Téměř rok po nehodě - výzva

Od: Datum: 09.11.12 10:50 odpovědí: 17 změna: 21.11.12 22:29
avatar

Zdravím, v prosinci jsem měl lehčí nehodu, při které se bouchla do hlavy spolujezdkyně z auta přede mnou, šlo o nedobrždění a ťuknuní do onoho auta, tedy vina na mé straně.

Paní byla převezena do nemocnice, policie nemohla na místě nehodu uzavřít (nevěděla jestli je paní zraněná nebo ne). Po třech měsících mi přišel dopis, nehoda byla "bez zranění", zaplatil jsem pokutu a byl klid.

A dnes mi přišel doporučený dopis od Všeobecné zdravotní pojišťovny, že mám zaplatit náklady 3800 Kč, které "v příčině s tímto poškozením zdraví uhradila VZP".

Šlo o auto mého otce, kdy už jeho pojišťovna vozidla (kooperativa) po něm chtěla doplacení nějakých 3000 Kč (upřímně pořádně nevím za co, že by nějaká spoluúčast?), přišel o bonusy, a teď mi přišlo ještě tohle...

Je tohle běžný postup? Na internetu jsem se ještě dočetl tohle:

Jestliže při dopravní nehodě dojde k ublížení na zdraví, má zdravotní pojišťovna právo požadovat po jejím viníkovi náklady na léčení. Viník nehody je však většinou řádně pojištěn u své komerční pojišťovny a má uzavřeno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.
Komerční pojišťovna tedy uhradí náklady léčení příslušné zdravotní pojišťovně. Aby se však každý vyhnul komplikacím, je nezbytné reagovat na výzvy zdravotní pojišťovny a současně se urychleně spojit se svojí komerční pojišťovnou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 09.11.12 11:05

z té citace chápu, že se máš co nejdřív spojit s pojišťovnou, kde je uzavřeno povinné ručení. zkoušel jsi to? co ti tam řekli?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 11:12
avatar

Ještě nezkoušel, teď jsem dopis rozbalil a nestačil se divit... hlavně vzhledem k době, před jakou se to stalo jsem si už dávno myslel, že je vše vyřešené.

Odpoledne zkusím zajít na místní pobočku pojišťovny, jenže mám strach že se mnou "vyjebou", když ani nevím, jestli mám právo tohle po pojišťovně požadovat...

Jde o běžné povinné ručení u Kooperativy, nic extra navíc tam tuším není, a hlavně nehodu jsem zavinil já s otcovým autem a otcovým povinným ručením, nebude to taky trochu problém? Máme tam jít radši oba?

Od: asd*
Datum: 09.11.12 11:25

Pojištěné je vozidlo, nechápu proč to posílají vám a ne majiteli vozidla resp. pojistníkovi... Určitě tam jděte oba pokud je pojistník otec..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: au1
Datum: 09.11.12 11:26

vyjebat se sebou nesmíš nechat, povinný ručení v sobě skrývá pojištění škod na majetku, ale i škod "lidských"... vždycky máš u povinnýho ručení psaný limity plnění, např 100/100, tzn 100 mega na škody na majetku,a 100 mega na zranění či smrti účastníků nehody. nevím,jestli bude s tebou muset tatík, pokud bude pojišťovna prskat,zřejmě se tomu nevyhneš. ale tohle musí zacvakat pojišťovna, od toho povinný ručení je...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 09.11.12 11:08

Tohle se hradí z povinného ručení vozidla viníka - spojte se s pojišťovnou kde auto bylo pojištěné. Zjistěte si bonusy - někde při pojistné události zvyšují pojistné a mohlo by to vyjít dráž než zaplatit sám...

