Dědictví automobilu a následný prodej

Od: Datum: 08.11.12 09:37 odpovědí: 1 změna: 08.11.12 10:10

Dobrý den, zdědila jsem po otci osobní automobil, který ale nehodlám využívat a chci ho prodat.

Chtěla bych vědět, jak to bude se změnou majitele. Přijde mi zbytečné si auto nechávat přepisovat na krátkou dobu než najdu kupce na svou osobu...

Jestli je možné pak po prodeji nechat zapsat rovnou nového majitele, samozřejmě by se ke kupní smlouvě doložila ověřená kopie toho rozhodnutí o dědictví, aby bylo jasné, že já s tím automobilem mohu disponovat.

Děkuji za odpověď

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 08.11.12 10:10

ke změně majitele dochází prodejem, auto odhlašuje provozovatel uvedený v registru, nebo jeho přímý dědic...registrací na sebe docílíte toho, že budete zproštěna povinnosti uhradit eko-daň, po prodeji auta nový majitel již ekodaň platit nebude...tedy pokud se na toto konkrétní auto vztwhuje...to je výhodou "přepisu na dědice"... a je to zdarma...auto přihlásíte bez poplatků...v každém případě někdo musí auto odhlásit na nového majitele, takže na ten úřad stejne někdo musí zajít...a ptejte se tam, tam s e přihlašuje...

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.