Česka kaclelář pojistitelů

Od: Datum: 09.11.12 20:02 odpovědí: 26 změna: 10.11.12 19:30

Dobrý den, prosil bych o radu k mému případu s Česko kanceláří pojistitelů.

Přišel mi dopis se složekou na 6500Kč za neplacení pojisty na moje auto od Brezna do července.

Poiž je v tom že auto jsem koupil až v listopadu, tedy bývalý májitel asi pojistku neplatil a už zjistili jen mé jméno.

Po zavolání na informace jsem musel dokázat že jsem auto koupil až v listopadu, protoŽe jsem kupní smlouvu ztratil a velký TP mám nový čistý, nechal jsem si an dopravce vytisknout potvrzení o tom že auto na mne bylo převedeno až v listopadu.

Námitka zamítnuta. Po dlaším telefonátu na informace mi paní řekla že mám pravdu a že to nechá znova prošetřit a mělo by to být ok.

Opět zámitnuto a předáno extérní inkasnní firmě TRANSCOM.

Můžete mi někdo poradit co stím? Díky

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.11.12 20:06

navštívit renomovaného(rotzuměj drahého) právníka,podat žalobu a dotlačit ty bastrady z ČKP k soudu,aby museli hradit veškeré náklady-jinak to s tou jejich arogancí nepřestane...Jinak detailněji osvětlí pan M.Cukrář,nabízí zde i kontakty na sebe-pohledejte zde i v nedávné historii...

Od: bmbx®
Datum: 09.11.12 20:13

Mám stejný problém, s tím že jsem všechno doložil a nebylo to nic platné, po několika měsících přišel dopis opět s tím, že prohodili mezi ssebou minulého a současného majitele a ještě drze napsali, že to mají ověřeno z registru vozidel *haha*. Znovu jsem všechno doložil a čekám - zatím to zpracovávají - už od února :D

Je to banda blbů podporovaná státem, ale co bychom chtěli, když je banda blbů i v jeho čele *haha**haha*:D

Datum: 09.11.12 20:28

je to bohužel tak-dokud ti šašci-úředníky počínaje a třeba politiky konče,neponesou za své jednání zodpovědnost,tak tu bude pořád takovýhle bordel...Každý z nás smrtelníků když v práci uděláme nějaký kiks,tak ahoj-a jsme bez práce..."Šašci" jsou ovšem nedotknutelní...*ua*

Od: simircsc
Datum: 09.11.12 20:28

MUŘEŠ TO ŘEŠIT SOUDNI CESTOU,NAVOD ZDE ..

Datum: 09.11.12 20:32

soudní cesta v ČR znamená z bláta do louže...poslední ukázkou "fuinkční" justice je včerejší rozhodnutí soudce v případě již po druhé souzené opilé ženské za volantem,kdy tentokrát usmrtila tu holčinu(včerejší TV zpravodajství)-a výsledkem je podmínka-kde to jsme...Ale nedejbože,kdyby někde dělala "tykadla" na plakátech-hned by šla do výkonu trestu...

Od: buss®
Datum: 10.11.12 11:46

Každý soudce soudí jinak a má na to právo. I za komuny to bylo někde měkčí, někde tvrdší. Je-li jeho postup v mezích zákona...
I u toho Janouška, když poškozená se domluví, je to její problém, její rozhodnutí, proč to komentovat. každý může.

Datum: 10.11.12 17:37

buss-ano,každý soudce je nezávislý,ovšem soudit smí a musí dle zákonů-a ten za usmrcení člověka pod vlivem návykové látky ukládá nepodmíněný trest,nikoli podmíněný-to je to oč tu běží...

Od: simircsc
Datum: 09.11.12 20:35

MUŽEŠ TO ŘEŠIT SOUDNI CESTOU,POKUD TO MAŠ VŠE PODLOŽENE TAK SE NENI ČEHO BAT.P RO BLIŠI INFO MUJ EMAIL.SIMIRCSC@SEZNAM.CZ

Od: kolo*
Datum: 09.11.12 22:59

Nech si udělat výpis z registru vozidel.Tam je napsané,kdy bylo na tebe přihlášeno.Kopii jim pošli nejlépe po internetu www.bezpojisteni.cz/vyzva.

Od: jendacz*
Datum: 10.11.12 04:59

Přesně to jsem udělal, ale buďto sou uplně pitomý nebo nemaj ani odchozenou základku protoze to prej na věci nic nemění...

Od: laso69
Datum: 10.11.12 11:15

Nezáleží na tom, kdy nový majitel vozidlo PŘIHLÁSIL, ale na tom, kdy původní majitel vozidlo ODHLÁSIL na nového majitele. Říkalo se tomu polopřevod. Od tohoto dne MUSÍ pojistit vozidlo kupující.

Datum: 10.11.12 11:52

A kdy pojištění odpovědnosti podle zákona zaniká? Registrací? To nic neříká o faktickém vlastnictví. Pojistit mi to může i babička.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.11.12 12:57

Babička to sice pojistit může, ale pokud si koupíš vozidlo , původní majitel odhlásí na tebe, následně tentýž den zruší pojistku , tak by dědeček pardon babička měla uzavřít pojištění následující den, aby nevznikly dny bez pojištění.Protože ty jsi majitelem ode dne , kdy prodávající provedl odhlášení na tvé jméno( polopřevod). Pokud je tam možná nějaká prodleva nevím.

