Zapojení rádia - ustřihnuté konektory

Od: Datum: 03.12.13 17:00 odpovědí: 18 změna: 04.12.13 17:41

Zdravím vás opět

Prosil bych zkušeného mechanika, spíše elektrikáře, zdali by mi pomohl zapojit autorádio. Je to staré heblo do ještě starší felicie, ale i v pracovním voze si snad mohu poslechnout hudbu, ne?

Auto jsem koupil už z takto ustřiženými dráty a v čokoládě, na druhé straně mám konektror z rádia, kdyby byly všechny barvy stejné na obou stranách, není co řešit, ale nejsou...Zapojil jsem všechny stejné barvy do sebe, tj. šedý, červený a hnědý a zbyly mi na každé straně 2 odlišné. V autě zelený a černý, v konektoru červenožlutý a modrý... Ikdyž jsem je zkusil zapojit do zbylých dvou drátů i přehodit je, rádio neseplo.

Viz foto, na kterém to jde ale špatně vidět, v čokoládě je z prava šedý, zelený, hnědý a červený úplně vlevo.. u čokolády jsou zelený a černý..+ kupa dalších drátů, které budou nejspíš od repra.. Na konektoru jsou také další dráty, ale ty poznám, že jsou od repra, jsou spárované.. Repro teď neřeším, to si napojím už jakkoliv...

Samozřejmě jsem kontroloval pojistku na rádiu, ta je OK a měl jsem seplé i klíče od zapalování, při zkoušce.

Děkuji moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.12.13 17:01

fofo jsem zapomněl *hi*

Datum: 03.12.13 17:17
podle barev v aute nic nedelej nelze jim verit. Vem merak a najdi 12v trvalych na - pripoj cerny na + pripoj zluty potom najdi + 12v spinany klickem pokud nenajdes tak si ho stahni treba z vyhrivani skla z vypinace hned nad radiem a po otoceni klicem musi hrat
doplněno 03.12.13 17:25: nastal omil - je cerny , trvale plus cerveny, a plus z klice by mel byt oranzovy
Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.12.13 17:33

plus poznám multimetrem. plus po otočení klíčku taky...ale jak poznám mínus a hlavně na které dráty v tom konektoru od rádia to mám napojit? Píšeš černý, v nabídce je skladem ale pouze šedý, červený, hnědý. červenožlutý a modrý
Datum: 03.12.13 17:20

Obávám se, ře takle na dálku.. Bude potřeba vzít multimetr, jeden drát po druhým a identifikovat dráty.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.12.13 17:31

Multimetr mám.. základy s ním umím.

Datum: 03.12.13 17:43

Tak jak píše výše, Přepnout na měření nbapětí rozsah 20V. Lo drát připojit na něco, co je zaručeně kostrou, třeba šroub pásů, nebo něco jiného. Hi drátem oťukávat ty dráty a

1. Identifikovat drát, na kterém je 12V stále.

2. Identifikovat drát, na kterém je 12V až po zapnutí zapalování.

3. Zbudou dráty, na kterých napětí není. Multimetr do režimu ohmetr 100 Ohm a najít který drát je kostra, tedy který má velmi malý odpor (Ukazovat musí méně jak 1 Ohm)oproti kostře.

Zbydou dráty, na kterých není ani napětí, ani nemají měřitelný odpor proti kostře. Opět v režimu měření odporu rozsah 100 Ohm měřit mezi těmito dráty navzájem. Tam kde to ukáže cca 4 Ohm je repro. Jak se budete dotýkat, bude v repro slyšet škrábání, takže poznáte pravý/levý.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.12.13 17:48

Děkuji, když budu mít ty hlavní 3 dráty (12V stálých, 12V po zapnutí + kostra), na které 3 barvy je mám připojit v rádiu?

Další 2 dráty zbytečné? Repro neřeším, monentálně.

Datum: 03.12.13 21:04

Barvám bych nevěřil. Hledal bych ten typ rádia/konektor na netu (pokud není obrázek přímo na rádiu).

Datum: 03.12.13 18:03
seda a modra bude repro + ,cervena souhlasi,hneda spolecna zem na vse repro i napeti ,pokud po zapojeni na cervena + a hneda - nebude hrat tak pripoj klickove + na cervenozlutej

Datum: 03.12.13 18:05

viděl bych to hnědý kostra,červený plus či plus po klíčku a červenožlutý to bych viděl jako pamět a na 12V stálých

nebylo by foto rádia či typ rádia že by se to zapojení dohledalo na netu?

Datum: 03.12.13 21:41

Jak psali kolegové.

Přepnout multimetr na ohmetr 200Ω (nejlépe s píp testem) a jeden dát na kostru skeletu (kovové části v interiéru nebo i vně (třeba kování zámku po otevření dveří) a hledej drát kostru (bejvá hnědý nebo bílý).

Pak přepni na 20V, jeden konec nech na kování zámku a druhým opět hledej +12V stálých a po otočení klíčem

Zbydou repro a ty hledej ohmetrem na 200Ω (naměříš 4 nebo 8). Až budeš vědět, který pár je repro, tak na něj přilož baterku 1,5V tužkovou a kde ti to lupne, tak poznáš stranu repro.

Pak to dej dle tohodle do rádia a máš to:

http://www.feliciaklub.cz/navody/zapojeni-autoradia.html

doplněno 03.12.13 21:43:

Typ rádia?

Ty dvoj asi budou repráky a ten 4 pin konektor napájení...

Dej měřák na obal rádia a druhým hledej mínusový drát (ty piny v konektoru z rádia). Pak už bude hračka připojit +12 a hledat, kdy se to zapne.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.12.13 21:49

To hledání +12V rádia takto natvrdo nemusí dopadnout dobře. Bývají tam piny spínače vysouvání antény. Výsledkem pak mohou být dotazy zde typu "Autorádio mi i když je vypnuté vybije za tři dny autobaterii.."

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.12.13 22:02
to je nesmysl odber proudu lze zmerit . Pravda je ze felicie nema na konektoru klicove + a je nutne jej vyrobit

Datum: 03.12.13 22:21

Ale má, ale na origo svazku příslušenství (el. svazek pro radio VERONA a další s ISO konektory tuším zelený 6 pinový konektor v pojistkovce)

Datum: 03.12.13 22:32

Asi jste mi nerozuměl, už jsem viděl rádio, kde majitel pod dojmem "kostru už mám, teď budu připojovat 12V na zbývající dráty napájecího konektoru až se rádio rozběhne " poškodil obvod spínače vysouvání antény tak, že rádio už pak bralo stále 200mA i ve vypnutém stavu, přitom jinak vše fungovalo.

Datum: 03.12.13 22:04

Zítra doplním název rádia, zatím jen vím, že je to nějaký starý Blankpunt na kazety..

ještě vyfotím konektor na anténu, anténu tam taky nedám, je tam taky nějaký problém

Datum: 03.12.13 22:24

Stačí si koupit 2 - 3 m lankového drátu a ISO konektor na anténu a zapájet na střed (nebo jen nějak uchytit). Mě to takto hraje bezvadně. Nechtěl jsem střešní anténu a provizorium kupodivu stačí. Mám drát schovaný kolem prahů pod kobercem a hraje to všude. Ale mám kvalitní Blaupunkt CC 22 (r.v. 1993) s dobrou selektivitou.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.