Nádrž LPG - prodloužení homologace

Od: odpovědí: 6 změna:

Ví někdo kontakt na firmu,co prodlužuje homologaci LPG nádrží v autě?Po 10 letech se normálně musí vyměnit.

6 odpovědí na otázku

 

 


1x

S těni nádržemi na LPG je to podobné jako s těmi lékárničkami. Ministerstvo šlo na ruku lobby výrobců (asi nějaký úředník něco obdržel) a přes to, že nádrž nekoroduje a materiál stárne až po několika desítkách let, dali do vyhlášky, že se nádrž musí po 10 letch vyhodit do sběru! Při tom stejné nádrže - ocelové svařované tlakové lahve s obsahem 10 kg zkapalněného propan-butanu vesele obíhají z plníren ke spotřebitelům už více jak 30 let a jsou stále dobré!

přesně tak-normy na výrobu tl.nádob,jejich zkoušky,rentgen atd.jsou natolik dostačující,že v málokterém výrobním odvětví panují takto přísné nároky...Prostě legislativa v tomto smyslu budí oprávněný dojem finančního profitu zainteresovaných zákonodárců...Čili jak jsme naznačoval výše-situace vcelku běžně a za málo kaček řešitelná v odborném LPG servisu-jinými slovy odborně zrevidovaná nádrž,která splňuje normy,parametry atd. se do šrotu prostě nedává(bylo by to plýtvání)-malinko se "ošetří" její papírový původ ,aby se dostálo pokřivené legislativě...-nic neobvyklého...

No, to je asi právě o tom, že obíhají. Vždy se jednou za čas, dostanou do plnírny, kde si hlídají datum, a provedou revizi. Nevím jestli skutečně nebo jen na papíře, ale je. A tak holt se musí nádrž na LPG po těch 10 letech dát nová.

 


0x

Nejbližší sběrna kovového odpadu.

Dobrý den, po 10ti letech musí být nová plynová bomba. Nejde udělat na ni revize. Je to takhle v zákonu, taky mě to čeka nová stojí asi kolem 6 000,- Přemyšlím že plyn zruším. Když se stim autem nejezdí.

 


0x

Navštivte ve svém okolí LPG servis-možnosti jsou a nestojí ranec...,ale podrobnosti přímo s nimi...

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]