Jízda po městě, kde to neznám vs hustý provoz

Od: Datum: 31.01.11 21:26 odpovědí: 23 změna: 04.02.11 20:04

Dobrý den. Chci se zeptat jak řešíte situace ve městech:

Je hustý provoz, ve městě to neznám, dejme tomu jsou tam 3 jízdní pruhy, jedu třeba v prostředním. Na ceduli vidim, že k dosažení mého cíle musim odbočit doleva. To znamená přejet do levého pruhu který pro odbočení slouží. Ale vzhledem k silnému provozu tam neni místo. Mám dát blinkr, zpomalovat a doufat že se někdo smiluje a udělá mi místo (ikdyž za cenu toho že zpomalím auta za mnou). Nebo mám smůlu, pojedu rovně pokusím se tam dostat jinou cestou...

Upozornění
Tato otázka je 6 let bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vosikac*
Datum: 31.01.11 21:29

Já osobně dám znamení o změně směru jízdy (blinkr), zastavím a čekám až se někdo slituje ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: ar*
Datum: 31.01.11 21:35

Dát znamení o změně směru jízdy a klidně zpomalit, hlavně najet na kraj středního pruhu co nejblíže k pruhu do kterého chcete najet. Dáte tím jasně najevo , že tam chcete najíždět a že jste jen nezapomněl vypnout blikač. Navíc co si budem povídat pokud se tam budete takto "tlačit" je daleko větší pravděpodobnost, že vás někdo pustí.

Datum: 31.01.11 21:46

obzvlášť v Praze platí,že "kdo se necpe-nejede...",je už to takový folklór-bohužel vynucený hustotou provozu a mnohem menší kapacitou komunikací a absencí městských okruhů.A to nejen v Praze samozřejmě-ale být obzvlášť opatrný-káždá i drobná chybička,přehlédnutí, leckdy znamená "ťukec"

Datum: 31.01.11 21:36

proč byste jel rovně, včas a v dostatečné míře dáte "blinkr" vlevo a dáte přednost těm co jedou v levém pruhu.

doporučuji: dát přednost v jízdě znamená povinnost řidiče nezahájit jízdu nebo jízdní úkon nebo v nich nepokračovat, jestliže by řidič, který má přednost v jízdě, musel náhle změnit směr nebo rychlost jízdy

pomalu najíždíte vlevo... normální situace.

doplněno 31.01.11 21:57:

jsou lidé, kteří klidně pustí, uvolní prostor, jsou jiní, kteří si řeknou... nevím co říkají, páč jě se na ně kouknu, usmějum poděkuji, samo že pouštím i ostatní...

Je to jen o lidech

Od: hm®
Datum: 31.01.11 21:40

Cha cha, jak kdy! Když na to přijdete pozdě, tak asi pokračovat. Když relativně včas, zkuste udržovat rychlost o trochu nižší než auta vlevo, samozřejmě trvale blikat doleva a trochu se k nim nalepit. Obvykle se někdo slušnější najde a pustí Vás. A pokud nepustí a už stojíte před křižovatkou, pak slabší povahy to vzdají, přestanou blikat a odjedou rovně, drsňáci to řeší jako @vosikac .

Od: vosikac*
Datum: 31.01.11 22:11

*smich* Nejsme žádný drsňák:) Prostě je to klasická situace, že se člověk méně znalý v tom či onom větším městě zařadil do špatného pruhu*nevi* Všichni jsme jen lidé a ani mě nedělá problém v takovém případě udělat místo. jak sednu za volant, jsem člověk vyrovnaný a soustředěný a ohleduplný*placni*

doplněno 31.01.11 22:14:

Ještě bych jen doplnil, že tomu, kdo má pochopení a pustí mě, bliknu výstr. trojúhelníkem jako "díky".

Od: aaaaaaaaaaaaaaaaa
Datum: 31.01.11 21:40

hodím blinkr, když nikdo nepustí tak se snažím odhadnout dobráka který by pustil na mírný nátlak no a když se nenajde (vzácně) tak holt zastavím a pak mě někdo pustí protože tím bloknu ten prostřední. Lepší zkušenosti s pouštěním mám z Prahy a pak některých větších měst. Přijde mi, že čím menší město tím méně pouští. Asi je to tím, že na malém městě to méně potřebují a v Praze kdyby nikdo nikoho nikam nepustil tak se nikdo nikam nikdy nedostane. Tak proto tam pouští.

