Neplacení povinného ručení na jawě 550

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý den,dnes jsem byl na technické prohlídce se svojí jawou 550 z důvodu změny majitele.Technická dopadla na výbornou ale když jsem ji chtěl přihlásit na sebe zjistil že původní majitel neplatil 20let povinné ručení asi od roku 1991.Ano šlo by to převést na mně i když ji neplatil.On ale neví u jaké pojišťovny měl uzavřenou smlouvu.A já nechci aby doplácel několik tisíc na povinném ručení,jak to mám udělat?Když to napíši na sebe nebudou po mně ty peníze vyžadovat?Neznáte náhodou nějakou webovou stránku kde se dá ověřit zda ji platil ne bo ne?Ale myslím si že ji určitě neplatil.Kde si jsem četl že když se to do nějakého roku neplatil tak se to automaticky zrušilo? Děkuji

5 odpovědí na otázku

0x

Tak to pomalu rozebereme, Vaše záležitost s pojištěním "pařeza" je rozhodná od doby nabytí tohoto vozidla. Pán od kterého stroj kupujete tento po celou tu dobu neprovozoval a tedy neplatil pojištění a jestli-že je to od doby před dvaceti lety tak po dvou letech se také promlčuje doba pro odevzdání SPZ do depozitu. Pro lepší odpověď uvádíte málo informací, jako např. zda s tím jezdil nebo zda-li byl na TK a kdy naposledy atd. Pojištění je pravděpodobně již dávno zrušeno ale to musí ten dotyčný vědět asi by ho uháněli o zaplacení nějakého nedoplatku. Tak to jen na okraj.

On s tím nejezdil a neplatil pojištění.Naposled dělal stk v roce 1957 protože dřív se nedělávala.Zkrátka když to bylo nové.

doplněno 18.11.11 21:37:

A Vy mysítě že ten ,,Pán" nebude muset nic platit?

Tak o co vlastně jde? S tím jeho pojištěním - na to se v tomto okamžiku odpovědět nedá, když ani on neví kde bylo jeho pojištění vedeno. Pojišťovna ho nahánět nebude nemá jak. A to další jestli-že se něco objeví k řešení se bude řešit v ten okamžik, v tu dobu. Nevidím v tom problém v případě, že jeho pojištění bylo řádně ukončeno a zase je důležité vědět, kdy to asi tak řádově bylo? Je alespoň pěknej ten "PAŘÍZEK"?

pokud to potřebujete přihlásit na sebe tak potřebujete,kupní smlouvu,platnou stk,a zelenou kartu-platné poviné ruč na sebe,a tu stk na sebe nebo evid kontrolu,a plnou moc s převodem,víc vás nemusí zajímat,pokud něco nehradil je jeho věc ,bud měl dát do depozitu nebo platit ,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]