubkách a sklo je uchyceno plechovými sponami k plastovému tělu s těsnící gumou. Sponky se odcvaknou a sklo se dá dobře vymít od mlhy uvnitř a mušek z venku (kartáček,jar,cif,...) a pak je super jet v noci, pokud to předtím bylo hodně špinavé (zevnitř bývá mlhový šlem a světlo se na něm rozlévá a tolik nedosvítí. Doma se dá seřídit i trysky ostřikovače. Dá se do dírky špendlík a různě se směruje na sklo (je tam jakoby kulička s dírkou a ta kulička se otáčí v tělě trysky).

Ohodnoceno: 0x

Od: dobrak*
Datum: 23.03.12 19:24

Odvez to do šrotu ,ted jsou pěkné výkupní ceny ,co za toho veterána dostaneš + máš našetřeno na tůning + došetříš ,nebo si půjčíš ...za to kup normálnější ,modernější,hezčí a spolehlivější auto ,ve kterém nebudeš vypadat jako komediant z 20cátého století.

Od: blackflamesiczi*
Datum: 23.03.12 19:54

a bude cpat penize do servisu jako blazen , tomu rikam super napad

Od: dobrak*
Datum: 23.03.12 20:14

Nechápu odpověd? Za co bude cpát peníze ,kupuje něco od tebe?

Datum: 23.03.12 20:46

ja auta neprodavam na kseft a kdyz uz se neceho zbavuju tak za symboliku. A v cem je felda spatna? dily stoji par korun a spolehliva je dost

Od: mameluk
Datum: 03.03.14 17:25

zlata stara auta. ;) lepsi komediant z 20. stoleti nez rvat prachy do nových pekacu plnych elektronikou.. odejdou tam brzdy a musis menit dalsich 200 picovin okolo a to jen ze to je pres elektriku :D na filcce to vymeni na heveru a jede dal, neresi nejakou vymr.anou diagnostiku atd..

Od: jyri®
Datum: 03.03.14 18:30

proč by to měl házet do šrotu kdyt felda je super auto sice ho já sám nemám mám octavii ale felda je suprový auto dopraví z bodu A do bodu B motor jednoduchej žádný zbytečnosti co víc řešit a pokud je v pěkném stavu a udržovaná tak je to krásné auto nesmíte koukat jen na vzhled aut hlavně u nových aut musíte u některých sundat i nárazník kvuli blbé výměně žárovky

Od: kentaur532
Datum: 23.03.12 21:28

Pokud rozumím dobře tomu na co se ptáte, drobná vylepšení, vizuální... Velce jednoduché a efektivní je třeba vyměnit osvětení interiéru a zavazadlového prostoru z obyčejné žárovky na studené bílé LED světlo ;)

Jednoduché, levné a efektní :)

Datum: 23.03.12 21:35

Dobré vylepšení v interiéru je dosvit stropního světla po zabouchnutí dveří. Světlo po krátké době pomalu pohasíná až úplně zhasne.

http://www.amd-autodily.cz/elektricka-vybava/zpozdovac-vnitrniho-osvetleni.html

doplněno 23.03.12 21:44:

Datum: 24.03.12 09:14

osobně pro mne hlavně příjemným zlepšením je přečalounění celého interiéru-zkusil jsem onehdá u své R19 16V a i po třech letech to drží a to jsem to dělal prvně v životě...Není to nic až zas tak náročného-chce to trpělivost a pečlivost-návodů jsou na netu vagony(i já jsem brouzdal a "nasával" info a zkušenosti),pak výběr vhodného a líbivého materiálu+ten správný chemoprének,odendat tapecy,plasty okolo,odmastit a šupky hupky do toho...Čalounil jsem právě i ty plasty okolo sloupků a pod a i když profík to má za pár hodin(já jsem si s tím hrál asi 3 dny),tak výsledek je slušný a hlavně ten pocit z díla samotného(sám sobě udělal)...Náklady pár set(až tisíc-podle volby materiálu) a "spousta času",ale fakt to za to stojí...

Datum: 24.03.12 09:28

čau, nevíš jaký přesně chemoprén použít na přilepení PVC průhledné fólie ve dveřích? Fólie se lepí na kovový vnitřní rám dveří (na lakovanou kovovou plochu). Je potřeba možnost fólii bez poškození opět stáhnout (odlepit). Je mezi dveřma a tapecem k vůli vodě a vlhkosti. Chemoprénu je více typů (tvrdostí) a já momentálně nevím, který koupit, abych si tu fólii buď při sundání v budoucnu neroztrhal, nebo aby se vůbec přilepila tak, jak byla původně.:)

Datum: 24.03.12 09:38

na tu folii určo ne Chemopren-ten je na lepení bez pozdější možnosti nedestruktivního odlepení...Na tu folii něco jako plastizol-nevím jak se to přesně jmenuje,ale ve spicialkách prodejnách budou vědět-je to černý jakoby konzistencí asfalt,ale stále pružné a lepivé(to co tam je potřeba)-takové to jakoby "medvědí hovínko",ale bohužel si ted fakt nevzpomenu na název...