Datum: 01.02.11 14:57

K otázce tu bylo už dost, ale neodpustím si reakci o pouštění ve větších městech. Zrovna tou Prahou jste mě dostal. Ano vše je o lidech, ale zrovna Praze pro mě v 80% platilo kam jsem se nenacpal, tam jsem nebyl. Tenhle rok jsem tam ještě nebyl tak se třeba něco změnilo, ale nevěřim tomu :)

Chtělo by to trochu tolerance mezi řidiči a ještě o trochu víc když vidí auto s cizí RZ- což platí hlavně o řazeních dopruhů před křižovatkou...

doplněno 01.02.11 15:01:

Jen k otázce- hlavně pokud je to dál od křižovatky tak moc nezpomalovat, pak se blbě přejíždí. Chce to i v neznámem městě jezdit tak jak místní protože jak se chcete dostat do mezery mezi auty když pojedete 30 a auta vedle 50?

Od: jarek83*
Datum: 31.01.11 21:50

Díky za názory a rady. Takže říkáte najet si a mírným nátlakem si místo "vynutit". Samozřejmě to beru tak že chcu odbočit s dostatečným předstihem před křižovatkou.

Teď posledně v Brně, jsem v levém, potřebuju do pravého. Oba pruhy stojí. Napravo asi na mé úrovni stojí ženská, před ní docela dost místa (je tam přechod) Říkám si co se dá dělat, odbočit doprava potřebuju. Hodím blinkr a najedu si abych naznačil že chcu doprava. Jak se to rozjelo, tak jsem před ni najel. No baba troubila jak střelená... Tak nevim co dělám blbě

Od: des*
Datum: 31.01.11 21:56

¨Taky jezdím po Brně,jsou vzorní,pouští kamkoli vlevo,vpravo,není problém s chlapy.Baby troubí vždycky,asi neví co se děje,než se vzpamatují jsem pryč.

Datum: 31.01.11 21:57

tak jsem si tak vzpomněl na nápad známého pořídit "zvoneček" z tramvaje(on to i zrealizoval),sice je na 24V,ale po malé úpravě v poho-a hlavně "léčba" troubičů(třeba zmíněná paní) fungovala spolehlivě-to málokdo čeká a s klasickým sériovým klaksonem tramvajový zvonek prostě "nepřetlačí..." A jinak špatně neděláš nic-pokud se vyloženě před někoho natvrdo nenacpeš,tak aby musel jít na brzdy...

Datum: 31.01.11 22:16

Pokud jsi ji vyloženě neohrozil, dost často se to dělá. Příště, než se to rozjede, jemně ji klaksonem upozorni a s úsměvem a gestem popros o umožnění vjetí do jejího proudu.
Pokud nemusela NÁHLE změnit směr nebo rychlost jízdy, tak co?
Jen pozor! Na Slovensku to slovo NÁHLE z nového zákona z r. 2009 vypustili! Takže si představte, jak často by jste při špičce udělali přestupek... kolikrát musíme uhnout nebo přibrzdit?!
doplněno 31.01.11 23:29: Když si nevšimne jemné ťuknutí na klakson, stačí se začít jemně do jejího pruhu nebo blíže k jejímu autu. To si všimne skoro každý... Nezapomenout ten úsměv!

Datum: 31.01.11 22:26

Vzhledem k tomu, že stála na místě, jsem ji rozhodně omezit nemohl, směr ani rychlost taky měnit nemusela... Myslíš že je dobré příště upozornit klaksonem? Fakt je že v iIálii troubí furt, ale nehod moc nemají.

Datum: 01.02.11 11:39

Emancipovaná a blbá. Jak jinak.

Datum: 31.01.11 22:09

Ok, díky. Vě městech je to někdy divočina, tak se rači ptám, co na to ostatní *pivo*

Od: buss
Datum: 01.02.11 12:01

Jak navrhuješ za 1. Ovšem včas. Určitě se někdo najde, kdo má slabší nervy:)

Od: ertu
Datum: 02.02.11 00:11

Zajímavá debata! Nemám řidičák dlouho, takže jsem v Praze ještě osobně neřídil, ale když jsem tam vždy s někým jel byla to vždy šílená divočina. Hlavně pražáci mi přijdou hrozně vzteklí - začínám být alergický na jejich gesta a rozmáchávání rukama. Souhlasím s tím, že čím větší město, tím lepší spolupráce mezi řidiči. Každý den jezdím v Liberci a snažím se být ohleduplný (Sem tam někoho pustím). Už se mi stala ale řada situací, kdy jsem se nevyhnul ani já troubení. Například si jedu po větším kruháči a na kruháč přijíždí auto. Ženská se na něj řítila šílenou rychlostí a neviděl jsem ani náznak otočení hlavy do leva. Musel jsem na ní troubit jak zběsilej. Chápu, že každý řidič udělá nějakou chybu, ale tohle je podle mě neomluvitelné. Už dvakrát se mi stalo, že mi někdo vjel z vedlejší na hlavní a nedobrzdil jsem. V jednom případě jsem stihl trochu uhnout a urazil jsem si jen zrcátko o jeho zadek. Ve druhém případě byla námraza a napálil jsem to přímo. Někdy mám ale i strach na někoho zatroubit, když vidím jak dnes každého zmlátěj - zrovna včera mě nějakej spěchající "vůl" vytroubil za to, že jsem dal blinkr do prava, přibrzdil a odbočil.

