K čemu slouží lemy blatníku?

Od: Datum: 06.12.12 15:58 odpovědí: 12 změna: 07.12.12 05:48

Dobrý den, k čemu slouží lemy blatníku u auta?zabrání korozi lemu?díky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 16:00

pokud myslite plastove lemy tak ty podporují korozi .. proč tam jsou? netuším.. asi z desingoveho duvodu... ale trošku to nedomysleli...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.12 16:02

Zabrání tomu, aby byla koroze vidět *smich*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.12.12 16:03

Taky je vyžaduje STK, když vám přečnívají pneumatiky do stran.

Od: martinxx1
Datum: 06.12.12 16:06

aha diky lemy mi zatim nehnijou tak to chci tak udržet po celou dobu životnosti auta,mám seat ibiza 1997

Datum: 06.12.12 16:06

Jsou dobré k vůli STK. Pokud je sežraný kovový lem korozí, tak ho plastový schová a auto STK projde. Oprava je přitom pár korun za lem. Navaření nového lemu je lepší, byť dražší.

Lem dobře chrání proti odlétávajícímu štěrku. Podmínkou je správné nalepení, aby se pod něj nedostávala voda a mohla odtékat a nedržela se uvnitř pod ním. Poud se to dodrží, tak je plastový lem dobrým štítem a chrání lem kovový, ale jen zvenčí. Z podběhu se musí podběh vytřít nějakým nátěrem na podvozky (bitumen, body 610).

Takže je takový víceúčelový, podle toho, jak kdo ho použije. Já osobně ho nemám na autě a ani nechci. Kazí design a nebudu riskovat špatné lepení a následnou silnou korozi. ;)

doplněno 06.12.12 17:49:

Oprava: Body 910 šedá

Má zkušenost jen s Body 910 šedá. Černou jsem nechtěl. Pod autem je pak tma, jak barva žere světlo a neodráží. Zatím nepraskl a dobře přilne na jakýkoliv nátěr a je přelakovatelný sám. Musí se nanášet na ozákladovaný povrch. Na čistý plech nepřilne (nedrží).

Datum: 06.12.12 16:19

ok diky na jařechci jet do mičky a pak natřít nejakym tim náterem blatníky a prahy zespoda co by jste doporučily?přemíšlel jsem nad tímhle BODY 930 http://www.eshop-barvy.cz/detail.asp?idzbozi=360200000083

na spodku auta mám ješte starý nátěr a vypadá slušně tak bych ho chtěl obnovit

Datum: 06.12.12 16:24

Pokud myslíte třeba plastové lemy na felicii, tak ty se dávají proto, že je majitel má shnilé blatníky a nechce s tím nic dělat, protože třeba na to nemá peníze a nebo neví, co s tím. Proto si tam dá lemy plastové, aby to zakryl a nebylo to vidět. Jenže pod nimi to hnije ještě více. Ale není špatné, dát blatníky pod lak. Tím dojde k optickému rozšírení auta do boku. Ale musí se to umět udělat.

Od: buss®
Datum: 06.12.12 17:38

A jaké lemy? Kdyby u plechu vůbec nebyly ... mohly by tam být hrany?

Datum: 06.12.12 18:56

a jeste jem se chtěl zeptat,je lepší vyžší nebo nižší pneu? jedná se o 13"

Datum: 07.12.12 02:32

Normální vyžší. Žádné tenké boky. Možná u nějaké audi nebo porsche to vypadá dobře, ale prakticky na našich silnicích jsou nízké nepraktické a hrozí defekt.

Od: hop®
Datum: 07.12.12 02:58

Šmarjá Gumídku, VYŽŠÍ... *zed*

Taky nemusíš od tazatele zkopírovat vejfuk i s nárazníkem... *smich*

Datum: 07.12.12 05:48

ok zvažuji koupi 14"kol namísto 13"má to nějaký přínos?u tohoto auta?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.