Koupě auta v Polsku

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den,

existují nějaké úskalí při koupi nového auta v Polsku? Nemohou do budoucna vzniknout nějaké problémy např. při reklamaci? Proč jsou auta v Polsku levnější? Např. Octavia combi 1,6 MPI 75kW u nás stojí 464 tis. Kč a v Polsku 382 tis. Kč.

Palec

doplněno 17.03.11 08:06:

výbava Classic

9 odpovědí na otázku

 

 


2x

Při nákupu v Polsku ušetříš , je to známo už nějaký rok, ale dnešní ceny fakt neznám. Je to dáno i částečně jiným daňovým zatížením. Do Polska v roce 07-08 jezdilo fakt hodně slováků a čechů a občas i nějaký němec. Na oktávce tehdá se dalo ušetřit až 90tis podle modelu a výbavy. V jazykové bariéře bych problém neviděl, poláci velmi rádi mluví česky/slovensky protože to bylo velká většina nakupujících a taky chtěli prodat. Jediná nevýhoda je, že hotovost, na úvěr či půjčku v zahraničí nenakoupíš, kdyby to šlo, u nás se neprodá téměř žádné auto. Další menší nevýhoda je, že tam pojedeš tak dvakrát nebo třikrát, záleží jak budeš řešit přihlášku, ale pak můžeš odjet po vlastní ose. Ale u nás taky nekoupíš auto hned při první návštěvě, jen do Polska je to trochu dál, ale pořád se to vyplatí. Případnou reklamaci řeší škodovka i u nás. Nemá to žádný vliv na to, kde auto koupíš.

 


0x

No jo no, když v zahraničí je levnější asi všechno než u nás. Nejen ta auta. Ještě si tam cestou do ČR natankujte levnější benzín.


Protože náš trh je "specifický". Tahle hláška už mi leze na nervy

 


0x

Jen pro upřesnění předpokládám správně, že máte namysli auto nové?

palec*
17.03.11 08:12

ano

klasická situace(české)domácí automobilky-venku prodává podstatně levněji(leckde až na hranici dumpingu) než na svém domácím trhu,což je téměř světový unikát,protože jiná světová automobilka si to prostě nedovolí,protože jsou si velice dobře vědomi,že by na nejdůležitějším trhu(domácím) "narazily"...Ovšem náš národ(ovce)na cenu-co se Škodovek týče,nehledí(až na světlé vyjímky-jako jste třeba vy)-prostě pořád se škodovka bere jakože je naše,tudíž "nejkvalitnější a nejlevnější"-až na to,že toto reálně platilo naposled někdy za I.republiky kdy jsme kvalitou výroby,vyspělostí,konkurenceschopností atd.byly jednou z nejvyspělejších zemí světa...A dokud češi budou stále Škodovku držet na 1.místě prodejnosti,tak není důvod jít s cenou dolu-a s tím automobilka počítá(bohužel třeba pro vás správně)...

 


0x

Jak dovoz odkudkoliv, z €U. To se ví dávno, že jsou naše v zahraničí levnější ( a to nejen auta). Tady prostě pokud se prodává, tak se cena drží. Vcelku logické. Větší trh, vyšší prodej. A kolik lidí pojede si koupit auto do zahraničí, už jen jazyková bariéra.

 


0x

němci také někdy kupují některá auta v Itálii nebo ve španělsku, dokud budou naši lidé kupovat předražebná auta u nás, budou u nás auta drahá...to samé platí pro mobilní operátory, další zboží i služby...Klidně si kupte škodovku v Polsku, pokud k ní dostanete COC list, budete jí muset odvézt na odtahovce ale přihlásíte jí jako novou bez protolů z STK , jen s fakturou, pojistkou a COC listem...s TP platnou na 4 roky

 


0x

Otázka ceny je, zda je to s VAT, tedy DPH či bez. Úvěr bankovní lze sehnat i na takové auto. Joo v globálním světě, zvl. když je to naše tak by se to dalo reklamovat i tady.

doplněno 20.03.11 12:23:

Tak mi to nedalo a podíval jsem se na polské weby a až na nějaké vyjímky jsou auta dražší. Jistě, záleží na výbavě.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]