Pokuta za nepřipoutání pásem ve správním říze

Od: Datum: 04.12.12 17:21 odpovědí: 13 změna: 05.12.12 16:19

Dobrý den,chtěl bych Vás tímto poprosit o velikou radu.

Jednoho dne jsem projel křižovatkou,kde na protější straně stáli policiste ve služební octávii s radarem.Otočili se za mnou a po chvíli zastavili.Chtěli mi dát nejprve pokutu za nedodržení pruhu v křižovatce a když jsem se hájil tím,že křižovatka není nijak označená v kterém pruhu mám stát nebo,že tam není ani značka přikázaného směru tak řekli,že si nejsou tedy jistí a že mi daji pokutu za nepoužití bezpečnostních pásu.S přestupkem jsem nesouhlasil a tak začli vypisovat protokol ke správnímu řízení ke kterému jsem se vyjádřil,že ,,za jízdy tvrdím,že připoután jsem byl'' V tu hodinu kdy jsem kolem policistů projížděl bylo šero,na sobě jsem měl černé oblečení a kolem policistů jsem projel asi během 2 vteřin.Ke správnímu řízení jsem nebyl ani pozván a přišlo mi vyrozumění s tím,že jsem vinen.V záznamu je psáno,že je prý přestupek doložen videozáznamem,který jsem ani neviděl a pochybuji,že v takovém počasí a v krátke době 2 vteřin se zrovna zaměřili na mé pasy když chtěli nejprve pokutovat za špatné řazení v křižovatce.Chtěl bych se zeptat jak mám dále postupovat.

Předem moc děkuji za každou radu.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.12 17:36

Urcite je ve vyrozumeni take informace o moznosti podani odvolani proti rozhodnuti tusim ze je to do 14 dnu? Pote byste mel byt pozvan pred komisi, ktere by se meli zucastnit i svedci (policiste) a tam mate pravo se obhajit popr. Si vyzadat dukazni materialy. Alespon takhle jsem to mel ja... Ale uz je to par let...

Od: honzzik
Datum: 04.12.12 17:41

Děkuji za odpověď,ano je tam psáno,že se mohu odvolat,ale zajímá mně jestli je to vhodné řešení,jestli si tím ještě více nepohorším.A ještě bych se chtěl zeptat jestli ty důkazní materiály nemůžu někde na vyžádaní shlédnout dříve než na komisy,děkuji.

Datum: 04.12.12 17:41

tak todle se mi přesně stalo minulej rok šel sem do správního a měl sem to vzhledem ke své dosavadní bezůhonosti za 100kč plus 2 body bylo mi řečeno že to proti 3 policajtům neuhádám a at zvážím zda se kvůli stokoruně budu soudit a až se sejde rok s rokem a budu li bezůhoný body mi budou umazány původně sem byl rozhodnutej se hádat ale pak sem to zvážil a ustoupil nu ještě měsíc a bude po bodech :D

doplněno 04.12.12 17:45:

jo a po 23 letech ježdění sem se začal v autě používat pás *smich*

Datum: 04.12.12 17:50

Aha,tak to jste měl ještě štěstí :) Já to mám za 1600,- a 3 body.Proto mne zajímá jestli jde na ty důkazy se podívat dříve než před komisí.A u mne byli policisté jen 2.

Od: geryw
Datum: 04.12.12 17:52

Jdi k přestupkovému řízení. Existuje něco, jako je Generální inspekce bezpečnostních sborů. Ohlaš tam chování oněch policistů s tím, žes připoutaný byl, ale pánové tě prostě jen chtěli šikanovat. To, žes byl připoutaný, opakuj i při projednávání tvého přestupku. Pokud ti uloží pokutu, odvolej se. Z vlastní zkušenosti vím, že Gen.insp.bezp.sborů pracuje rychle, důsledně a tvrdě.

Datum: 04.12.12 18:13

Děkuji za odpověď,ale problém bude v tom,že jsem asi připoután nebyl :) A myslím si,že nemají žádný důkaz a řekli mi to až když jsem nechtěl přistoupit na pokutu za projetí té křižovatky a řekl jsem,že moc neznají asi dopravní značení a pak mi najednou tvrdily,že mi dají aspoň pokutu za pasy.Tak bych chtěl vědět jakou mám šanci u toho odvolání ve správním řízení.

Datum: 04.12.12 18:21

Pokud jsi si 100%jistý,že jsi byl připoután,tak odvolat a ještě na ty dva policajty podat stížnost na jejich inspekci!

Datum: 04.12.12 18:26

No,ale jak píšu,připoután jsem nebyl :(

Od: geryw
Datum: 04.12.12 19:15

tak to nikde neříkej a pěkně ty dva zmetky opláchni...

Datum: 04.12.12 20:46

Tak v tom případě na ně stížnost za šikanu-zastaví za přestupek a pak najednou ani neví zda to byl či nebyl a začnou s jinými věcmi!?V tom případu je ihned posílám do patřičných mezí s tím,že se asi o jejich nekompetetním jednání zmíním jejich nadřízenému toto funguje vždy dobře!

Od: nu*
Datum: 05.12.12 15:39

pomáhat a chránit?

Vše popřít, s ničím nesouhlasit...vše zpochybnit...

V jakém záznamu? Proto příkazu okamžitě podat odpor, tím se příkaz ruší a běží normální řízení...

Následně vše popřít, jednání policistů označit za účelová kvůli prvotnímu neúspěchu s křižovatkou a na tom trvat...

Datum: 05.12.12 16:17

jak to je vubec s pokutama ke konci roku... kdybych dostal ted pokutu tak v lednu už je promlčená:?

Datum: 05.12.12 16:19

je to stejný jako během roku pokud si pamatuju od spáchání přestupku by musel uběhnout rok aby se promlčel

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.