Octavia 1.6 74kw AKL vysoká spotřeba a škube

Od: Datum: 08.01.14 18:27 odpovědí: 15 změna: 10.09.14 17:28

Dobrý den, řeším vysokou spotřebu me octavie. Průměrná dlouhodobá spotřeba se pohybuje kolem 8.5l/100km a to s hodně lehkou nohou. Jinak jezdím denně 13 km a průměrná spotřeba denně 14l/100km. Dále také řeším cukání jak při studené tak i při teplém motoru nejvíce se to projevuje v otáčkách kole 1200-2500ot./min. Při vyšších otáčkách žádné cukání. Měněno- vzduchový filtr, zapalovací kabely, bosch svíčky, zkoušena cívka, na Vag chybu neukazuje. Děkuji předem za odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.14 09:09

mohla by bejt v háji lambda sonda

Ohodnoceno: 2x

Od: petr3010
Datum: 09.01.14 12:24

Na autě jsem pomalu skoušel odpojovat všechna čidla včetně tý lambda sondy nikdy jsem nepocítil žádnou změnu. Jen když odpojím váhu vzduchu tak na volnoběhv pohodě ale auto nemá výkon.

Od: nu*
Datum: 09.01.14 15:40

jezdi dál za 15 litrů,. když nemáš pár stokorun na solidní diagnostiku

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.01.14 17:46

Jinak zpráva pro "nu" na vag to bylo. Jak v soukromém autoservise tak v autorizovaném.

Datum: 09.01.14 15:56

jak je na tom tlak paliva?

doplněno 09.01.14 19:56:

to je vpořádku.. pokud je vše zkontrolované včetně tlaků ve válcích, tak bych ještě zkusil jako poslední možnost jinou řídící jednotku

Datum: 09.01.14 17:44

Tlak paliva jsme skoušeli měřit. Koukal jsem i do dílenské příručky. Když je připojená podtlaková hadička k regulátoru tlaku tak se tlak pohybuje přesně na hranici 2,5bar., při odpojení podtlakové hadičky tlak se zvýší na 3,0bar. Děkuji za odpověd

Datum: 09.01.14 19:30

jsou dvě možnosti-pokud auto takhle cuká a baští víc než je zdrávo bud je problém v dodávce palivu(což ale asi nehrozí) nebo zapalování...i když jsou svíčky nové,vemte jednu po druhé odzkoušejte je přes víko -a detailně zkontrolujte jejich stav("mokro" od benzínu,zdravou skořicovou barvu jiskřiště...)...protože osttatní-lambdu,snímače atd.by měla diagnostika napovědět,svíčky nee...

Datum: 10.01.14 11:01

tak mi napadá skus zapalovací cívku a kabeli jemně poprášit vodou a koukej zda někde nelítaj jiskry

Datum: 11.01.14 16:16

To schválně skusím. Díky

Od: nickolas
Datum: 11.01.14 21:40

Zkontrolovat těsnost sání. Včetně podtlakové hadice k posilovači brzd, rádo to praská. Pečlivá kontrola hadice mezi airboxem a klapkou, odbočka do víka ventilů. Pokud bude problém, hadice vyměnit, žádná oprava nevydrží dlouho.

Datum: 12.01.14 13:19

no takové kraviny pozná i přes lambdu.. musí regulace skákat kolem 0% ...pak si myslím že to přisávat nemůže, jinak by se to projevilo... kdyby tam skakalo třeba 20% tak už je problém, ale může být jen blbě nastavena klapka... ty benzínové motory, to je někdy věda... stačí banalita a už to jebe..

Datum: 12.01.14 18:10

Můžete prosím upřesnit? Která měřená hodnota to je, co má být kolem 0%? Sleduji jen napětí na lambdě, ta je ve V.

Děkuji.

Datum: 12.01.14 19:59

no já jsem sice tento motor napíchlý neměl, ale snad to bude stejné... v odkazu to jde vidět... http://forum.skodahome.cz/topic/123125-lambda-sonda/

Datum: 14.01.14 18:32

JJ dík, mrknu na to. Jen pro upřesnění, AKL má lambdu jen jednu, před katem.

Od: martinjuricek
Datum: 10.09.14 17:28

Mě to dělá při studenu, když nastartuji a nepřidám lehce plyn, aby se protočily otážky. Když na to zapomenu a pak se rozjíždím, tak plyn nereaguje a auto jakoby se dusí a otážky klesají, ikdyž mám třebas plyn na podlaze. Počítám, že je to blbým vodním čerpadlem. Za studena v motorové částí píská, ale jakmile se motor ohřeje nebo přepne na plyn, tak je ticho

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.