Tempomat - vyšší spotřeba - je to možné?

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Mám první vůz s tempomatem (FORD Mondeo). Když zapnu tempomat, tak se mi zdá, že auto při nájezdu do stoupání akceleruje trochu zbytečně prudce a tak stoupá i spotřeba nafty. Při nožní citlivé obsluze plynového pedálu je asi spotřeba nižší, ale nejsem si jistý!

5 odpovědí na otázku

 

 


2x

Tempomat máme u služebního auta, a jak říkáte, když ho zapnu tak okamžitá spotřeba je větší než s citlivou nohou. Ovšem na dlouhou 50-ku ho zapínám. Lepší než to pořád hlídat.

 


0x

Tempomat nevidí dopředu a proto zvýší dávku paliva až při nástupu stoupání. Řidič se na stoupání připraví předem a třeba mírně zrychlí. Dobrý řidič má lepší spotřebu než tempomat.

Bohužel, tak dobrého řidiče jsem zatím nepotkal.

 


0x
avatar milancukrar

aloisi je to tak, máte pravdu a funguje to v pořádku.

doplněno 21.03.11 20:30:

Alois, já používám tempomat stále i na kousek cesty...


Tak to jsem rád, že můj postřeh byl správný a že se na těch okreskách, kterými jezdím na chalupu, nevyplácí tempomat zapínat. Ten využiji až naši borci z ministerstva dopravy zařídí spojení Pražského okruhu na severu a ten mizerný kousek dálnice u Lovosic. Pak si koupím známku a pojedu na tempomat z Prahy až do Libouchce.

doplněno 21.03.11 20:25:

Jo tak na delší úsek s povolenou 50 ho zapínám také a policajti mi můžou být ukraden i jejich radarem!

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]