Propadlá STK i emise a vůz jezdí stále

Od: Datum: 04.12.12 19:13 odpovědí: 20 změna: 06.12.12 19:15

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Bydlíme v panelovém domě a jeden ze sousedů má na své felicii již cca čtvrt roku propadlou technickou a emise, ale nic to s ním nedělá, s vozem jezdí dále, jako by se nechumelilo.

Bylo by mi to vcelku jedno, ať si každý dělá v uvozovkách, co chce,ale...

Jeho Felicie již z laického pohledu by legální cestou ani STK projít nemohla. Na každé křižovatce tento soused gumuje a podle toho taky vypadají jeho zimní - jinak ,,celoroční" gumy ( jezdí s nimi i v létě ). Již z laického pohledu jistě nedosahují stanovené 4 mm hranice. Dále nesvítí zpáteční světla, osvětlení SPZ, je felda značně zkorodovaná - díry v plechách zkrz na zkrz.

Jak říkám, bylo by mi to vcelku jedno, ale vcelu se bojím o naše, i cizí děti, které si kolem baráku hrají. Např. sjeté zimní gumy, nyní sníh a jeho jízdní styl = přímo vražedná kombinace. Však asi víte, jak to myslím.

Otázka: Co proti tomu mohu dělat? Předem říkám, že budu chtít zůstat v anonymitě - netoužím po sousedských hádkách...

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 19:24
avatar

co takhle občanské upozornění na místní obvodní oddělení -typ vozu a jeho značku si vemte sebou

nebo prostý anonym *smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.12 20:02
avatar

zavolejte na PČR, že je na té a té ulici takové auto a že si tento telefonát náhraváte a jak se nebude něco dělat do týdně že tuto nahrávku předáváte generální inspekci pro nečinnost, uvidíte co se bude dít a jakou rychlostí, stačí zavolat z budky na kterou nemíří kamera*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 04.12.12 20:30

Nahrát na video, vyfotit a zavolat PČR nebo přímo dojít na policejní oddělení nebo zavolat MP. Každopádně je takových aut strašně moc a kdyby každý měl řešit tohle, tak nemáme za chvíli co jiného dělat :-D Ale asi bych se zachoval stejně. Emise by mi nevadili, ale spíš ta technická, protože, když mě ráno takovéhle auto přejede, když mu selžou brzdy, nevezmu si na něm nic...

doplněno 04.12.12 20:30:

*nevadily

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda3*
Datum: 04.12.12 20:45

A jeje, nebyl jste kdysi v PSVB? Aneb prasknout to nechci ale hlasit to musim...

Neni to trosku jeho problem, jak a s cim jezdi?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.12 20:58
avatar

zeptám se když vám takovej dobrák převálcuje někoho z rodiny čí to bude problém?:(

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 04.12.12 20:51

Nerozumím vám co tady chcete slyšet, prostě jděte a oznamte, nebo anonymně práskněte, když to není vcelku jedno. Není to závist?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: greg®
Datum: 04.12.12 21:29

UDAVAČI!

Ohodnoceno: 2x
 
Od: cobrak*
Datum: 04.12.12 21:34

Dovolím si nesouhlasit. Nevíme, co za tím stojí. Třeba jsou to vyhrocené sousedské spory a tazatel chce jen "zaříznout" souseda, ale třeba je to dvanáctičlenná rodina nepřizpůsobivých, ktreří jezdí ožralí a ohrožují ostatní. To nevíme. Protonení fér o někom tvrdit, že je udavač...Ale jelikož je svoboda slova, tak jste v právu...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 05.12.12 16:29
avatar

Proč hned takové silné slovo gregu?Nebo máš stejné auto,jak popisuje tazatel a chováš se stejně? Já bych se jednoslovně vyjádřil slovem PREVENCE!

Fakt,že denně jezdí takových magorů stovky a navíc ožralých a zfetovaných je výsledkem zanedbané PREVENCE.