Datum: 24.03.12 09:46

Původní lepidlo bylo čiré a v knížkách se píše chemoprén (tehdy byl jen jedent yp). Fólie se dala strhnout bez poškození a lepidlo zůstalo na skeletu dveří (zaschlé), tak právě hledám, co tam dát. Plastizol to určitě nebyl. Ze dveří se to dalo dobřé smít nitroředidlem. Příští týden si dovezu dveře s lakovny a budu je strojit, tak tam zatím plánuji provizorně oboustranou lepící pásku 3M. Ale lepidlo je lepidlo...

Od: hop®
Datum: 24.03.12 09:52

Neznám Chemoprén či Alkaprén, který by byl čirý. A pokud vzpomínám na opravy mechanik uvnitř dveří starších škodovek, wartburgů i jiných vozů, nikdy se mi nepodařilo fólii sundat bez jejího poškození...

Datum: 24.03.12 09:56

Mě se to docela dobře sundávalo, a to to tam bylo s výroby a mám jí celou nepotrhannou. A co nějaký silikon?

Datum: 24.03.12 09:59

Jj, neutrální transparentní silikon, ale při odstraňování f=olie by bylo nutné asi pomalu a opatrně spoj odřezávat. A při lepení by bylo asi potřeba fólii "chvíli" držet nebo přichytit lepičkou, aby před zatuhnutím někam nesjela, neuhnula, silikon netvrdne moc rychle.

doplněno 24.03.12 09:59:

*fólie

Datum: 24.03.12 10:05

No, ještě jsem se kouknul do Andrta a píší něco o lepidlech na pryž a Chemoprén 25. Ten je na pryž? Co jsem se koukal na ty dnešní, tak to dělá PATEX, ale je jich přehršel druhů...

doplněno 24.03.12 10:08:

http://www.gumex.cz/lepidla/a…pidla-alternativa-chemoprenu/

Datum: 24.03.12 09:42

Zkusil bych bitumenový tmel, prodává se to v kartuších původně na opravy střech (šindele apod.). K sundání bude potřeba jen horkovzduška nebo fén, tmel po nahřátí měkne (podobně jako asfalt)

doplněno 24.03.12 09:44:

možná by fungovalo i to medvědí howno, prodávý se také v kartuších pod názvem Stavební nebo Butylenový tmel...

Od: nick*
Datum: 24.03.12 13:26

Kterej blázen by si mohl neco vetšího nalepit v autě chemoprěnem nebo podobnym. Vsechny materialy v aute jsou samozhaseci. Pokud nekdo chce pri nehode, nebo blbym zkratu uhoret, nalepte si vsechny koberce a tapecy chemoprenem.

K puvodnimu dotazu. Decentni podsviceni vnitrnich kliček ve dverich, jako ma treba superb. Vnejsi zrcatka vybavit velkou bílou LED, sviti dolu, osvetluje vecer prostor pred dvermi, napojeno na dalk. ovladani, nesviti samozrejme po nastoupeni a zavren dveri. Dal bych vytlumil predni dvere, kvuli audiu, navodu na netu je mraky a jestli mate jen trosku rad kvalitnejsi zvuk, udela to zazraky. Nenarocny doplnek je takovy ten plastovy plexikovy drzacek zevnitr leveho A-sloupku, muze se tam zalozit parkovaci listek, parkovaci hodiny apod. nemusi se to valet pop palubce. Nevim jak u felicie, ale u oktavky ocenuji parkovaci asistent, stoji par kacek, montaz za hodinu, displej jsem umistil dozadu nahoru zadniho skla, koukam na nej pres zrcato, neni normalne videt a nestrasi na palubce jak neco co tam nepatri.

Nápadů je hodně, nedávejte si žádný blbosti na vnitřní zrcátko. Obzvláště křížečky a růžence umí nadělat parády.

Datum: 24.03.12 18:00

ze jsem se toho ze jsou nehorlave, nebo samozhaseci nevsiml kdyz u me zacalo horet auto (peugeot ) chvily pote co ho majitel privezl kdyz mu v aute zacala smrdet elektrika ale asi vyjimka , tech aut co schorelo od jiskry bylo v okoli hodne*smich*

Jinak veskera chemie pro auta je v 99% horlavina

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.03.12 18:41

Taky mě to zarazilo :). Už jsem si to našel. Byl tam Chemoprén 25 na pryže (bílo-béžový), který se už nedělá a jeho alternativou je alkaprénové lepidlo v odkazu u mě výše.

Datum: 24.03.12 18:42

to by pulka nasi mensiny nemela jak likvidovat zbytky po autech kdyz by samy o sobe nehorely

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.