Nevyzvednutí předvolání

Od: odpovědí: 24 změna:

Dobrý den,

udělal jsem dopravní přestupek - projetí na červenou (skočila červená, kdy jsme mysleli, že to stihnem, tak tam těsně skočila červená, když jsme byl rozjetý tak, že bysme to stejně nedobrdzdili - je to moje auto, ale já jsem seděl jako spolujezdec a auto řídil můj syn. Teď mi přišlo od městské policie doporučená zásilka. Chci se zeptat, co když si jí na poště nevyzvednu? Co se mi může stát ze strany policie a jaký bude další postup?

24 odpovědí na otázku

 

 


1x

Vyzvedněte doporučenou zásilku a napište zde, co tam MP píše. Rady budou následovat:))

A postih taky. Nedávno mě takový šílenec málem smetl. Semafor za rohem-odbočuje se hned vpravo. Přes barák není vidět za roh. Já měl zelenou a on mi málem přejel špičky bot. Pak to tu brečí že nechce pokutu. Dodržujte zákony a bude dobře. Jen tak pro zajímavost: A upřímně! Kam jste spěchali?

to,že jste měl na přechodu zelenou neznamená,že zpoza rohu jedoucí auto muselo mít červenou(existuje zel.šipka)-to ale nic nemění na faktu,že tím spíš musí(na "šipku" jedoucí) dávat bacha...No a když si přečtete otázku tazatele-v určitém bodu a při určité rychlosti(povolené) je sice na úrovni auta právě padnoucí červená,ale auto má i v oněch 50 km/h pár metrů brzdnou dráhu-tudíž by i při max.brždění "zůstalo viset" v půlce křižovatky...Nedá se to paušalizovat a omlouvat-ale jsem již pod semaforem na oranžovou-těžko můžu bezpečně zastavit,tak abych nikoho neohrozil a neomezil-mimoto semafory mají x vteřin prodlevu(podle provozu,tvaru křižovatky atd.)

Tuto křižovatku znám a naskočí nejdřív autům červená a asi po 3 vteřinách zelená přechodu. Autem nejezdím, takže diskutovat proč je na semaforu oranžová nehodlám. Mým laickým rozumem proto, abych neprojel tu červenou. Ale asi se to stát za určitých okolností může, to uznávám.

 


0x

To nepomuze, klidne ji vyzvednete, bezte podat vysvetleni a odmitnete vypovidat. Takhle je vyresena drtiva vetsina prestupku.

 


0x
avatar kapkanadeje

Dobrý den, provedou náhradní doručení a když si nevydzvednete znovu, posuzuje se to jako doručené. V řízení se dále bude pokračovat bez Vás.

doplněno 16.11.11 08:29:

Je samozřejmě lepší se nevyhýbat a spolupracovat.

doplněno 16.11.11 08:32:

Můžete použít ustanovení Obč. zákoníku o osobě blízké.

cenné a praktické rady jak v obdobné (nejen)situaci pustupovat jsou na www.straznici.com Dělat "mrtvého brouka" nic neřeší-právě naopak-zadělává na velké problémy...


Můžu se zeptat, jaký bych z toho mohl mít problém?

V podstate zadny, prijde vam za nejaky cas primo vymerena pokuta se slozenkou, body budou strzeny automaticky a pokud nevyzvednete ani to, tak exekutor uz vas nejak nakontaktuje ;)

 


0x

A měšťáci to natáčeli na kameru, když vás nezastavili hned?

 

 


0x

po nevyzvednutí na poště Vám bude obákla po 10 dnech vhozena do schránky a bude považována za doručenou, pokud nemátze schránku měla by jí uložit pošta do najaké bedny...když to uděláte, nebudete mít možnost bránit se zákonným způsobem

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]