Fiat tipo 1,4 nestartuje

Od: Datum: 01.02.11 12:54 odpovědí: 2 změna: 01.02.11 19:01

Chtěla bych se zeptat mám Fiat Tipo 1,4, je asi 18let staré. Stala jsem celou zimu a když jsem ho chtěla dnes nastartovat tak baterka točila, ale ne a né chytit je možné že mi zamrzl benzín: Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ar*
Datum: 01.02.11 16:38

Těch příčin proč nejde nastartovat je více, samozřejmě i ta zamrzlá palivová soustava. U benzínových motorů to ,ale není tak časté jako u dieselů. Nejprve je potřeba zjistit jestli je problém v přívodu paliva a nebo v zapalování. Bohužel nepíšete jestli motor má ještě rozdělovač a nebo zapalovací cívku jako modul. (oba typy zapalování se do vozů Tipo montovali.)

Po otočení klíčku do polohy kdy se rozsvítí kontrolky by mělo "zabzučet" palivové čerpadlo v nádrži, asi tak 1-2 sekundy. Pak je potřeba zjistit jestli zapalování dává jiskru a jestli svíčky nejsou mokré.Pak můžeme řešit problém dále,ale bez tohoto jsou těch možností desítky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.11 19:01
avatar
Jestli jezdíte spíš s poloprázdnou nádrží, tak tam může být zkondenzovaná voda. Až rozmrzne, pomůže plná nádrž 98. Jinak co píše ar. R.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.