Autoradio Pioneer deh -2900mp

Od: Datum: 26.04.11 18:35 odpovědí: 8 změna: 03.05.11 16:27

prosím vás máte někdo z vás český manuál k autorádiu Pioneer deh-2900mp?

nevím si rady jak uložit stanice tak,že když vytáhnu "čokoládku" aby mi ty stanice zůstaly uloženy, nejde to nějak tak nastavit?

nebaví mě to pořád každý den hledat stanice a zase ukládat

děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 26.04.11 20:05

zmáčkne se tlačítko 1, pak se naladí stanice, poté se opět tlačítko čšídlo 1 přidrží dukud pioneer nepípne, a tak dál s dalůšími tačítky předvoleb, pokud po vypnutí rádio ztratí nastavení , je rádio špatně zapojené, stačí zaměnit dva kabllíky a půjde to, je to to upozornění i v manuálu

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.04.11 20:14

ok, děkuji zítra zkusím udělat dle vašich rad, jenže pokud je špatně zapojené, které ty káblíky bych měl teda prohodit?

nemáte někde náhodou schéma zapojení?

Datum: 02.05.11 18:59

tak mám to zapojené,a vše už je OK! (dle schénatu)

a ještě dotaz zda by šlo to rádio zapojit tak aby když vytáhnu klíč se zapalování aby se mě rádio vyplo,ale aby tam zůstaly všecnhy nalazené stanice.

Datum: 02.05.11 19:10

Máš to v tom schématu- pin 4 a 6. Na 6 bude uržování paměti a 4 bude na zapnutí. Předpokládám, že jsi měl ty kablíky původně spojené ne?

Datum: 02.05.11 19:25

no to já nevím, mě ty káblíky co vedou "z auta" mám zapojené v konektoru, tak jsem pak jen napojil rádio a rádio hrálo pouze po zap. klíče, jakmile jsem klíč vytáhnul tak radio se vyplo a veškeré paměti se vymazaly

tak jsem jen prohodil káblíky 4-6, a už to zapnu i bez zasunutí klíče

jenž už se mi 2x stalo že jsem odešel z auta a radio nechal zapnuté

tak bych chtěl jen radu jak to prohodit abych vytáhnul klíč ale veškeré paměti zůstaly,

Datum: 02.05.11 21:16

Nu tak v prvé řadě si proměř zda je na těch pinech to co má být- stačí ti 12V žárovka s dvěma drátky, kostru máš na konektoru, nebo si ji najdeš a vyzkoušej ty plusy zda fungují tak jak mají. Pak by to chtělo kouknout na návod přímo k tomuhle rádiu zda nemá ještě něco u své části konektoru

doplněno 02.05.11 21:19:

Jen doplnim, že alespoň u mě je rádio připojené přes mezikus (ne redukci kvůli autu) ale rádio, mezikus kde je iso a pak teprve konektor v autě

Datum: 02.05.11 22:58

no, asi bude lepší když nafotím tý veškeré káblíky + konektory jak jsou propojené a návod k radiu nemám *plac*

Od: knowhow
Datum: 03.05.11 16:27

No, nejsem akreditovaný odborník, ale podlě mě to záleží na provedení autorádia.

Myslím to takto: vy máte v autě konektro ISO, zapojíte k radiu. V případě uvedených problémů s pamětí prohodíte kabely 4 a 6. Více udělat nelze. Nyní jsou kabely zapojené správně, ale...

Při nesepnutém kontaktu je napětí pouze na kabelu 6, rádio je vyplé, stanice drží (kabel 4 permanetně pod napětím). Při sepnutí se objeví napětí i na kabelu 6. Záleží na autorádiu jak s tím naloží. Některé se po přivedení napětí na pin 6 automaticky zapne do poslední uložené pozice před vypnutím. Po rozepnutí se zase vypne. Některá rádia je i po sepnutí prostě pořeba manuálně zapnout a po té zase manuálěn vypnout (můj případ).

DOufám že jsem to vysvětlil dost srozumitelně, je to můj názor a myslím si že s tím nic neuděláte.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.