Elektrická stříkací pistole,jaká?

Od: odpovědí: 6 změna:

Zdravím,nevěděl jsem kam zařadit tuto otázku tak se ptám tady.Potřeboval bych poradit,chystám se na lakováni staré jawy.Nemám doma kompresor tak přemýšlím o koupi elektrické stříkací pistole,mohli by jse mě nějakou doporučit za rozumný peníz? popřípadě napsat jaké máte zkušenosti s elektrickou pistolí? slyšel jsem ze prská ale nechce se mě do toho valit moc peněz tak nechci kupovat kompresor a pistol.děkuji.R.

6 odpovědí na otázku

 

 


2x

Na malé práce se el. stříkací pistole nevyplatí a na karosářské práce se nehodí. Například lak na blatníku stříkaný kompresorem je rozhodně kvalitnější. Já si nechávám na lakování menších a členitých dílů ve specializovaném obchodě namíchat barvu do sprejů velikosti 600ml. Odstín namíchají dle přání a je jistota, že to neleželo měsíce někde v supermarketu kdy je potřeba dlouho protřepávat a ještě to pak prská. Není to zase tak drahé. Jen vypucování pistole je časově náročné a toho drahého ředidla. Na veteránské menší práce je to ideální. A když ti zbyde, máš odstín na případné opravy. Dělali jsme tím naposled čelo a masku Trabuka. Výsledek překlapivě dobrý.


Děkuji Vám za radu.Nevěděl jsem že ta elektricka je tak špatná.Přemýšlel jsem i nad tuto variantou ale zamitl jsem to kvuli spotřebě spreju ale jak vidím tak to asi bude opravdu nejlepší varianta.Je lepší si nechat barvu namýchat nebo koupit uz namýchanou? dá se koupit nějaký kvalitní lak ve spreji? Podle toho co píšete vidím že s tím máte skušenosti tak bych se ještě zeptal jaká by mohla být reálná spotřeba spreju velikosti 600ml na jawu 250 panelku? Děkuji s pozdravem R.

V případě, že povrchová úprava bude sloužit jen jako ochrana před korozí, tak stačí díly natřít štětkou nebo podobným jednoduchým způsobem. Má-li však ve výsledku být precizně renovovaný stroj, tak veškeré lakýrnické práce bych svěřil zkušenému lakýrníkovi, u kterého budete mít jistotu kvalitně odvedené práce, zvláště v případě, kdy sám nejste přesvědčen, že totéž zvládnete osobně.

 


1x

Přikláním se k názoru,že míchaná - spray je nejlepší řešení . O pistoli je třeba dobře pečovat,jinak jsou problémy. Vykitovat,kvalitní brus,plnič,kvalitně přeleštit jemným,přelakovat sprayem a hotovo .

 


0x
avatar 1jara

Pokud stříkací pistoli upotřebíte pouze jednou, je lepší si ji půjčit. Neboť kupovat nějakou levnou se nevyplatí, ne kvůli výrobci ale kvůli tlaku který vyvine. Čím větší tlak tím líp rozprašuje, dále se musí namíchat správná konzistence barvy.

 


0x

Připojuji se k názoru docenta a e250td, že lepší povrch se udělá při použití speje. Nevýhodou ovšem je , že barva není natužená a je pak pouze nednosložková. Její odolnost je menší než když se nastříká jako dvousložková. Nevím do jaké míry chcete moto renovovat a jaké máte možnosti (vypůjčit kompresor s pistolí). V každém případě je elektrická pistole na autolakování ta nejhorší varianta a škoda pěněz.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]