Naboural jsem auto vs fakturovaná částka

Od: odpovědí: 4 změna:

Dobrý den,

zhruba před 4měs. se mi stala jedna nehoda.

Na parkovišti jsem couval a zavadil o Octavii II TDI Black.

Při mé smůle zrovna jela okolo městská policie a začalo vyšetřování.

Policie si to nafotila a byl sepsán protokol.

Bohužel já jsem si to nevyfotil. Očividně si pamatuji, že byl poškozen nárazník, určitě prasknutý v jedném bodě cca 10x10cm a lak.

Před nedávnem mi došla FA na 15tis.

Majitel si samozřejmě nechal auto spravit v aut. servisu škoda. Nevyměnily celý nárazník, plasty, lak, materiál a práce.

Po mé iniciativě jsem zjistil, že díly se dají sehnat mnohem levnejsi. Např zadní nárazník oroginal na combi OC II stojí 3tis. s DPH.

Chápu, že si jej sschválně nechal vyměnit ve škodovce, ale dá se teď proti tomu nějak bojovat?

Není možné, aby částka byla tak vysoká.

PS: Možná to zní blbě, ale co když majitel dojel s autem domů a tam si jej třeba ještě více poškodil, (tak aby se to z fotek u PČR jevilo, že to tam bylo) a já te´d budu platit za to co bych nemusel, dále můžu žádat, že chci staré díly z Octavie? Co když byly ještě dobré a servis si je nechá zadarmo a může jej prodat dál?

Prosím o pomoc a každou radu.

Díky

4 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar axus

Dulezite je, cim si couval.

Pokud si couval necim, na co mas uzavrene povinne ruceni, mas tohle resit s pojistovnou. To si mel ostatne hned, jak byl sepsan protokol.

Pokud si couval s necim jinym, budes muset platit.

Co když byly ještě dobré a servis si je nechá zadarmo a může jej prodat dál?

Ale Ty, tim, ze zaplatis za opravu a nove dily, si ty stare dily nekupujes. Proc by si je mel dostat? Do toho ti nic neni, co s nimi dal bude.

 


0x

Kdyby ta "iniciativa" přišla trochu dříve, zjistil byste, že se dá couvat i bez poškození cizího majetku. Když způsobíte škodu, tak za ni nesete odpovědnost a měl byste věc uvést do původního stavu před poškozením nebo uhradit náklady s tím spojené. Pokud máte dojem, že Vás by vyšla oprava na menší částku, měl jste zařídit opravu sám. Nyní je vcelku pozdě na řešení této situace.

 


0x
avatar promon

Mě ta cena přijde normální. Kolega nedávno drcnul Astrou do Oct II, šlo to na LZ roh nárazníku. Astře nebylo vůbec nic, oprava Octy stála 20tKč. Ale řešilo se to z pojistky Astry. Bohužel, ceny servisu ve škodováckých servisech jsou takovéto.

 


0x

Nechápu, proč to řešíte jste pojištěn tak přijdete max. o bonusy za tři roky zaleží na pojišťovně. Vás to přeci zajímat nemusí kolik to bude stát. Autorizovaný servis je holt drahej.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]