Superb - jaká spotreba je normalni?

Od: odpovědí: 7 změna:

Dobry vecer,prosim chci se zeptat dnes sem koupila superba 1,9tdi, kdyz sem jela pomalu tak spotreba byla okolo 10litru,pak 7 a nakonec 5 litru.Prosim je to nromalni nebo je nekde nejaky problem?!Dekuji Vam za radu.

7 odpovědí na otázku

 

 


1x

Dobrý den.To Vám počítač ukazuje okamžitou spotřebu.Mrkněte na průměrnou.

Je to určitě tak, v prvních minutách je spotřeba vysoká - motor je studený, olej ztuhlý, tření v motoru a převodovce velké. Po zahřátí okamžitá spotřeba rychle klesá.

 


0x

samosdřejmě, když jezdíte rychle, auto vytáčíte do otáček , spotřeba bude vyšší. a když budete jezdit rozumně , s naftákem se vejdete na 5-6 litrů. jiná spotřeba auta je ,, popojížděčky,, a jiná spotřeba na delší jízdu..např moje zkušenost. mám naftové auto obsah 1.7 td. jezdím popojížděčky a bere si to zhruba 5 l na 100kč, jízda po dálnici...i 8 litrů. a delší jízdu obce atd max 80 km za hod se mi povedlo ject za 4,5 l. hodně záleží na style jízdy.

 


0x

Já když jedu pomalu na jedničku, není problém cca 30-35litrů. Počítač vám ukazuje okamžitou spotřebu, přepněte si na průměr, jak psal kolega.


Deuji Vam...

 


0x
avatar milancukrar

achci, pokud chcete opravdu přesnou spotřebu, na desetiny litrů, zapisujte si tankování do poče, pište zodpovědně tachometr... takovou malou evidenci.

nevím kolik ujedete, ale 1-2x do měsíce asi 3 minuty práce.

když jedu na volnobě tak to taky ukazuje 33 litrů, jindy 8 litrů atd...

Blahopřeji k nákupu nového kvalitního vozidla, české výroby. Hodně šťastných kilometrů bez problémů!

 


0x

Je tam n činitelů, na kterých je spotřeba závislá, tedy je to normální. Chce to zkoušet a kontrolovat na rovné trati při jaké rychlosti začne spotřeba stoupat. A pak se toho držet. Existují pilové diagramy na spotřebu, ale je to většinou na noze. Dá se i vytvořit. Držet motor v optimálních otáčkách. Rozjet na stabilní rychlost, pokud to stav provozu dovolí a pak míírně ubrat, jede to stejnou rychlostí. To je ovšem ideál na našich komunikacích

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]