Česká kancelář pojistitelů - platby

Od: Datum: 29.11.12 21:43 odpovědí: 10 změna: 30.12.14 10:55

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o radu. V září roku 2009 jsem havarovala s osobním automobilem. Do té doby jsem pravidelně platila povinné ručení. Skutečnost byla taková, že auto od té doby nebylo pojízdné. Bohužel jsem opomněla skutečnost a odhlásila jsem ho až v květnu letošního roku. Nyní mi začaly chodit neskutečné částky od České kanceláře pojistitelů a společnosti EOS KSI ČR, které jsou kalkulovány čtvrtletně řádově kolem 5 000 Kč, 50 Kč za každý den neplacení pojistného. Jelikož jsem invalidní důchodkyně a žiji společně s matkou, taktéž důchodkyně, je pro mě naprosto nemožné takové sumy hradit a přitom normálně vyžít, platit inkaso, stravu apod. Několikrát jsem zasílala čestné prohlášení o nepojízdnosti vozidla spolu s fotodokumentací a žádostí o prominutí dluhu. Zatím žádná odpověď, jen výhružky žalobou, při čemž jsem se snažila dodržet splátkový kalendář, jak jsem mohla. Můžete mi prosím poradit, jak postupovat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.11.12 21:57
avatar

prominutí dluhu, to určitě neprojde,

nepojízdnost vozidla není argument

odpověď je vždy u Vašeho případu na internetu , pak i poštou..

snažila jste se dodržet splátkový kalendář, takže dodržujete či nikoliv?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavel1*
Datum: 28.12.14 17:46
Dobrý den chtěl bych se zeptat mám spátkový kalendář u bezpojisteni.cz a přišel sem o práci a spátku jsem měl 22.12.chtěl bych se zeptat na naký i-mail a zda by šlo splátky zaplatit 10.1.2015 dvě NAJEDNOU DĚKUJU
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.11.12 22:45
avatar

Měli by jste si všichni neoprávněně obvinění uvědomit, že "DLUH" nevzniká tím, že si ho vymyslí ČÉKÁPÉ! - nýbrž vzniká tím, že někdo porušuje zákon ve smyslu provozování vozidla bez uzavřeného pojištění z jeho provozu - v opačném případě se nejedná o tento čin a nemůže se tedy mluvit o DLUHU! Jedná se o zákon 168/99 především v této souvislosti jeho znění v § 24c! Tento zákon neumožňuje nikomu ANI čékápé aby někoho obviňovala z jeho porušování! Neoprávněné ničím nepodložené obviňování z jakéhokoliv porušování zákona musí být i trestně napadnutelné - ZAČNĚTE SE BRÁNIT PODÁVÁNÍM TRESTNÍCH OZNÁMENÍ! - min z popsaného titulu!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 29.11.12 22:51

Odpověď najdete přímo v zákonu 168/1999 - prokažte, že vozidlo nebylo provozováno v rozporu s uvedeným zákonem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 04:32

Ke kterému dni jste zrušila povinné ručení (vypověděla smlouvu u pojišťovny) a jaký jste popřípadě uvedla důvod? Nebo jste ho jen přestala platit?

Auto po nehodě až do odhlášení stálo kde - na ulici, v servisu, na Vašem pozemku,...?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 30.11.12 10:47

Prostudujte zákon čílos 168, především paragraf 1, pak paragraf 15 a 24...paragraf 1 vám ukládá pojistit auto pomechané či provozov ané na veřejně přístupných komunikacích...

Pokud tam ( na veřejně přístupné komuniakci) auto nebylo, a můžete do doložit, ne jen prohlásit, budete se muset soudit

Pokud soud prohrajete, musíte se odvolat ke krajskému a případěn dovolat k nejvyššímu soudu, první rozsudky u okesu bývají sporné, i když lidé DOLOŽÍ, vím o případu kdy nakonec dotyčný nebyl odsouzen, mu soud uložil povinnost uhradit náklady s ČKP půkl napůl...

Proto čestné prohlášení nestačí, cche to fotky, výpovědi svědků...prokazatelně doručit ČKP a pak se už jen soudit...

Pokud chce někdo něco poradit, co má dělat, jsou jen 2 možnosti, buď BOJOVAT, a to až do vízěného konce, tedy jít až k NS nebo i k US, a pokud BOJOVAT nechcete, tak to budete muset zaplatit...nikoho nazajímá že jste chudá, žijete v kapitalismu a tam se dluhy nepromíjí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.11.12 11:23
avatar

nu, je menší problém jelikož škoda není vyšší jak 10 000Kč, tak není odvolání. Bohužel. Ten kdo prohrál vyšší čásku, se bojí dále odvolávat...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.14 22:33

Milane, dnes jsem zaslechl ve zprávách na PRIMĚ, ře ČKP přestane vybírat poplatky za nepojištěná vozidla. Je to možné?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.14 19:24
avatar

Ahoj Toníku,slyšel jsi dobře, konečně je změna zákona, i když ne tak jak bych si představoval já. Ale nejsem zákonodárce, ale počkáme si na další novelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 30.12.14 10:55

To že nebylo pojízdné vám nepomůže. Musíte prokázat, že vozidlo nebylo provozováno a tedy jste neměla povinnost platit pojištění.

Pokud stálo na ulici tak provozované bylo a zaplatit musíte. Nebylo provozované = bylo mimo veřejně přístupné komunikace, např. na oploceném soukromém pozemku, v soukromé garáži, servisu atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.