Jakou nabíječku na autobaterii?

Od: Datum: 05.12.12 14:08 odpovědí: 5 změna: 05.12.12 21:31

Děkuji mnohokrát za odpovědi na můj dotaz. V jedné z odpovědí bylo doporučeno uvést pro lepší názor název autobaterie. Tedy je to: VARTA B19, 45 Ah-12V.

Jelikož nabíječku mám půjčenou uvažuji o koupi nabíječky .Jelikož jsem sama a ještě k tomu ženská nevyznám se v tom množství nabízených nabíječek baterií, tak bych vás prosila o doporučení.

Na internetu jsem se také dozvěděla, že existuje nabíječka bateriií-uržovací, která by možná mohla pomoci vyřešit můj problém s méně častým provozem vozidla a tedy s častým nabíjením. Parametry: napětí 12V-kapacita 10-250 Ah. Popis funkce:střídavě nabíjí a vybíjí akumulátor,čímž jej udržuje v ideálním stavu. Prosím o Váš názor zda by byla v mém případě vhodná, nebo by bylo lepší zakoupit klasickou nabíječku.

Ještě jednou díky za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.12 14:39
avatar

Udržovací nabíječky mají pro ženu jednu podstatnou výhodu - strkají se většinou do zdířky zapalovače, takže nehrozí přepólování baterie. Mají čip, který sleduje úroveň nabití, takže nehrozí přebíjení a vyvaření baterie.

Počítejte, ale s tím že jsou pravděpodobně několikrát dražší než obyčejná nabíječka ze supermarketu, spotřeba proudu na udržování bude vyšší než když baterii jednou za měsíc dobijete klasicky a navíc budete muset i u takzvaně bezúdržbových bateriíí hlídat a dolévat hladinu elektrolytu.

Výhodou za to budou stoprocentní starty i za mrazů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artemio2*
Datum: 05.12.12 15:18

V Lidlu prodávali bezvadnou nabíječku s udržovacím režimem asi za 440 Kč.To by úplně stačilo.Najdi si ji na netu,třeba bude někde v nabídce.Prodávají dokonce i solární nabíječky,ta se dá do zdířky od zapalovače a sluníčko za oknem se o baterii postará.Tam je ale cena od 1500 Kč výše.Nemám vyzkoušené,ale tu z Lídlu používám na baterii v karavanu,je spolehlivá a za pár korun.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.12 15:24
avatar

Takovou nabíječku používám dva roky,má nastavený nabíjecí proud při plně nabité baterii na minimu.Nabíjení není většinou potřeba každý týden,v zimě stačí baterii vymontovat z auta a nechat nabíjet přes noc.Pak už s tím vystačí měsíc,v létě nabíjím jednou za sezonu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xx*
Datum: 05.12.12 15:23

Děkuji za odpověď. V tom případě bych chtěla normální nabíječku - ještě Vás chci poprosi o Váš typ. Děkuji

Datum: 05.12.12 21:31
avatar

Moje nabíječka pochází z Lídlu,název je ABSAAR stála asi 480 Kč.Zrovna s ní baterku nabíjím.

JABRAKA

doplněno 05.12.12 21:33:

Ještě dodám,pokud nastanou mrazy,tak je skutečně důležité,aby baterka byla nabitá na plnou kapacitu.Proč?Při plném nabití má kyselina uvnitř největší hustotu,nehrozí zamrznutí.To by mohlo mít zničující následky na články v akumulátoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.