Osvětlení SPZ nesvítí

Od: odpovědí: 5 změna:

Dobrý večer.

Chtěl bych se s vámi poradit na jedné věci.

Abych osvětlil o co mi jde: Mám nad SPZ osvětlení uprostřed, jednou žárovkou, klasická celoskleněná, nic extra. Celé je to zacvaknuté v nárazníku nad SPZ. Ale, z druhé strany (pod nárazníkem, nebo pod autem chcete-li) se na to dostává voda a bláto (z jízdy). Vždy když to vyndám je to celé zadělané, zoxidované a vodivé části patice rozežrané na padrť - tudíž světlo nesvítí. Už několikrát jsem měnil celou patici, celé to omotal izolační páskou a po pár dnech je to znovu zničené a světlo nesvítí.

Jak byste to řešili vy, aby se tam nedostávala voda a světlo tak svítilo bez pravidelné výměny celé patice? Napadá vás něco?

Díky za tipy.

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

Dobrý den, Co to je za auto.? Nezdá se mi že by to tak odflakli ve výrobě.


Je to Punto II. 1,2 třídvéř.

Je to už 8 let staré, z toho já ho mám dva roky, čili nevím jak to vypadalo předtím, ale nevypadá to, že by to bylo po zásahu amatéra. Po prvním rozdělání a výměně vše vypadalo jako původní.

Nyní to měním cca každý třetí týden. Což už mě opravdu nebaví *smich*

co vymenit patici, takovyhle veci bejvaj vetsinou univerzalni, zkontrolovat kabelaz


Však jasné, vždy měním patici protože i kontakty v ní jsou zoxidované.

Vyměním patici, dám novou žárovku, strčím do plastového krytu, ale jen po úroveň žárovky (patice zůstává venku nad krytem) a tak patici celou omotám izolační páskou. Za několik dní až týdnů (záleží na počasí) je vše opět od bahna, vody, zoxidované, rozežrané a žárovka nesvítí.

Je to na prd, z druhé strany nárazníku (ze vnitř pod autem) to není nijak chráněno a tak na to lítá bordel a voda ze silnice. Nevím zda si dokážete podle mého popisu představit jak to tam je dělané. *nevi*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]