Přepis automobilu, 2. majitel po odhlášce

Od: Datum: 04.02.11 11:43 odpovědí: 1 změna: 04.02.11 11:53

Dobrý den,

Koupil jsem osobní automobil a nyní bych ho chtěl prodat. Automobil je odhlášený na předchozího majitele (člověka od kterého jsem ho koupil), já jsem si ho na sebe nepřepsal (předchozího majitel to nepožadoval). Nyní bych ho chtěl prodat s tím, že bude na následujícím majiteli, jestli si ho dopřepíše nebo ne.
Já sám mám tedy v kupní smlouvě jméno předchozího majitele, který je uveden v odhlášce.
Kupující (člověk, který ode mě bude auto kupovat), tam nebude mít jakkoukoliv zmíňku o osobách uvedených jak v malém i velkém TP, jen o mě.
1. Bude mít kupující nějaké problémy, pokud na sebe bude chtít auto napsat?
2. Musím mu zajistit nějaké dokumenty (např. plnou moc od člověka v odhlášce, kopii mojí smlouvy s předchozím m.)? Jaké?
3. Pokud bude auto v tomto "administrativním stavu", a kupující udělá nějaký přestupek, půjdou pokuty člověku v techničáku? Může to nějak odnést?
4. Hrozí mě nějaká sankce?
Moc díky za radu... (a prosím polopatisticky :D )

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.02.11 11:53

1) nebude, pokud bude postupovat správně

2) dáte mu kopii smlouvy mezi Vámi a předchozím majitelem

3) přestupek půjde po řidiči, pokud nebude zjištěn, tak osoba uvedená v techničáku bude požádána o vysvětlení.

4) nehrozí ( ikdyž včera jsem řešil s "moravačkou" co si na ní dovolii na registru a chtějí něco co podle práva nemůže udělat, takže je to podle nálady úřednice.

hezký víkend

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.