Jak seřídit ostřikovače světlometu

Od: Datum: 30.11.12 22:02 odpovědí: 8 změna: 04.12.12 19:46

Zdravím a zároveň žádám o radu.Potřeboval bych poradit jak seřídit trisku ostřikovaču předních světlometu.Respektive jak udělat aby zustal vysunutý abych ho seřídíl aniž by stříkal.Přemýšlel jsem že v okamžiku kdy ho vysunu aby ostřikoval, odpoíi druhá osoba baterku a teoreticky by se neměl zasunout.Ale nevim jestli to třeba nezpůsobí nějaké problémy.Máte někdo s tímto zkušenosti?

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 30.11.12 23:21

Co takhle uvest, o jake auto se jedna? Treba se najde urcity postup pro konkretni znacku.

Jinak staci vysunout prislusnou pojistku, nemusis hned odpojovat celou baterii.

Ohodnoceno: 1x

Od: aroff
Datum: 30.11.12 23:32

"Taky" jsem se nesnažil odpovídat bez znalostí značky a modelu vozidla. Ono totiž někdy ani odpojení od zdroje proudu nepomůže, protože "rapa" s otřikovači "vyjiždí" jen při tlaku kapaliny jindy zase stačí prostě vypnout klíček.

Bod po přihlášení *smich*

Od: mipi*
Datum: 01.12.12 16:59

Jedná se o Audi A3 sportback 2008

Od: ar*
Datum: 01.12.12 18:27

To je právě ten případ o kterém jsem psal. Odpojení nepomůže, je tam zdvihový válec, který "rampu" ostřikovačů zvedne tlakem.

Seřídit tak, že jeden člověk spustí ostřikovače a druhý podrží vyjetou rampu, aby po vypnutí nezajela dolu. Pak nasadit do trysky jehlu a seřídí ji (bacha, jehlu nezalomit). Po uvolnění rampa sama zajede.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.12.12 18:46

Takže říkáš, že takhle na tvrdo to držet aby nezajela.A už jsi to někdy dělal?Mám jen obavy aby se něco nezku...

Ale jinak dík za radu.Každá se počítá

Od: tr
Datum: 01.12.12 20:32

Zdravím, myslím že se nezničí, jak jinak by to ve výrobě nastavili alespoň trochu dobře? Jinak to funguje na stejném principu, jako zahradní vysuvné zavlažovače na trávník.

Datum: 04.12.12 16:34

Dnes jsem volal servisakovi audi a říkal že stačí vyloupnout kritku ostřikovaču a pak to vytáhnout ručně.Vyzkouoším a uvidím.

Od: aroff
Datum: 04.12.12 19:46

Tak pokud je po někoho jednodušší vydloubávat plastovou krytku a pak rampu vytahoat, než ji jen vysunutou přidržet, tak "vzůru" dotoho. Nakonec proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.