Řídím rád, ale...je to divočina a boj o přežití. Co se Brna týče - byl jsem tam nedávno poprvé v životě a všiml jsem si, že tam je docela aktivní policie. Většinu lidí brali např. za špatné předjíždění.

Od: axus®
Datum: 03.02.11 16:05

...nemam ridicak dlouho...uz dvakrat se mi stalo...a nedobrzdil jsem...

Zajimave. Bud pritahujes nehody nebo...

Ja uz nejaky cas ridicak mam, jezdim jak po Praze, tak i po jinych velkych mestech Evropy i celeho sveta a jeste jsem do nikoho nenaboural.

...jestli nebude problem trochu nekde jinde.

Od: ertu
Datum: 04.02.11 00:28

Čekal jsem podobnou reakci. Znám lidi co maj řidičák půl století a taky nikdy nebourali, protože taky nikdy neřídili kromě autoškoly. Neříkám, že to jest váš případ. Tím, že nemám řidičák příliš dlouho jsem chtěl říct, že ho vlastním cca 3 roky a každý den aktivně řídím. Ve většině případů se i přesto, že jsem na hlavní snažím kontrolovat auta z vedlejší zda mi skutečně dávají přednost. Mé dva incidenty se staly na křižovatkách kde přednosti v jízdě byly jasně vyplývající. V jednom případě mi auto dávalo přednost, proto projíždím, ale náhle se vůz prudce rozjel do křižovatky. Ve druhém případě mi opět vjelo auto z vedlejší, ale byla celkem kalamita (led a na tom sníh). Na mou reakci auto nijak nereagovalo. Mohu za to? No možná lze argumentovat nepřizpůsobením stavu vozovky, ale na ledu - nevím nevím.

Nechci se pouštět do "hádky" ale musím se nějak bránit, když někdo jen tak od stolu reaguje takto na situaci u které nebyl.

Datum: 04.02.11 06:38

...obdobou výše uvedeného je třeba tvrzení,že mám počítač už deset let-stává se tím ze mne odborník schopen programování a i třeba "nabourání se" do všelijakých chráněných systémů...?! Asi ne,že-a stejné to je s ŘP,to že jezdím 30let a denně,ze mne ještě nedělá neomylného profesionála...Takhle do mě před vánoci zezadu ťukl asi 50letý pán-taky od 18řidičák a nikdy předtím nic,až mu to prostě jednoho dne na ledu "ustřelilo",a zrovna jsem byl před ním...,ale o to nejde-jde o to,že člověk neví dne ani hodiny,osobně raději i třeba po Praze na svou zelenou tak nějak i trošku počítám s tím,že někdo(na svou červenou)to prostě nemusí řešit-a jednou se mi to i vyplatilo...

Datum: 03.02.11 06:45

Je hustý provoz, ve městěto neznám, ... Tak to je přesně ten případ pro který jsem si koupil navigaci. Výborná věc. Je to jako by s Vámi v autě seděl rodák a radil: Tady do leva, tady do prava, ... přejels to, nevadí, odbočíme na příští a propleteme se panelákama, já to tam znám.:)

Od: kuba*
Datum: 04.02.11 10:04

No to je otázka... Příjde na to jak máte dobré nervy. Pokud snesete troubení těch co jim bráníte v jízdě tak dáte znamení o změně směru jízdy a čekáte. Jste li ještě trochu drzejší strčte kousek čumuku mezi auta v pruhu kam chcete jet a ono už jim nic jineho nez zastavit nezbyde. Jinak už zbýjá jet kam to de a hledat jinou cestu. To si myslím já

Od: jarahosek*
Datum: 04.02.11 20:04

Tole se mi stalo jednou na světlech v jednom větším městě. Byly tam 4 pruhy, dva rovně a dva vpravo. Já měl jet vpravo ale to jsem nevěděl a na červenou jsem zastavil naprosto v klidu v druhé pruhu zleva ale na světlech první. Takže jsem měl jet rovně. Manželka na spolujezdci mi říká, že jsem měl jet vpravo. Tak jsem to okouknul a s konstatováním že vyhraju jsem čekal na oranžovou. Oranžová je totiž pro maminku stůj, pro tatínka jeď. A prostě jsem to střihnul vpravo před všema ostatníma. Vzhledem k tomu, že nikdo netroubil, tak jsem to zřejmě stihnul. Je to děsná rada a byl jsem holt 20ti letý pilot, dnes bych to už asi nedal, ale dá se i tak... Jinak bych asi pokračoval tam, kam vede pruh a jel jinudy, zrovna nedávno se mi to stalo při návštěvě našeho hlavního města poměrně často

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny auto-moto
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.