Už jen fakt,že nemá platnou TK znamená,že nemá na silnici co dělat a tím,že ho tazatel oznámí na PČR,možná zachrání někomu život..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: praskho
Datum: 04.12.12 23:15
Toto co jste zde napsal, vytisknere a nalepte na auto, či radějii na vchod paneláku, kde bydlí xxxlidí, a uvidíte jestli to pomůžete, bzde to anonymně a dotyčný si to bude moct pročíst,nebo mu vhodtte přímo do schránky, ale práskat ho hned úřadům, že ho nějakej anonym čtvrtroku sleduje není řešení, to je práskutí, nic víc.Zachtovejte si aspon trošku cti!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 05.12.12 05:35

Jojooo, i takhle hluboko se dá klesnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lorden
Datum: 05.12.12 09:16

VŠEM, kteří mi jakkoliv poradili, moc děkuji. VŠEM, KTEŘÍ MĚ TU NEGATIVNĚ ODSUZUJÍ, chci napsat ještě následující:

Ano, jedná se o ,,poloromskou" komunitu, s kterou má problémy vícero lidí z baráku. Sousedy, kteří bydlí ,,pod nimi" již během třičtvrtě roku 3 x vytopili. Bydlí jich tam jak švestek, pořád je slyšet křik, dupot, řev,... Kouři ve společných prostorách domu, kde je to zakázané apod. ...

Toto vše by mi ani tak osobně nevadilo, protože s nimi ,,přímo" nesousedím - ani na patře, ani pod nimi. Co mi ale fakt vadí je to, co jsem již zde popisoval. Skoro se bojím děti posílat samotné ven. To, jaký je styl jízdy řidiče z té Felicie - to je něco neuvěřitelného. Jak jsem již psal - samá gumovačka, brzda, plyn, ručku používá snad více, než blinkry. POKUD SE CHCE NĚJAKÝ ŘIDIČ ,,VYBLBNOUT", nechť si jde ,,zařádit" někam na polygon a ne na veřejnou komunikace, kde si hrají děti!

To, že jsem si všiml, že má propadlou STK ( kterou by tedy asi ani klasickou cestou neprošel ) a emise jsem si všiml jen náhodou, když jsem venčil psa a šel jsem kolem jeho zaparkovaného vozu...

Datum: 05.12.12 09:52

Moc se mi libi ta vase veta "POKUD SE CHCE NĚJAKÝ ŘIDIČ ,,VYBLBNOUT", nechť si jde ,,zařádit" někam na polygon a ne na veřejnou komunikace, kde si hrají děti!"

Co kdyby si ten cikan sel stezovat na vas, ze nechavate sve deti si hrat na verejne komunikaci a on pak tudy nemuze jezdit autem, nebot ma strach, aby mu nevbehli pred auto?

Na hrani je prece park, hriste, ale ne ulice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lorden
Datum: 05.12.12 11:44

Přesto, že je ulice označena touto dopravní značkou, značící začátek a konec platnosti a řidiče v této ulici jezdí jak magor a zcela určitě rychleji, než je povoleno?

Děti si samozřejmě nehrají ,,na silnici" ale u baráku. Neznamená to ale tedy, že by do silnici nemohli vběhnout, i když jim do hlavy stále tlučeme, co a jak se má...

Datum: 05.12.12 12:00

To nevíte, že pro Cikány naše zákony neplatí? Při tom při projednávání přestupku je jedno z možných rozhodnutí i zabavení věci!

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 05.12.12 15:29
avatar

Od toho jsou kontroly na silnici.Před měsícem jsem, viděl u Kauflandu,jak policie kontrolovala právě evidenční značky u zaparkovaných aut.Na každého přestupkáře jednou dojde.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.12 05:44
avatar
Nějak vám nerozumím? Jakou evidenční značku? Myslíte nálepky na registrační značce? Pak nechápu smysl této činnosti. I kdyby byly "prošlé" nic to neznamená. A o přestupku nemůže být řeči. Zřejmě se při výkonu služby nudili, tak si našli zábavu. Proč by dělali něco smysluplného, že?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: itan71*
Datum: 05.12.12 19:15

Jednoduše za ním jeďte jak policajt v civilu a za jízdy zavolejte 158 že před Vámi jede podivné auto a podivně se chová jako by byl pod návykovou látkou popište kudy jede atd. *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mathers322*
Datum: 06.12.12 19:15

Dost asi záleží v jakém je to stavu no, nechal bych ho ať si jezdí, jednou dojede :D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.