Datum: 10.11.12 13:28

To je k ničemu, snad kupující má mozek a je schopen se s prodejcem domluvit, kdy si pojistku zruší, aby měl čas se pojistit sám. Prosím napsat, kde je řečeno, že vozidlo v polopřevodu, teda napsané na mne tím okamžikem přešlo na mne jako vlastníka!
Já znám jen nabývání auta, vlastnictví podle OZ, ne registrací! Pak nechat zrušit institut koupní smlouvy.

doplněno 10.11.12 19:14:

to laso 69, když nevíš, tak nepiš kokotiny, a odkázal jsem tě na OZ, tak si v něm počti. Když ti prodám vidle, kdy budeš vlastníkem?

Datum: 10.11.12 14:04

Ale on přece píše, že kupní smlouvu NEMÁ , tak o co ti jde. Kde je to řečeno nevím, ale logicky pokud prodávající odhlásil vozidlo na kupujícího, tak se tento stává vlastníkem a podle zákona by měl dohlásit vozidlo. A pokud prodávající zruší pojistku ( nevím proč by měl platit pojištění, když vůz prodal a tudíž ho nevlastní) tak si pojistku musí zřídit kupující. Pokud to tak není rád se nechám poučit.

Datum: 10.11.12 15:00

laso69-cituji "... Protože ty jsi majitelem ode dne , kdy prodávající provedl odhlášení na tvé jméno( polopřevod)..." Uvádíš zde nesmyslné informace-vlastnictví vozidla vzniká(a zaniká) dnem podpisu kupní smlouvy a předáním věci(dle podmének právě té kupní smlouvy) mezi 2 a více fyzickýma osobama-zápis v TP,registru(at už polo,celo ,jakýkoli-převod) na tom vůbec nic nemění...Stačí si místo psaní fabulací na poradně přečíst nějaký ten § Obč.zákoníku,pasáže "vlastnictví"...Přeji ti hezký víkend...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 10.11.12 15:11

Nepíšu žádný fabulace, kupní smlouvu nemá a tak podle mne platí datum odhlášení z registru vozidel. To by se potom ten registr mohl zrušit. A auto snad převzal a užíval tak musí platit pojistku a mimochodem, kupní smlouva může být klidně ústní! A to pak ten datum koupě prodeje dokážeš jak?

Datum: 10.11.12 15:52

Bohužel obecně neplatí to, co si myslíte Vy, ale platí jedině znění zákona. Tam je zhruba řečeno, že povinnost sjednat zákonné pojištění má vlastník provozovaného vozidla.

Datum: 10.11.12 16:08

A kdo je vlastník vozidla když ho prodám provedu na magistrátu odhlášení na nového majitele podle uzavřené smlouvy a kupující s vozem odjede?

Datum: 10.11.12 16:21

Dám Vám vybrat a) kupující

b) děda Mráz

Doufám, že jsem Vás s nadcházející zimou moc nezmátl.

Datum: 10.11.12 17:05

To Laso-A V y byste paltil za dobu kdy jste ještě majitel nebyl a to bez ohledu zda je či není kupní?Prostě koupil jsem autí např 21.9 a od 21 či 22.9 musím mít PR nebo RZ v depozitu!

doplněno 10.11.12 17:09:

To Jendacz-kupní nemusí být vždy písemná,může být u ústní-žel těžko se dokládá.Prohledejte všechny své písemnosti a třeba ji ještě naleznete.Jinak neustále dokazovat,že jste majitelem až od listopadu a ne v červnu...

doplněno 10.11.12 19:12:

To Laso-omlouvám se ,ale z Vašeho prvního (na který jsem reagoval ) mi vyznělo,že by to měl zaplati.Vysvětlil jsem si to špatně.Máte pravdu odo dne koupě.

Já osobně jsem po koupi po příjezdu domů ještě ten den večer sjednal PR a mohl jsem klidně už druhý den jezdit bez obav a bez toho,že po mně ČKP bude něco chtít! a smlouvy mám uschovány od všech tří aut (kupní od 3 a prodejní u 2 ,s dodatkem,který mne právě tohoto placení ušetřil).

Datum: 10.11.12 17:46

*zed*A já snad psal něco jiněho? Tak znovu - do dne prodeje musí platit původní majitel , v den prodeje a předání auta nověmu majiteli pojistku zruší a pak je to na novém majiteli , aby uzavřel povinně ručení.*ee* A k tomu testu - nemyslím že je to děda Mráz, myslím že je to Mikuláš:-P

Datum: 10.11.12 14:54

Ale ja mám paír kdy to na mě bylo odhlášeno, ne kdy sem to přihlásil...

doplněno 10.11.12 14:57:

Aha tak nemám...špatně sem si to přečetl ale vím že sem si auto pojistil hned následujicí den...jak teda postupovat bez kupní smlouvy?

Od: manotek*
Datum: 10.11.12 12:45

to tam posílat tak dlouho než to vemou, a stíhnout to do 31 dnu jinak naskakují penale

Datum: 10.11.12 19:04

Ještě zkusim skočit na dopravku jesli by mi nemohli ofotit stary TP kde bude vše vypsany...

Datum: 10.11.12 19:30

Starý TP je k ničemu. Sežeňte si od prodávajícího nebo dopravního úřadu kopii kupní smlouvy a jedině tou se poté braňte.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.