Typ motoru do alfy romeo 147

Od: Datum: 03.02.11 20:29 odpovědí: 12 změna: 04.02.11 16:43

Najdu tady někoho kdo mi poradi jaký typ motoru lze namontovat do alfy romeo 147 Rv.2002 1.6 ts 16v 88Kw... Moc díky za odpovědi

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: likva*
Datum: 03.02.11 20:41

Dobrý den,

podívejte se do technického průkazu.

Pokud by jste tam chtěl jiný, musel by jste to řešit přestavbou.

Od: kuba*
Datum: 03.02.11 20:55

No právě, že ve velkém techničáku je typ AR 32104 a na štitku v motorovém prostoru je typ AR 37203 a mám strach že nepujde udělat evidenční kontrola. Otazka je jestli tam tenhle typ muže byt namontovám?

Od: ar*
Datum: 03.02.11 20:56

Kolego, 147 1.6 ts 16v 88Kw má kod motoru AR 32104

doplněno 03.02.11 20:57:

Kubo ta AR 37203 je pro 77 kW

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.02.11 21:04

A nevíte Kolego jak to bude na tej evidenčce?

Od: ar*
Datum: 03.02.11 21:14

No pokud je v TP 88 kW model a na motorovém štítku je 77 kW model asi nekspíš bude problém. Někde se stala chyba, Jak na tom je číslo motoru, to souhlasí? Jak je to s podvozkem VIN souhlasí? Bylo na autě něco měněno? Auto je dovezeno z venčí nebo jaká je jeho historie?

doplněno 03.02.11 21:41:

Takže na tom typovým štítku souhlasí taky VIN?

doplněno 03.02.11 22:11:

V každém případě pokud nesouhlasí údaje v TP a na vozidle je to důvod k vrácení vozu a nebo ať původní majitel zajistí přepis modelu v TP. I kdyby jsi prošel evidenčkou je to do budoucna pokaždé problém při jakékoli kontrole.

Datum: 03.02.11 21:24

No čislo motoru nejni v TP uvedeno auto bylo totiž registrovano 31.10.2002. Vin souhlasí. Auto je puvodem z Italie ale já ho koupil v Ostravě přes inzerát. Bylo mi tvrzeno že auto nebylo bourano ale mechanik říkal že bylo na předek. Asi to někdo překopal doma v garaži a moc to neřešil

Od: jarda3*
Datum: 04.02.11 09:32

Nepruchodne, auto vratit nebo sehnat prislusny motor (nebo prerazit typ, pokud lze...)

Datum: 04.02.11 09:52

No to bude taky problém byl mi podstrčen dodatek o koupi na náhradní díly. Ale přitom v inzerátu bylo napsáno že je to v super stavu, nove rozvody a leda pdr... Hajzl zasranej! Lidičky když si budete kupovat ojetinu nevahejte a trvejte na prohlídce v autorizovaném servisu. I kdyby to mělo stát 5000kč pořád lepší než přijít o 60000 jako já*zed*

doplněno 04.02.11 11:14:

No a jak je to s tou přestavbou? To musí udělat on když to nemužu prvně přepsat na sebe?

Datum: 04.02.11 12:00

nekoukej na to až zas tak pesimisticky-myslím co se konkrétně průchodnosti na STK týče...,je jasný,že se s tebou ten dotyčný pokusil vyj...at-ale pokud auto jede(i když bylo zbouraný atd.)a funguje normálně,tak "upravit" štítek(předpokládám,že tam je štítek-Alfiny moc neznám)není nic nákladného a náročného...Pokud tam je tedy štítek-nech si podle toho(typu motoru) co máš v TP udělat zhruba tentýž,se správným číselným označením a malinko jej potři kyselinou solnou(získá tím patinu,ale zůstane čitelný),pak zaměnit na motoru...Pokud je tam typ vyraženej,tak "zbrousnout",sehnat zhruba tutéž velikost raznic a ťuky ťuky...Na STK se není třeba obávat prokouknutí technikem,že máš místo 77kW 88kWmotor,stejně jsou až třeba na ŘJ ,trošku jiné sání apod.motory stejné-to by musel být vyloženě fanda značky a motorář zároveň-leckdy mají bez kouknutí do papírů problém i ve zn.servisech(nejen AR)...Pokud ti bude sedět typ motoru s TP-nemáš problém a nikdo nic víc zkoumat nebude...Dělat ofiko přestavbu motoru-pokud v tom neumíš trošku chodit(nemáš s tím praxi),zásadně nedoporučuju,úředník(technik)tě "zasekne" třeba na vyjádření ofic.zástupce značky v ČR, to jednak stojí tak 2000-3000,-kaček a trvá 3-4 týdny,no a spousty dalšího...Prostrě je mnohem rychlejší,levnější a bezproblémovější si pomoct štítkem,přeražením...Jinak koupě samotná-přesně jak píšeš,ale to už víš teď taky...

doplněno 04.02.11 12:03:

jo a teď jsem postřehl,že asi auto je "odhlášeno na.."(tebe),čili v polopřevodu,což v praxi znamená vpodstatě(až na pár vyjímek) na mrtvém bodě-takže ofic.cesta přestavby(výměny motoru)nehrozí...Fakt se toho neboj-je to vcelku(díky nesmyslné byrokracii)běžné a fungující řešení(i z osobní praxe-a nejen motor)...

Datum: 04.02.11 12:56

JJ pěkně semnou vypekl. Ale ono na každeho hajzla jednou dojde. A tobě moc díky za rady, trochu jsi mě uklidnil. Právě jsem byl v garáži znova všechno překontrolovat a je to přesně takhle: VIN vyražený na karoserii (u uchycení tlumiče na straně spolujezdce) souhlasí s Tp. Ale na štítku (znak alfy tam je tak aspoň že nejni třeba z trabanta) nesouhlasí typ motoru ani VIN. Nechaj se přezazit oba tyto udaje? Díky

Datum: 04.02.11 14:56

základ je souhlas VINu na klobouku(uchycení tlumiče)-ty štítky nebudou až zas tak velký problém-nechej si je za pár stovek podle původních udělat,se správnými čísílky a je po problému-až oba(homologační na karoserii a typ na motoru)přinýtuješ,potři je opatrně,včetně nýtů samotných, tou kyselinou solnou-nebudou alespoň tak "svítit" novotou a nikdo nebude šťourat proč máš oba štítky nové...,no a pak hurá na STK...A jen tak mimochodem si třeba na stránkách Min.vnitra v sekci hledané vozy,zadej VIN z nesouhlasného šítku-pokud chceš vědět-no ale lepší do toho asi moc nevrtat,kdo ví z čeho to je-aby ti náhodou nesebrali "s podezřením na nelegální původ" tuhle legálně koupenou Alfinu-to už by bylo těch 60 tisíc nenávratně v pr...li

Od: nu*
Datum: 04.02.11 16:43

výrovní typový štítek náhradního provedení se nechá získat od různých subjektů, které se tím živí, stojí to pár stokorun a dá se tam vyrazit vše podle TP, od hmotností až po značení typu motoru i VIN, tady je jeden odkaz

http://www.buchtara.cz/buchta…VYROBNI-STITKY/8-2-Alfa-Romeo

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.