Jak neplatit čkp

Od: Datum: 07.11.12 14:15 odpovědí: 9 změna: 08.11.12 18:49

Dotaz na pana Cukráře-chápu vaše odpovědi dobře, že když jsme měli auto 8 měsíců na dvoře a nejezdilo a ted nám přišlo,že dlužíme od čkp tak jim můžeme napsat,že jsme ho neprovozovali podle zákona168/1999- děkuji za odpověd

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.11.12 14:46

sice nejsem p. Cukrář ,ale klidně jim to napsat můžete ,ale nebude to k ničemu . Já poslal potvrzení ze servisu a stejně jsem platit musel

Od: exon®
Datum: 07.11.12 15:44

To vám nejspíš nepomůže a prokázat to nijak neprokážete, že auto nejezdilo... Píště značky do depozitu.

Od: nu*
Datum: 07.11.12 16:01

pokud nechcete platit, musíte to dotáhnout až do konce...většinou všichni couvou pod hrozbou žaloby, nebo po podaném elektronickém platebním rozkazu...občas se někdo sopudí, ale zatím nebyl vydám žádný judikát vyšších soudl, není se proto o co opřít...u mestských soudů to zpravidla vyhrává ČKP, protžer se sedmíčci a další osamocení bojovníci hájí osobně...u odvolacích by to ČKP měla prohrát...

Musíte si nastudovat zákon č.168, kde je hned v úvodu uvedeno, co je to provozovat vozidlo...je to tam JASNĚ NAPSÁNO...

Když prokážete, že jste vozidlo 8 měsíců jako nepojízdné parkoval na veřejně nepřístupné komunikaci - ny svém pozemku, a současně uznáte jen to, že jste se sice dopustil přestupku tím že jste neodevzdal značky, a budete na tom trvat až do zdárného konce, mte naději na úspěch...ale to málokdo vydrží, a s tím ČKP počítá...

Pokud nechcete platit, musíte do 30 dnů zareagovat průkazným způsobem, pak je dokazování na ČKP...

Pokud se na to necítíte,m tak plaťte...

Datum: 07.11.12 20:15

Problém ale je, že se většinou nelze odvolat, protože ČKP Vás většinou žaluje na částku do 10tis Kč.

doplněno 07.11.12 20:48:

@milancukrar A nebo také dopadne, jako jiní, kteří byli odsouzeni k zaplacení dlužné částky i když vozidlo neprovozovali. I stím je třeba počítat. Výsledek je nejistý a nelze dopředu předvídat vývoj. :)

Datum: 08.11.12 17:59

andelck-proti jakékoli žalobě se lze odvolat,při jakémkoli soudním sporu se lze odvolat(soudnictví v ČR je dvoustupnové) atd.-stačí si jen povrchně pročíst zákon č.1 neboli Ústavu ČR...

doplněno 08.11.12 18:02:

a pro tazatelku-opravdu se nebát a jít do nich-stejnými arogantními hrozbami jako používají oni-tzn. "naznačit" jim,že se necháte zastupovat velmi renomovaným(rozuměj velmi drahým) právním zástupcem,protože i ten si rád vydělá,obzvlášt v bagatelních sporech vyvolanými ČKP...

Datum: 07.11.12 20:39

langrovka,

nemůžu komentovat příspěvky těch, kteří dobrovolně vzdali a zaplatili.

Já jemn můžu dodat ANO, můžete to tam napsat. Ale není to tak jednoduché, jak si myslíte...což svědčí že mnohokráte odmíntnutí ..nemá vliv.

Ale kdy vydrží dopadne takto:

doplněno 07.11.12 20:39:

takto:

doplněno 07.11.12 20:40:

všimněte si datumů..

doplněno 07.11.12 20:51:

@andelck , předvídat nelze žádný výsledek sankcí za přestupek.

Datum: 08.11.12 16:08

Datum: 08.11.12 18:05

Tohle je jeden můj případ s ČKP. Tvrdil jsem jí, že jsem předmětné vozidlo nikdy nevlastnil a neprovozoval, takže nejsem osobou povinnou platit příspěvek. Moje námitka byla přijata. Následně mi za adresu dali číslici 1 a poslali to znova. Tak jsem jim odpověděl stejně, ale to už neuznali. Dodnes nedořešeno. *smich*

Datum: 08.11.12 18:49

andelcku, řeším podobně pro kámoše, od roku 2003 nebyl majitelem vozidla a již 7x sdělili nemá vliv a požadůjí po čtvrté relevantní dokumenty. Věřím ale v úspěch, určitě nepůjdou k soudu..

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.