Předchozí doplatek 3000,- - to byla spíš havarijní pojistka jeho auta - spoluúčast..?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 11:14
avatar

možná jsem to nenapsal úplně srozumitelně, auto mého otce jsem řídil já, já jsem nehodu zavinil a narazil do auta přede mnou, tedy jeho opravu hradila moje pojišťovna a už za to jsem měl doplácet pojišťovně nějaké 3000, nehledě na to že povinné ručení se mírně zvedlo právě kvůli tomu že o bonusy přišel.

doplněno 09.11.12 11:15:

jeho opravu = opravu cizího auta

moje pojišťovna = pojišťovna mého otce

omlouvám se, před chvílí jsem přišel od lékaře, nejsem zrovna ve své kůži a teď ještě tohle :)

Od: asd*
Datum: 09.11.12 11:22

Nechápu za co jste doplácel, když pojišťovna má povinnost uhradit skutečnou škodu. Jedině pokud tam byl alkohol atd. Nebo otec (pojistník) má povinné ručení se spoluúčastí?

V každém případě teď ten účet předat pojišťovně ať ho zaplatí, od toho povinné ručení je...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 11:34
avatar

dobře, díky moc, to se mi docela ulevilo :) ne že bych ty 4000 neměl, ale zatím to pro mě jako pro studenta nejsou nejmenší peníze... odpoledne tam tedy zajdu, taťky vezmu radši s sebou.

jinak s alkoholem to nebylo, nic na autě taky ne (zimní kola s dostatečným vzorkem jsem měl taky). Schválně zkusím zjistit co ty 3000 byly, teď by mě to docela zajímalo.

Od: asd*
Datum: 09.11.12 11:42

Asi by stálo za to do těch 3000 vrtnout, jestli vás náhodou pojišťovna nepodvedla a nenechala si zaplatit neoprávněně - ze zákona má povinnost uhradit skutečnou škodu, žádné snížení plnění kvůli amortizaci a pane poškozený rozdíl si vymáhej po viníkovi sám... Taťku sebou protože pojištěné je vozidlo a pojistník je on. S pojišťovnou komunikujte prokazatelně

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petapeta*
Datum: 09.11.12 12:09

Otec mohl mít extrabenefit _ pojistníkovi byla přiznána rozhodná doba o 36 měsíců vyšší oproti rozhodné době za bezeškodní průběh. Dojde-li během tříletého období od vzniku smlouvy k pojistné události, pojistník se zavazuje pojistiteli vrátit slevu na pojistném za všechna pojistná období, v nichž byla sleva od počátku pojištění poskytnuta.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.12 12:12
avatar

to by mohlo být ono, pojištění tehdy bylo staré necelé dva roky.

Od: ifkali*
Datum: 10.11.12 20:50
Doibrý večer,
jestli můžu být zvědavý, jak to dopadlo?Se ptám, abych vědel jak jednají pojištovny v případě náhrad škod.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.11.12 21:40
avatar

Dobrý večer, jelikož se v pátek otec vracel z práce pozdě, jdeme tam až v pondělí. Určitě dám vědět jak jsem dopadl :)

 

Od: rybrcoul
Datum: 11.11.12 09:51

nerozumím tomuto : "tedy jeho opravu hradila moje pojišťovna"

proč, když auto je pojištěné na jinou osobu (otce). Z jaké pojistky je to hrazené? Když nemám auto, nemám pojistku a půjčím si auto od známého tak to znamená že jedu nepojištěným vozidlem?

Díky za vysvětlení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.11.12 13:00
avatar

ihned po napsání jsem napsal doplnění odpovědi, kde je to vysvětleno. Samozřejmě z pojistky otce se to platilo.

Datum: 15.11.12 11:06
avatar

Trochu se zpožděním, ale hlásím se :) jelikož jsem mezitím onemocněl, byl to řešit otec, Kooperativa to převzala, dostal potvrzení, to zanesl na VZP a tím by měla být věc vyřešena :) pro jistotu jsem si udělal kopii potvrzení, kdyby náhodou.. :)

Od: ifkali*
Datum: 21.11.12 22:29
Dobrý večer,
tak se to vyřešilo, bezva.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.