Dopravní nehoda vs totální škoda - co dál

Od: odpovědí: 10 změna:

Dobrý den mám škoda felicia rok výroby 1996 1.3 50 kw a včera jsem mel dopravní nehodu za kterou může řidič druhého vozu.Mám poškozený obě přední světla levý blatník a trochu zmuchlanou kapotu a bylo mi řečeno že pojištovna to vyhodnotí jako totální škodu.Mám 2 dotazy:

1)Kolik bych tak mohl dostat peněz.

2)Pokud dostanu peníze a nechám vozidlo opravit bude mé vozidlo odhlášeno z registru a odhlášeno s pojištovny? Pokud ano půjde to opět přihlásit?

Všem vřele děkuji za odpovědi.

10 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar hm

Obávám se, že dostanete hrozně málo. Jsou to hajzlíci. Tipuju tak 10-15 tis. Kč.


a když sinechám vozidlo opravit bude mé vozidlo odhlášeno z registru a odhlášeno s pojištovny? Pokud ano půjde to opět přihlásit?

totální havárie je hodnocena jako cena opravy ve zn.servisu převyšující tržní hodnotu auta(v ten daný okamžik) dle tzv.Eurotaxu...Jinými slovy je to spíše nepravděpodobné(pokud není hnutý nosník)-i kdyby,hypoteticky-k vyřazení vozidla z evidence již kolik let nedochází-je čistě vaší věcí jak s "vrakem" dále naložíte..Dostanete poj.plnění jako za celé auto-mínus zbytková hodnota použ.dílů...A pro doplnění ceny opravy-díly i v barvě jsou vzhledem k rozšířeností Feld dostupné-jde spíše o práci...Jinak třeba na aukru mám obě př.lampy i s blinkry za 299,-kaček(pro ilustraci)


Mám trochu zmuchlanou kapotu a chladič rozybí ale známí říkal že mi to nechá opravit jde mi jen o to kolik bych dostal a jestli auto vyhodnotí jako totální škodu.Tak moje auto vyřazeno z registru a z pojištovny nebude?

 


0x
avatar promon

Já měl Feldu v kombíku, byla rv. 95. Předloni dostala ránu na zadek, chlapík s Volvem nedobrzdil. Auto bylo hnuté v kastli, takže to pojišťovna dala jako totálku. Dostali jsme za ni 22tKč, za 6tKč jsme to prodali našemu automechanikovi - a auto dodnes potkávám jezdit po městě. Prostě kastli vytáhl, dal nový nárazník a pátý dveře a jezdí dál.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]