Polopřevod -chci mít vše v pořádku

Od: Datum: 06.12.12 02:35 odpovědí: 16 změna: 07.12.12 19:10

Dobrý den, moje situace je následující :

Před pár dny jsem na kupní smlouvu koupil Felicii v polopřevodu, je to moje první vozidlo a navíc první vozidlo v rodině ( proto ta neinformovanost ). Auto je odhlášené na pána A který zjevně automobil prodal panu B a ten ho prodal mě. Pána A tedy neznám. Nemám rád nedodělané věci a nechci se zbytečně vystavovat oplétačkám, kvůli procvaklému technickému průkazu atd, chci tedy mít všechno vpořádku, včetně toho že rád zaplatím ekopoplatek. Takže shrnuto : Mám velký TP odhlášeno na pana A, malý procvaklý TP majitele který automobil odhlásil na pana A, Zelenou kartu pana B který tvrdí že převod bude jednoduchý a tak mi zatím nechává auto pojištěno než si ho pojistím sám, potvrzení o emisích a kupní smlouvu mne a pana B. Otázka tedy zni, jak a jestli vůbec mohu nějak vozidlo přehlásit na sebe, nechci se vyhýbat ekopoplatku, chci být zapsán v tp. Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.12 08:19

Je to opravdu jednoduché = Vy jako osoba, která chce vozidlo provozovat a být zapsána v evidenci vozidel stačí - mít kupní smlouvu od osoby zapsané v odhlášce a dalších osob, které to od něj koupili - NAVAZUJÍCÍ KUPNÍ SMLOUVY OD pana B- tedy toho v odhlášce. S evidenční kontrolou a dokladem o pojištění přepsat /registrovat na svou osobu. Tam také dojde k zaplacení poplatků.

doplněno 06.12.12 09:16:

Pro laybora *bzum*= ZÁMĚRNĚ JSEM POUŽIL PÍSMENO " B "! - jako A vnímám původního majitele = proto jsem to i popsal slovy osoby v odhlášce! Vůbec nechápu v čem že se to mýlím? ŽE BY V PÍSMENKÁCH? To je opravdu TRESTUHODNÉ!*haha*

Ohodnoceno: 2x

Od: laybor*
Datum: 06.12.12 08:43

To kdokoliv - myyslim že se mýlíte s panem B - ten v odhlášce není ,v odhlášce je pan A.

Tak jednodušše - napsat si kupní smlouvu od pana A ( o panu B registr nic neví když není v odhlášce a pro registr jsou další smlouvy mezi B-C,C-D zbytečné) , udělat evienčku , uzavřít povinné ručení a vydat se na registr.

Povinné ručení je dobré si uzavřít hned po koupi vozu - bývalý majitel - tedy spíš překupník Vám nakuká cokoliv a vůz může být nepojištěn (že máte zelenou kartu od minulého majitele neznamená že je pojistka zaplacená)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 06.12.12 09:19

Opět se nemůžu doplnit - trestuhodné to rozhodně není , jen můžeš záměnou písmenek zmást tázajicího .

Od: buss®
Datum: 06.12.12 11:08

A vs B, odpovězte si kdo je vlastníkem vozidla.

Datum: 06.12.12 12:03

Vlastník je B -pokud má kupní smlouvu od A.

Od: thesecond*
Datum: 06.12.12 11:02

Ok takže by to ve skutečnosti nemělo být tak komplikované jak jsem si zpotčátku myslel. No prodávající je vcelku milý chlapík který se snaží spolupracovat /ergo auto přivezl do jiného města, dal mi ho na dvě splátky co se jeho straný týče jsem spokojen. V případě že by ale k nějakým komplikacím došlo a smlouvu z předchozího prodeje, A-B bych nedostal. - Je tu ta možnost žebych si smlouvu napsal sám i pokud nevím přesné datum jejich prodeje?

Jinak moc děkuji za vaše odpovědi, budu o něco klidněji spát :))

Datum: 06.12.12 12:01

Registr o panu B nic neví - není na něj odhláška ani dohlášení , tak ani smlouvu mezi A-B nebude požadovat,

ale z hlediska majetkoprávního vztahu a ČKP si smlouvu mezi A-B napište - prodávající B by měl vědět datum kdy to koupil od A.(popř by měl mít smlouvu koupi od A a dát Vám kopii (což je nereálné))

Datum: 06.12.12 12:25

Tak jsem s ním mluvil a prý mi smlouvu mezi ním a panem A na kterého je to odhlášeno dá. Tudíž když půjdu na uřad se smlovou jejich a mojí tak by to mělo být vpořádku ne?

Od: nu*
Datum: 06.12.12 14:57

ano., bude to v pořádku

Od: wolodyjowski
Datum: 07.12.12 11:48

Plná moc od pana "A" panu "B" k provedení převodu vozidla by mohla stačit. Přeptejte se nejlépe na úřadě,kde budete vozidlo přihlašovat.

Od: nu*
Datum: 07.12.12 11:56

ale pan A NEPŘIHLAŠUJE AUTO...k čemu bude tedy plná moc

Od: asd*
Datum: 07.12.12 13:12

a tak mi zatím nechává auto pojištěno než si ho pojistím sám

Na tohle pozor, lepší je preventivně nedůvěřovat a hned pojistit - pokud on pojistku zruší a vy s tím nabouráte tak můžete mít problém...

+ dohoda s prodávajícím že pojistku může zrušit hned (aby neběžely zbytečně dvě smlouvy současně)...

Datum: 07.12.12 15:40

No auto zatím stojí na parkovišti jelikož já díky autoškole jenž neodržuje zákony čekám na vydání přepisových dokumentů abych si mohl závěrečnou zkoušku udělat jinde. takže myslím že s bouráním snad problém nebude :)

Datum: 07.12.12 19:10

Nejde jen o bourání, jde i o ČKP, pokud nebude auto pojištěno tak se přes smlouvy postupně dostane k Vám a budete platit ;)
Jinak pokud je auto v odhlášce na člověka se kterým máte smlouvu, tak pro registr by měl stačit nějaký cár papíru kde bude něco o tom, že auto na sebe přihlašovat nebude a bude ho přihlašovat ten a ten (u obou nacionále). Vím, že ten formulář byl dokonce i u nás na registru- vím, že to řešil ten člobrda který kupoval mé auto :)

Datum: 07.12.12 17:07

Jako PRVNÍ věc si ihned uzavřete PR na svoji osobu a auto co jste koupil! nejlépe což již asi nejde splnit, s datem koupě na KS! A zbytek-dojít pro info na úřad!

PS a jak když teprve děláte AŠ vyřešíte cestu na STK k provedení evidenční kontroly bez které nelze dokončit přepis!

doplněno 07.12.12 18:37:

Sry ale z dotazu jsem udoudil,že jsi jediný kdo bude mít řp.Jinak nám s manželko taky stálo auto skoro měsíc před zkouškami,ale tenkrát se EvK nedělala!

Datum: 07.12.12 18:31

Já mám výcvik za sebou, jen čekám na termín zkoušky, takže hned po tom. / Auto tam snad nutně nemusím řídit já :) .

doplněno 07.12.12 18:43:

Vpořádku, ano jsem jedinný ale mám ochotné kamarády, případně souseda. S tímhle problém nebude, jak říkám šlo mi jen o to jestli to na mě půjde přihlásit, což zjevně půjde takže já jsem s odpovědmi spokojen *tanec* . Ještě jednou děkuju všem!

doplněno 07.12.12 18:44:

Navíc doufám že se mi podaří zkoušky mít příští max přezpříští týden, což je i +- čas kdy se felda bude přihlašovat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.