Renault 1,4 osmiventil rok 1998

Od: Datum: 07.09.14 20:17 odpovědí: 3 změna: 09.09.14 11:52

Při výměně řemenu na rozvodech není čitelná šipka pro správné nasazení, je tam 96 zubů a tím rozteč mezi označením 46 a 50, který rozteč přijde od vačky ke klikovce směrem dopředu k altenátoru.

Děkuji za radu


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 08.09.14 16:05

Za prvé rozteč je rodu ženského - Ta rozteč. Za druhé, jestli chceš mít větší šanci na odpověď nafoť detaily řemenovývh kol na klice a na vačce a celkový pohled na rozvody.Určitě je tu víc lidí, kteří ti odpoví ačkoli nemají renaulta, než těch, kteří maji renaulta a zároveň i vědí vo co go. Podle tvé odpovědi logicky více zubů na tu stranu, kde bude řemen delší, patrně tam budeš mít i kolo na vodní pumpu, tu také vřele doporučuji vyměnit.

Lidi, proč do toho vrtáte, když o tom nemáte páru. Přece není nic jednoduššího, než si poznačit polohy hřídelí s nasazeným řemenem. A pak jej teprve sundat a nasadit nový.

doplněno 08.09.14 20:25:

Když si koupíš trochu lepší sadu, budeš tam mít popsán návod na nastavení. Já osobně, pokud to jde, kupuji sadu od SKF s řemenem Gates a vždy tám byl přiložen návod na montáž. Mechanik s takovou praxí a s takovou zkušeností není hoden toho jména.

A ty fotky by nešly dodat?

doplněno 08.09.14 20:32:

Na řemenici na klice by měla být značka. Svisle pod osou klikovky by měla být značka na krytu rozvodu. Na vačkové řemenici je také značka a téměř svisle nad osou vačky je ryska na krytu ventilů. Najdeš to tam takhle, než půjdeme dál?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.09.14 19:55

Díky za odpověď povedlo se, a nýní si přestav kolego že do toho vrtal automechanik žádný novic, ale 10 let po vyučení a nevěděl jak pokračovat, dále koukal jak barevnej do hodin

Datum: 09.09.14 11:52

Velké díky za výpomoc už to běží, foto jsem nemohl dodat počítač je veterán tak tak z něho něco vyloudím, natož cokoliv odeslat

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.